Fórum frissítések

A fórummal kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban KIZÁRÓLAG ezzel a fórummal kapcsolatos témák vannak, így az egéb szakmai kérdéseket a megfelelő topikokban tegyétek fel!
Lezárt
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Fórum frissítések

Hozzászólás Szerző: botond »

A fórumot frissítettem a PHPBB 3.3 verziójára.

Érintett dolgok:

:jobbra: Nyelvi beállítás.
Főverzió frissítésekor le kell szedni minden egyéb nyelvet, csak az angol nyelv maradhat. Utólag visszatettem a magyar nyelvet is, de mindenkinek be kell állítania az adatlapján:
Jobb felső részen a felhasználónévre kattintva: Felhasználói vezérlőpult
Itt pedig Fórum beállítások fül, és ezen belül az Általános részben találhatjuk a Nyelv beállítását.

:arrow: Téma beállítása.
Ezt úgyszintén ki kellett kapcsolni frissítéskor, így akik a "AllanStyle-SUBSILVER" témát használták, azoknak újra át kell váltani. Ezt rögtön a nyelvi beállítás alatt lehet átkapcsolni.

:jobbra: Köszönet bővítmény.
A hozzászólásoknál, mint már régóta ismerjük, vannak a köszönések. Ez korábban nem működött megfelelően. Hála a bővítmény újabb verziójának, most már helyesen működnek a linkek a felhasználói profilok alatti köszönet felsorolásoknál.

:arrow: Szociális megosztások gombjai.
Ezektől sajnos el kellett búcsúznunk, mert a bővítményt nem frissítik, és az új alaprendszerrel már nem kompatibilis.
Tehát enélkül megy a fórum.

:arrow: Fórum logó.
Ez átmenetileg lekerült, hamarosan visszateszem. Itt másképp kell betenni.

Így hirtelen ennyi változást tudok említeni. Ha bármi furcsaságot észleltek, az alábbi témában jelezzétek:
https://www.mobilprogramok.hu/viewtopic.php?f=7&t=145

Ezt a témát zárom is, itt csak a frissítésekkel kapcsolatos infókat írom ki.
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Fórum frissítések

Hozzászólás Szerző: botond »

Sikertelen belépés megoldása

Még egy apró kellemetlenségre szeretném felhívni a figyelmet.
Sajnos úgy látszik, hogy ebben a fórum frissítésben akadnak problémák.
Más is jelezte, valamint én is tapasztaltam, hogy ha kiléptet az oldal, utána nem sikerül egyszerűen belépni.

Kis kísérletezés után megtaláltam erre a megoldást:
Ha ilyen fordul elő, hogy belépéskor azt írja ki, hogy érvénytelen az űrlap, akkor tegyük a következőket:
:jobbra: A böngészőben töröljük az oldalhoz kapcsolódó sütiket. Tehát nem az összes sütit, hanem csak a "mobilprogramok.hu" domainhez kapcsolódó sütiket.
:jobbra: Majd a böngésző címsorában lévő token paramétereket is töröljük, vagy egyszerűbb, ha csak újra beírjuk az oldal címét: https://www.mobilprogramok.hu
Így a munkamenet azonosítót eltávolítjuk a címsorból, és a belépés sikeres lesz.

Elnézést kérünk mindenkitől a kellemetlenségért, remélhetőleg egy következő frissítésben javítani fogják ezt a problémát.
Lezárt

Vissza: “Fórum (csak a fórummal kapcsolatos dolgok!)”