N-gage 2.0 gamékról

N-Gage játékokkal foglalkozó témák
Fórum szabályok
Tilos a fórumban az N-Gage játékok kérése, és bármilyen megosztása, belinkelése!
Az ilyen fajta tevékenység kitiltást von maga után.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: N-gage 2.0 gamékról

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Én örülnék, ha minden eddigi 3D-s java játékot átírnának 3D gyorsítósra.

Amúgy szerintem itt a fő problémát a hackerek okozzák. Kevesen veszik meg a játékot ezért nincs elég bevétel, nincs miért fejleszteni. Az Iphone esetében ugye más a helyzet, annak feltörése nem annyira elterjedt ezért többen megveszik az eredeti játékot, így több lesz a fejlesztők bevétele, ezáltal a kedvük is megnő az újabb játékok készítéséhez.
Hozzáteszem, ha nem ezrekért adnák a játékokat, hanem pl. párszáz forintért, szerintem legalább 10-szer annyian vennének eredeti játékot. De hát ugye ilyen az ember. Hirtelen akar meggazdagodni. Csak ugye így kevesebb eséllyel.
Avatar
szabi113
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 02:02:46
Készüléktípus: Xperia Z2 + iPod Touch 2G
Has thanked: 89 times
Been thanked: 16 times
Kapcsolat:

Re: N-gage 2.0 gamékról

Hozzászólás Szerző: szabi113 »

MrAngelo írta:Én örülnék, ha minden eddigi 3D-s java játékot átírnának 3D gyorsítósra.

Amúgy szerintem itt a fő problémát a hackerek okozzák. Kevesen veszik meg a játékot ezért nincs elég bevétel, nincs miért fejleszteni. Az Iphone esetében ugye más a helyzet, annak feltörése nem annyira elterjedt ezért többen megveszik az eredeti játékot, így több lesz a fejlesztők bevétele, ezáltal a kedvük is megnő az újabb játékok készítéséhez.
Hozzáteszem, ha nem ezrekért adnák a játékokat, hanem pl. párszáz forintért, szerintem legalább 10-szer annyian vennének eredeti játékot. De hát ugye ilyen az ember. Hirtelen akar meggazdagodni. Csak ugye így kevesebb eséllyel.
Hadd idézzem magamat régebbről: "A Nokia játékboltja másodjára is halálra van ítélve. Méghozzá azért mert nem saját üzleti alapokon áll, hanem csak egy mellékága a Nokia üzleteinek. Ezért történhet meg hogy ilyen kevés a hivatalosan támogatott készülék (megjegyzem feltörve szinte az összes S60v3-as kütyün használható). És ezért történik meg az, hogy az se tudja megvenni a játékokat aki esetleg megtehetné."
És igen, ez a játékmennyiség édeskevés, és még színvonaltalan is. Na majd az N900 talán elhozza a megváltást játék ügyileg, bár nagy kár hogy rezisztív a kijelző. Ezt az Ngage dolgot meg felejtsék el. Vagy fejlesszék fel, de nagyon. Mert én szeretem az Achievement-eket meg, szeretek GamerSocre-okat kapni, és a multis játékokat összefogó Arena gondolata sem hangzik rosszul. Ez nekem mind hiányzok az iPhone-os játékokból. De ha nincsenek jó játékok akkor cseszhetjük ezeket az extra dolgokat.
2002 óta (7650)Symbian fanatikus, de sajna lemaradtunk, így: Xperia Z2 (5.1.1), + 128GB µSD
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: N-gage 2.0 gamékról

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Nekem úgy is jó, ha megoldják az irányítást billentyűzeten, csak legyenek színvonalas játékok.
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: N-gage 2.0 gamékról

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Elérhető az a szép jávás kinézetű motoros játék :lol:
merkur96
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 21:42:28
Készüléktípus: Nokia E61i
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: N-gage 2.0 gamékról

Hozzászólás Szerző: merkur96 »

lucius: miről beszélsz?:)

ja, amúgy egy ideje már nem jöttek ngage hírek: mindenesetre jön egy új dirk dagger rész: a Nukleáris Zeppelin. Igazából én az elsővel se játszottam, a mobilom kb az n-gamék felét kiköpi... Szóval nem tudok ujjongani, de állítólag korrekt egy játék.

A Creebiessel nem tudom mivan, kár hogy nem adták ki, mert az tipikusan egy közösségépítő játék lenne.

N-gage oldalon csodálkozik mindenki, hogy húdejó az n900-ra készült bounce grafója: nekem meg az égvilágon semmi bajom se volt az eredetivel.
most olvasok egy cikket, februári: a fishlabs öt játékra kötött szerződést, ennyit csinálnának (-tak volna?) n-gagere.

-powerboat challenge, rally master pro, blades and magic, snowboard hero, és sokak kedvence, a galaxy on fire: a fishlabs vezetője elmondta, hogy ez számukra nagyon komoly lehetőség, vagyis ők is komolyan veszik a feladatot. Ehhez jön még, hogy a játékok 2009-2010-re vannak bejelentve: még egyáltalán nem biztos, hogy nem lesznek elkészítve, talán ez az új remény...
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: N-gage 2.0 gamékról

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Az új remény az új hardverben van, mert amég itt van ez a sok 3D gyorsító nélküli vas, addig csak határok lesznek és azt meg kétlem, hogy a Fishlabs készít külön 3D gyorsítót kihasználó változatot, persze ilyen támogatottság nélkül is nézhet ki jól (mint pl ONE vagy a Creatures of the Deep), de valahogy az az érzésem, hogy ők is beállnak majd szépen a jelenlegi sorba és majd azt mondják, hogy beee :D
Hihetetlen, hogy még áll ez az egész n-gage. Lassan be kéne adniuk a kulcsot.
Nem csak itt van nagy pangás. Mióta a Gameloft sem erölteti a symbian és java platformot (a többiekkel azt sem tudom mi van), azóta csak a nagy kaki van.
Pedig nem rég még szinte naponta jött ki valami, most meg hetek óta semmi említésre méltó.
Azt a java 2D-s autóst is az Asphalt5 helyett kapjuk. Nincs ezeknek szívük :evil:


De hát tudjátok...az a bizonyos Apple és az ő készülékei iPod, iPhone...ez mindent megmagyaráz :D
Avatar
luciuscornelius
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2009-01-07 szer. 11:44:58
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: N-gage 2.0 gamékról

Hozzászólás Szerző: luciuscornelius »

Kipróbáltam az új motoros játékot. Ez kabaré, az irányítás még csak csak elsajátítható(bár némely java eme téren is jobb mutatókkal rendelkezik), viszont a grafika és a hangok az döbbenet. Megvallom őszintén, hogy engem a mophunos Rally Pro C.-re emlékeztet, és az nem egy mai játék, bár a bluetooth multi és az irányítás miatt ennél az n-gage játéknál még az is jobb. 2009-ben!
merkur96
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 21:42:28
Készüléktípus: Nokia E61i
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: N-gage 2.0 gamékról

Hozzászólás Szerző: merkur96 »

lássatok csodát: itt az új jövevény, dirk és a nukleáris zeppelin.

http://www.n-gage.com/ngi/ngage/web/g0/ ... etail.html

Nagyon nem tudok mit szólni, mert nem játszottam az eredetivel, de az egész jó kritikákat kapott. nem értem, miért nem nyomatták jobban ezt a műfajt n-agen, nem kell hozzá évekig írni a grafikus cuccot, csak szöveg kell, poénok, aztán usgyi...
merkur96
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 21:42:28
Készüléktípus: Nokia E61i
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: N-gage 2.0 gamékról

Hozzászólás Szerző: merkur96 »

Sziasztok

Mit is mondhatnék.. kipróbáltam :) Igen, letöltöttem a ducati motót, és izzítottam vele pár percig, úgyhogy aki nem tette meg ugyanezt - és jól tette hogy nem tette - annak itt egy kis kritika. Kedvcsináló, vagy valami hasonló : )
A játékról annyit tudnotok kell hogy motorversenyről van szó, az eddigi vélemények a scheisse (sok a német játékos) meg a nicht so schlecht között mozognak. A game kapott kemény két csillagot, amivel tomb raideri magasságokba szállott.. alá, mert bizony mindkét játék a Tartarosz egy szörnye!


A demóban egyetlen pálya van. (nyilván, ha még egyet beletettek volna, már nem lenne értelme megvenni) Ez is, mint a többi, Olaszországi terep, bár a grafika alapján takonyföld valamely tájékát modellezték le. Minden zöld, meg folyós, az épületek meg olyan szürkék, mintha az ndkban lennénk, vagy nem tudom... Ez Itália? Nemár. :(

Indulásnál remek a kilátás, a képernyő felét a motoros háta takarja , de a kamera szerencsére menet közben távolodik. Kicsit megijedtem, mert úgy indult el a moci, hogy egykerékre emelkedett, de aztán ennek annyi is volt indulás után, nem is tudom meg lehet e csinálni menet közben. Még jó hogy motoros játék..

Az ellenfelekről nem tudok mit mondani, mert nem nagyon láttam őket. Elég bénán indultam el, de ők kb öt másodperc után eltűntek mögöttem, talán felborultak vagy ilyesmi. Azért mondom, hogy felborultak, mert a játék során kb két másodpercenként ütközünk falnak. Az irányítás ugyanis olyan, hogy ha megnyomod a balrát, akkor 90 fokos fordulattal a pálya oldala felé kezd indulni, és ez a versenyt egy idő után balra-jobbra-balra-jobbra egyensúlyozási próbává varázsolja. Ellenfelek úgysincsenek, szóval ez is elmegy. Nem nagy kihívás amúgy, csak ritkán mentem olyan szögben a pálya oldalának, hogy leestem, bár a végén volt néhány direkt ütközés, hátha véletlen kitöri a nyakát szerencsétlen, és akkor elszabadul a szerencsétlen pixelvilágból, amibe született. :(

Még az első percben volt, hogy egy nyugodt szakaszon megfigyelhettem a fikás mezőket, mikor végre láttam egy kis vizet. Egész szép kékes színe volt, olyan szép a többi trutymóhoz képest, hogy eltelt pár másodperc, amíg rájöttem, hogy nem is víz, csak a háttérben levő hegyek montázsa "törte át" a textúrákat. Még ilyet..

A végére menő dolog lenne százalékot nyomni, de igazából ennek nem lenne sok értelme, mert a játék nem jó, de nem is rossz, egyszerűen nem hatott rám. Színtelen, szagtalan, érzéstelen, mint azok, akik készítették. :(

Na, nekem ennyi gondolat gyűlt össze a játékról. Ha valaki próbálta (van olyan rajtam kívül?), az írhatna valamit, kiváncsi vagyok, mi a véleményetek a ducatiról. Szerintem kár mindezekből túl nagy következtetéseket levonni, úgyis mind tudjuk, hová vezetne ez: az n-gage elhanyagolt platform, melyre a fejlesztők nem törekednek minőségi játékokat készíteni, és közel sem képesek kihasználni a technológia nyújtotta lehetőségeket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára merkur96 2009-09-27 vas. 13:03:07-kor.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: N-gage 2.0 gamékról

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Én is kipróbáltam és hasonló a véleményem a tiedhez. Nem találtam méltónak, hogy egyáltalán akármit is írjak róla.
Mivel te leírtad, csak helyeselnem kell. Annyit hozzátennék, hogy az esés is csodasra sikerült. Akármilyen gyorsan is mész neki a falnak, embered semmiképp nem tudja elhagyni a pályát így mindig betonra esik.
Amúgy jó játék, csak egy 15-20 évet késtek vele. C64-en sokkal jobb motoros játékom volt.
Egyébként a grafikát én személy szerint elfogadnám ha a játékmenet és az irányíthatóság jó lenne.
Viszont van egy pozitívuma is: nem akadozik! :mrgreen: :whaaa:
Válasz küldése

Vissza: “N-Gage játékok”