Sygic Aura v11.03

GPS-ekkel kapcsolatos témák
lexus46
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013-07-23 kedd 19:07:13
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: lexus46 »

nokiae668 írta:
Szia, a netes navigációt a beállitásokban kikapcsolhatod! ;)
Szia, meg is tettem, de még mindig fennmarad a másik 3 pont, amiért nem kell a Nokia Maps.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

lexus46 írta:Kedves bladehu2, örülök, hogy nem haragszol, de kénytelen vagyok feladni, ugyanis nem találom azt a fájlt, amiben azt irták, hogy az Aura droidról lett szimbire portolva. Pedig biztos olvastam valahol, másképp honnan szedném ezt a kifejezést, amit addig nem is hallottam? Na mindegy.
A helyzet az, hogy nekem 2013.01-es rou térképem van és a .pak fájl abban is csak 6 MB, viszont a 2013.03-asban már 26 MB és az már nagyon részletes, mondják, akiknek megy Androidon a 13-as Sygic, de azt hogy tudnám megetetni a 11.2-es Aura Core-ral? Mert nem akarja meglátni semmi áron. Pedig azzal meg volnék élve. Egy másik jóindulatú tag P.Ü.-ben küldött egy csomó linket ahonnan ihletődjek, de sajnos semmi eredmény. Pedig ez a leirás szerint kéne menjen, de nálam sehogy sem akar: http://gpsunderground.com/forum/sygic-m ... -03-a.html Nem tudom, hol a hiba. A mérete alapján ennek a térképe is elég részletes lehet https://app.box.com/s/j20yde947vdfyr77o8u8 Csak épp működne... Pedig megpróbáltam mindenfélét átirni a megadott leirás alapján, de nincs szerencsém, habár a hozzászólók szerint megy a dolog.
Ami meg a Garmint illeti, az összes fellelhető naviprogramot leszedtem, felraktam, de különféle okokból egyik sem jött be annyira, mint a Sygic. Hiába, az első szerelmet nem lehet elfeledni...
Ha gondolod, hogy van kedved és időd még velem és a problémámmal foglalkozni, továbbithatom neked a P.Ü.-ket a linkekkel, talán te jobban elboldogulsz. Amint látom, igény volna a 2013.03-as térképekre, hiszen egy előttem szóló azt sérelmezte, hogy a 2013.01-esek nemcsak Romániát illetően hiányosak, hanem még nyugati országok esetében is.
Minden jót!
nem kétlem hogy olvastad valahol, de a helyzet az hogy sokan (népszerűségre vágyó önjelölt "szakértők", akik igazából azt sem tudják miről beszélnek) sokféle baromságot irogatnak. ezért kell utána guglizni az ilyesminek és ha sehol nem találsz hasonlót se akkor nagy eséllyel az a valaki aki ilyen okosat ír nem érteni angolt és sajátosan interpretált valamit abból amit olvasott és aminek csak egy részét értette. pont ezért (is) nem járok már régóta DM-re (ahol a regisztráltak kb 90%-a indiai, és többségük a síkbuta, 1bites, saját kreativitás hiányában más produktumát lemásoló -de persze azt is valami ritka szar minőségben- fajtából való) mert párszor összevesztem ilyen idióta indiánokkal akik a napközbeni elefántszar lapátolás után este a gép előtt átalakultak szupertudorrá és ontották magukból a népbutítást :)

ezen a fórumon meg összevissza keverednek az androidos (v11.2.x és v12.x.x) és symbianos (v11.2) aura core-t használók. azt én sehol sem látom kiirva hogy symbianon menne. a topikindító csak azt írta aura v11 és v12. csakhogy a v11 nem jelenti azt hogy symbian, mert androidra is volt v11.2.x -es verzió (a v12 meg már eleve nem keverendő a symbiannal mert arra ugye olyan verzió nem is volt már), sőt még iphone-ra is. szóval szerintem ez a topik eleve nem arról szól hogy a symbianos aura-n működnie kellene. akik a symbianos v11.2-n próbálták ahogy látom nem is ment senkinek már 1 évvel ezelőtt sem (és azóta sem). gyanítom nincs a full csomagban sem content.lic fájl, vagy ha mégis akkor az az androidos v11.2.6-hoz való nem a symbianoshoz. az tény hogy NT-s térképhez át kell írni a content.info -t ha előtte TA-s térképek voltak használva, hogy egyáltalán meglássa a térképeket, de hiába írod át ha nincs licensz az NT-s térképhez (a TA-s licenszel nem fog működni). akkor vagy be sem fogja tölteni a térképet, vagy kérni fogja az aktiváló/feloldó kódot vagy az újabb (töretlen, androidos) verziók elirányítanak a sygic áruházba hogy vásárold meg a licenszt. akiknek működik, pl ezt írja "I have tested this Navteq maps on Sygic v12.2.0, maps are functional" azok valszeg androidon próbálták (v12 = android vagy iphone), ott meg nem kell lic fájl szóval azon persze h működik. droidon nekem is működött amikor még ezt a régi verziót használtam. esetleg próbálj keresni valami sygic toppikban ehez a kiadású NT-s térképhez content.lic -t, de szerintem ha lenne akkor ott azon a fórumon is írta volna már valaki. amugy az NT-s térképek elég ritkák voltak a régebbi verziókhoz is, még talán a 7-es sygicnél s60v5-ön próbáltam ki NT-s térképet, de ahoz vagy volt lic fájl vagy volt vmi progi amivel lehetett generálni hozzá, már nem emlékszem. ha sok időd van akkor próbálkozz vele, esetleg keresgélj valami régebbi NT-s térképet ami elég részletes lesz neked és amihez van symbianhoz való licensz fájl is.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

lexus46 írta:Valahogy nem tudok megbarátkozni vele. Először is kilépés után nem záródik be, fut a háttérben s én kivágtam minden ilyen progit amelyik fékezi a telót s eszi az akksit. Másodszor nagyon nyakatekert a kezelése, igazi Nokiás logikátlansággal. Harmadszor állandóan netre akar mászkálni, még ha offline-ra teszem is. Végül pedig a cimemet 45 szám alatt látja 34 helyett, akkor hogyan bizzak benne, hogy jó helyre vezet...
Üdv

Elfogadom, hogy neked nem tetszik de!

1. Ezzel egy kattintásra bezár minden maps alkalmazást. (nekem is herótom van tőle, hogy autós navigáció után a háttérben fut tovább) - én kitettem a főképernyőre a 'térképek' ikon mellé, sajnos nincs más megoldás.

2. Nyakatekert? Nem értem. Keresés nekem nagyon jól működik, város utca házszám -> kész. Vagy térképen nyomva tartod középen és 'autóval ide' - Ennél egyszerűbbet? (tény, POI-t nem sokat ismer)

3. Ha offline-ra állítod, nem használ netet, csak pozicionálásig. (minden navi progi így működik ha a GPS beállításoknál a kiegészített GPS ki van pipálva)

4. Használtam vagy próbáltam Tomtomot, Garmint, Sygicet, NDrive-ot, Navitelt, meg volt még egy aminek nem jut eszembe a neve, és bátran kijelentem, NINCS és nem is volt olyan ami tökéletes. Az IGO-t is láttam már hibázni.

Nekem most a Nokia maps és a Sygic van fent, általában a Nokiát használom, ma is bevált. Egyébként ritkán használom őket.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

MrAngelo írta:Elfogadom, hogy neked nem tetszik de!
mondjuk ha csak a sygic-nek van normális, részletes és pontos térképe akkor az elég erős érv mellette (és a többi ellen) :)
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

bladehu2 írta:
MrAngelo írta:Elfogadom, hogy neked nem tetszik de!
mondjuk ha csak a sygic-nek van normális, részletes és pontos térképe akkor az elég erős érv mellette (és a többi ellen) :)
Ez nem kérdés, csak a többi érvet próbáltam cáfolni (vagy enyhíteni). ;)
yappan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011-01-16 vas. 13:04:15
Készüléktípus: N8
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Sygic Aura v11.03

Hozzászólás Szerző: yappan »

Valakinek működik 808-on? Nekem mindig azt írja ki, hogy kevés a video memória.
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”