NaviGenie

GPS-ekkel kapcsolatos témák
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: NaviGenie

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

jópofa. de ahogy hallom maga a cég nem magyar csak a kishonti IT az a 3rd programozó cég akikkel a fejlesztést végeztetik, ergo nem lesz ez ingyé senkinek se :) és mivel online kapja a térképet a szerverüktől (szentem kb. úgy működik mint a google maps, és ha jól látom ez a teleatlas 3d-s térképeit használja) nem valószínű hogy lesz belőle tört verzió, így meg mo-on kicsit sem lesz ellenfele a feltört nokiamaps/sygic/garmin triónak (hogy a többi symbianost ne is soroljam, és akkor még ott az igo8 winmo-ra amit ez a progi az életbe nem fog még csak meg se közelíteni ilyen működéssel), amikhez egyikhez sem kell net előfizetés és a létező összes térképet el lehet tárolni a memkártyán. meg mondjuk tényleg eleve vicces lenne külföldön 1200ft/mb áron navigálni, és ugye mi van ha épp nincs is net valamiért (nincs gsm térerő,terhelt a hálózat,lefogyott az egyenleg külföldön,stb.), akkor ottragad az ember a pusztában? :D és mindezért persze a het/havi/éves licenszdíjat meg szépen fizeti az ember mert a navicég nem tehet róla h nem vagy milliomos és nincs korlátlan neted az egész világon...
azért ezt át kellene gondolniuk szerintem, mert ez ötletnek jó (bár nem éppen új, lásd google ugye 3d-s térképek online stream-eléssel) de napi használatra drága és így inkább csak egy újabb olyan progi ami szép csendben el fog tűnni a süllyesztőben.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: NaviGenie

Hozzászólás Szerző: laci64 »

bladehu2 írta:jópofa. de ahogy hallom maga a cég nem magyar csak a kishonti IT az a 3rd programozó cég akikkel a fejlesztést végeztetik, ergo nem lesz ez ingyé senkinek se :) és mivel online kapja a térképet a szerverüktől (szentem kb. úgy működik mint a google maps, és ha jól látom ez a teleatlas 3d-s térképeit használja) nem valószínű hogy lesz belőle tört verzió, így meg mo-on kicsit sem lesz ellenfele a feltört nokiamaps/sygic/garmin triónak (hogy a többi symbianost ne is soroljam, és akkor még ott az igo8 winmo-ra amit ez a progi az életbe nem fog még csak meg se közelíteni ilyen működéssel), amikhez egyikhez sem kell net előfizetés és a létező összes térképet el lehet tárolni a memkártyán. meg mondjuk tényleg eleve vicces lenne külföldön 1200ft/mb áron navigálni, és ugye mi van ha épp nincs is net valamiért (nincs gsm térerő,terhelt a hálózat,lefogyott az egyenleg külföldön,stb.), akkor ottragad az ember a pusztában? :D és mindezért persze a het/havi/éves licenszdíjat meg szépen fizeti az ember mert a navicég nem tehet róla h nem vagy milliomos és nincs korlátlan neted az egész világon...
azért ezt át kellene gondolniuk szerintem, mert ez ötletnek jó (bár nem éppen új, lásd google ugye 3d-s térképek online stream-eléssel) de napi használatra drága és így inkább csak egy újabb olyan progi ami szép csendben el fog tűnni a süllyesztőben.
Lehet, hogy nem olvastam figyelmesen, de azt írták, hogy a TA térképeket kezeli. Akkor viszont nem a nettről tölti. Lehet, hogy olyan, mint a Nokiamaps? Egyszer letölti, és utána már használja.
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: NaviGenie

Hozzászólás Szerző: Damir »

laci64 írta:
bladehu2 írta:jópofa. de ahogy hallom maga a cég nem magyar csak a kishonti IT az a 3rd programozó cég akikkel a fejlesztést végeztetik, ergo nem lesz ez ingyé senkinek se :) és mivel online kapja a térképet a szerverüktől (szentem kb. úgy működik mint a google maps, és ha jól látom ez a teleatlas 3d-s térképeit használja) nem valószínű hogy lesz belőle tört verzió, így meg mo-on kicsit sem lesz ellenfele a feltört nokiamaps/sygic/garmin triónak (hogy a többi symbianost ne is soroljam, és akkor még ott az igo8 winmo-ra amit ez a progi az életbe nem fog még csak meg se közelíteni ilyen működéssel), amikhez egyikhez sem kell net előfizetés és a létező összes térképet el lehet tárolni a memkártyán. meg mondjuk tényleg eleve vicces lenne külföldön 1200ft/mb áron navigálni, és ugye mi van ha épp nincs is net valamiért (nincs gsm térerő,terhelt a hálózat,lefogyott az egyenleg külföldön,stb.), akkor ottragad az ember a pusztában? :D és mindezért persze a het/havi/éves licenszdíjat meg szépen fizeti az ember mert a navicég nem tehet róla h nem vagy milliomos és nincs korlátlan neted az egész világon...
azért ezt át kellene gondolniuk szerintem, mert ez ötletnek jó (bár nem éppen új, lásd google ugye 3d-s térképek online stream-eléssel) de napi használatra drága és így inkább csak egy újabb olyan progi ami szép csendben el fog tűnni a süllyesztőben.
Lehet, hogy nem olvastam figyelmesen, de azt írták, hogy a TA térképeket kezeli. Akkor viszont nem a nettről tölti. Lehet, hogy olyan, mint a Nokiamaps? Egyszer letölti, és utána már használja.
Csakhogy stream-et ír (ami folyamatos netkapcsolatot jelent), nem letöltést. Én ezért gondoltam, hogy folyamatos net kell. Nameg a Google is TA térképet használ, mégis netes....
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: NaviGenie

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

laci64 írta: Lehet, hogy nem olvastam figyelmesen, de azt írták, hogy a TA térképeket kezeli. Akkor viszont nem a nettről tölti. Lehet, hogy olyan, mint a Nokiamaps? Egyszer letölti, és utána már használja.
attól hogy teleatlas térképeket használ miért ne tölthetné a netről? van egy szerverük ami letölti a teleatlas térképeket, átkonvertálja/tömöríti. aztán van egy streamer szerver amitől elkéri a telefonod a gps koordináta alapján épp szükséges térkép részletet, a telefonon pedig fut a navi kliens progi ami kitömöríti és megjeleníti. erről szól a leírása, arról sehol nincs szó hogy le lehetne tölteni térképeket hozzá a memkártyára. csak ez a real-time streaming-et nyomják. biztos kessel valamennyit a letöltött cuccokból, de hát az édeskevés.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
ecet1994
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010-12-01 szer. 19:59:34
Készüléktípus: HTC Wildfire S 2.3.5
Has thanked: 21 times
Been thanked: 13 times

Re: NaviGenie

Hozzászólás Szerző: ecet1994 »

Üdv!

Ezzel a progival mi a helyzet?
Nexus 7 16Gb
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”