Symbian navi programok összehasonlítása

GPS-ekkel kapcsolatos témák
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Symbian navi programok összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: lilalur »

Ezt a témát azért indítom mert kíváncsi vagyok ki milyen navigációs programokat ismer, használ és javasol illetve nemjavasol és miért. Sok letölthető és használható program létezik nem is biztos hogy mindről tudunk, de valószínűleg aki ellátogat erre a témára már ismer legalább egyet ezek közül a programok közül és van is róla valami véleménye.
  • Hasonló topic már volt de ott csak két progi a Nokia és a Sygic van terítéken. Itt szeretném a témát valamennyi navira kiterjeszteni mert tényleg érdekelne ki milyen előnyöket és hátrányokat lát.
(esetleg lehetne egyesíteni a topicokat)
Figyelem ez nem a "hogyan indítsam el"/"szedjek le térképet"/hangot/videót/szignózás topic. Ilyen témákkal keressétek meg az adott naviprogarm topicját ahol mindjárt az első oldalon megtalálni minden szükséges infót hozzá.

És hogy a témát elindítsam megosztom veletek a magam történeteit: 5 ilyen programmal volt eddig dolgom, de tervezem, hogy kipróbálok még, amíg egy teljesen tökéleteset nem sikerül szereznem ;) Szóval jöjjön egy laikus túrázó és városcímekre gyalog odamenős rákeresős emberke véleménye:
Ezek név és idősor szerint a NokiaMaps,
  • A nokia térképéből még talán az első vagy a második verzióval indítottam és akkor még új volt nekem ez a navigációs dolog. Szóval esetlenül álltam hozzá és rengeteg bosszúságot okozott. Már eleve az, hogy akkor most mit indítsak térképet vagy helyeket vagy OVI mapsot vagy OVi mittoménmit sem voltam mindig biztos (egy parancsikon nem lett volna elég), nehezen talált jelet és sokat tévedett a helymeghatározásnál. A térképeit szerettem, kicsit hasonlított a csupasz google térképre, de gyakran cserbenhagyott. Volt hogy Budapest közepén törölte a térképeimet frissítés címszóval ami azért volt abban a helyzetben kissé kínos mert vidéki srác lévén akkor voltam életemben először Pesten és térképet visszahozni nem volt éppen könnyű (plussz azt a napot nem pont erre szerettem volna áldozni). Ez mellett még lassan is rajzolt és nehezen követett, a térképet szaggatva szedte. De hogy ez nem természetes még akkor nem tudtam. Közben megérkezett a harmadik verzió de a menüjével még mindig hadilábon állok, folyton frissíteni mászkált fel a netre, valamivel mindig volt valami baja mikor navigálni akarok vele. Egyfoyltában adatokat szedeget le nincs lenn egy alap MO térkép hiába szedtem le (bár itt lehet én voltam a hibás mert van aki szerint így nincs gond), de nekem rajzoni akkor is csak aktív netkapcsolattal rajzolta ki. Ezek után azt mondom nem tudtam normális egybefüggő térképet varázsolni rá. Viszont (igaz nem túl közeli) műholdképes navigációt is lehet vele folytatni itt magyarhonban is, és vannak benne 3D-s "híres" épületek. A helyemghatározást már írtam hogy téved. Bár szépen korrigál. Eleinte kilóméterekkel saccol rosz helyre, de aztán szépen lassna tényleg meg szokott találni nagyjából. Bár az utcákat valamiért fordítva számozza be de ez valami fetis lehet a naviknál mert nem is emlékszem találtam e oylant amelyik nem játszotta még el ezt (talán a sygic nem mert az más térképet használ :D). A hangos navigációért pedig meg kell küzdeni. Szóval sok jó emlékem nincs róla egyszerűen leszedtem mert idegesít, nehzen kezelhető és nagy helyet foglal (relatíve nem de azt a C-ről foglalja ami viszont nem tetszik nagyon)
a Garmin,
  • A Nokia Maps másodig verziójának sikerei után (pesti elveszés) raktam fel a Garmint ami teljesen más. Maga a megváltás. Bár nekem a design nem jött be, de meg lehetett szokni. A térképét nagyon szeretem és kellően részletes és ami külön pozitívum, hogy nem macerálja folyton a netet vele, a rendelkezésemre áll amikor kell. Hangos navigációval sem volt gondom még (bár a navis hangokat jó lenne ha át lehetne rakni a symbianosra is. Az eddig ajánlott módszerek sajna mind csődöt mondtak erre, így amrad a hivatalos vagy az itt is közzétett aranyos kislány illetve Pákó és a Vajda. Szép munka mindhárom és remélem hamarosan bővül még a paletta). Ami a garminban nem tetszik, hogy a térképet nem lehet húzogatni vagyis ahol vagy ott rögzítve van. Nem tályolja be magát valami jól. Valahogy mindig pár méterrel arrébb gondolja, hogy vagyok mint ahol (gyalogos navigációnál. Autóssal nem volt gondom mindig az úton vagyok, kb ott ahol kell. Bár néha... de így nem használtam még annyit) VAlamint az otromba keresési megoldása. Elég macerás beírogatni a keresett helyet, de azért nem lehetetlen ;). Megbízom benne mert megtalálta mindig amit kerestem és el is vitt oda. Magyarország térképpel kb 80MB ami a memkártyából foglal jól elkülöníthető mappában van így ha nem kell könnyen lehet gyomlálni
a Sygic,
  • A sygic progi szép és gyors. Véleményem szerint jobb mint a Nokia Maps. Bár álló hleyzetben is dobál pár méter arrébb csak úgy amit nem igazán értek, de ez a legkevesebb. Amit nem szeretek benne azok a puritán térképei, de egész szokható. A navigálásban sem szokott olyan sokat hibázni, tetszik hogy kijelzi a sebességhatárokat. Az extra funkciói között van mindenféle országinfó ami ideális lehet adott esetben egy utazásnál ismerni, számolgép és átváltó, világóra, valamint egy kicsit bárgyú időjárásjelentés rész ami nekem minden indításnál Osijek időjárásáról tájékoztat tök feleslegesen átállítani pedig nem nagyon tudtam még ezt, hiába keresek rá budapestre (az egyetlen magyar város amiról infót hoz be). Másik negatívum hogy gyakran kilép unexpected error felkiáltással. Magyarország térképpel kb 80MB ami a memkártyából foglal, ami itt nem tetszik hogy a gyökérben vannak szétszórva a mappái. Elegánsabb lenne ha külön könyvtárba mehetne.
az NDrive
  • Van aki utálja van aki szereti. Én ez utóbbiak közé sorolnám magam. Bár még nem régóta ismerkedem vele de a Sygic kezelhetőségét és a Garmin szintűen jó térképeket ebben a programban fedeztem fel először. Nagyon tetszik a menürendszere, jól le lehet rajta igazodni és a keresés sem nehéz. A gombok szép nagyok itt is de nem oylan Garmin szerűen furák. Sok gondom még nem volt vele eddig. Mivel még nem ismerem annyira kell egy kis idő vele utánna írok róla többet is. Magyarország térképpel kb 70MB ami a memkártyából foglal és külön mappája van.
és most nemrégen a kissé kakuktojás Google Maps.
  • Ez nem igazán navi program de előbb utóbb az akar majd lenni, ahogy a Googlet ismerem ;). Aktív netkapcsolat kell neki mint testnek a kenyér, de ment nálam az első bonyodalmak után e nélkül is, használta a fenn lévő új verzió a beépített GPS-em is és akkora mellésaccolásokat volt képes produkálni mint a jó öreg Noki Maps. Alapból sajna a Pannon Internetet akarta rámerőltetni és sajnos egy nem figyeltem oda pillanatban (mivel gondoltam bekapcsoltam a saját wifi hálómra nem lesz gond) fel is szökött rá elkezdve adatokat lecibálni hogy törné ki a nyavaja. A menüje egyszerű és semmitérő jelenleg. Alig lehet kontrollálni a kicsikét, az ember jobban ját ha böngészővel nézegeti talán. Mindenesetre a google térképe nagyon jó mint térkép (navigáció közben nem próbáltam).
Amit nem próbáltam még ki pedig illene az a TomTom és a Navigon bár az előbbire azt mondják már nem jön ki friss térkép szóval bármiylen jó is felejtős így, utóbbira pedig azt mondják 5800on nem nagyon fog elindulni ilyen-olyan okokból, plusz nem sok jó véleményt olvastam eddig róla.

Esetleg valaki hallott már a Navitel nevű programról vagy a Russa-ról? A navitel demóját próbáltam de a demó 100kb nál nagyobb térképet nem fogad el de akkora térképet meg nem sikerült hozzá szereznem XD.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára lilalur 2010-08-04 szer. 19:17:10-kor.
lilalur
Avatar
magyarbetyar76
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010-04-20 kedd 07:13:17
Készüléktípus: E52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Symbian navi programok összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: magyarbetyar76 »

Olvasd el légyszives a Nokia Maps topic első oldalát legalább mielött nekiállsz egy ilyen elemzésnek! Nincs egybefüggő térképe? (tedd fel MapLoaderrel) Mindig netre megy? (ha lesz térkép nem fog) Sok helyet foglal a C-n? (8Mb. a program mérete) Forditott számozás? (ez térképhiba, nem a programé).....
Egyébként a topic jó ötlet, csak amit nem ismersz arról ne mondj véleményt!
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Symbian navi programok összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: lilalur »

Huh! Köszönöm a helyreigazítást, valószínűleg mindenben igazad van. Olvastam az összes progiról ami a GPS rovat alatt van és csak a tapasztalataimat osztottam meg és mint írtam nem elemezni akarom csak a véleményeket hallani róla, mivel nem nagyon vagyok tájékozott a GPS profi működtetésében. Nekem ez a véleményem a Nokia Mapsról, nem szeretem.
Amúgy így ismertem meg a nokia térképét, talán ezt használtam mind közül a legtovább és ez a laikus véleményem róla, bocsánat ha neked ez nem tetszik. Minap egy fórumon találtam egy durva Sygic tesztet egy embertől aki egy igen hosszú országokon átívelő úton tesztelte. Na! Tőle lehetne elemzést hallani én max véleményezhetem. (azért amiket kiemeltél módosítottam mert szeretem megszerkeszteni amit írok és még valaki ez alapján nem próbálja ki a Nokimapst ;) ilyent azért ne tegyetek csak mert nekem nem tetszik még nektek tetszhet)
Szóval jöjjön egy laikus túrázó és városcímekre gyalog odamenős rákeresős emberke véleménye:
De persze tök jó lenne olyan elemzéseket olvasni keményvonalas utazóktól, vagy összehasonlításokat tapasztaltabbaktól amiket a Sygic VS Nokia Maps rovatban próbáltak csak leugatták őket, hogy az nem téma mert nem a Sygicről vagy a Nokia Mapsról írtak. Itt téma.

Mint írtam: "nagy helyet foglal (relatíve nem de azt a C-ről foglalja ami viszont nem tetszik nagyon)". 8Mb nekem a C-ről sok főleg hogy nem tudom a mamóriakártyára rakni. Igen a térképhibára kb tegnap jöttem rá mikor is találtam egy egész jó elemzést a térképekről, ezt amolyan megjegyzésnek szántam nem Nokia leugatásnak :)
Maploader. Volt hogy leszedtem majd 300Mb térképet vele (igen más országokét is mielőtt ebbe kötne valaki) és ugyanúgy cseszett megjeleníteni. Igaz nem szórakoztam vele olyan nagyon sokat, biztos el tudtam volna érni nála hogy ne tegye de nem érekel a Nokia Maps már, van olyan ami nekem jobban bejött (bár a térképét magát, azt ahogy kinézett azt szerettem).
lilalur
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Symbian navi programok összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

lilalur írta:Nekem ez a véleményem a Nokia Mapsról, nem szeretem.
Nemtom, én szeretem (hozzáteszem a sygicet is). És én használtam olaszországban, horvátországban és a zusában is. Pl tökéletesen kinavigált a bostoni reptérről kivezető útvesztőből alagúton mindenen keresztül, ami azért az igo-nak is kihívás (nem 1-2km-es az az alagút). Sok helyet foglal? Ha a FW-ben lévőt használod akkor nem foglal az semmitse a c: -ről. Ja ha felraksz egy újabb verziót akkor igen, de a sygic is megeszik 5-6megát szal az se pehelysúly. És a garmin vagy az ndrive se. Térképekkel se volt sose gond, leszedtem az adott országét, működött. Szóval ha valami korai tört bétával voltak ezek a tapasztalataid akkor az nem a maps sara :)
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Symbian navi programok összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: lilalur »

Alapból az FWben lévőt használtam, de érdekelt az új verzió. Nem tudom, a többi egy megát nem pakolt fel a C-re, legalább is nem látom rajta a Noki Maps telepítése után 8mbot elkért annak ellenére hogy a memóriakártyára küldtem, leszedtem ugyan de a Térképek még mindig elérhető még mindig tudom használni (gaondolom viszont valamiról le kell mondanom, de vajnon miről? (Teszt: elindítom. Térkép megvan. Navigáció nincs. Aktív netkapcsolat leszedi. Megy megint. kb 1perc alatt de most nincs -8Mb a C-ről. Amúgy ezt miért nem lehet máshová rakni? Ellenben először megszólal!!! Na pedig egy vasat nem fizettem érte. Legalább is remélem... szóval a kérdés áll vajon mit vesztettem?). Szóval jah mondhatni most marad az FWban lévő de nekem mindegy mert a garmin után nem használtam, egyszerűen nem szeretem a kezelőfelületét még most sem, de igyekszem aktívan tesztelni őket most úgyis utazósabb időszak előtt állok :lol: .
A hármat még felraktam mert azt olvastam róla hogy nagyon jó lett, de addigra a Garmint már megszoktam, és bár abban sem egyszerű keresni valamit de még mindig könynebben ment mint a Nokiával. Most a Sygicel és az NDriveval próbálkozom. Egyenlőre az NDrive vezet ha hosszabb útra megyek meglátom melyik lesz a befutó ;). Az egyetlen ami vonz még mindig a nokiában az (amit írtam is) a műholdképes navi, eddig a többiekkel ezt nem tudtam elérni igaz a nokiáé is elég vacak, de ezen még fejlődhet. Talán ha a google belehúz :D

Az NDrive és a Sygic is viszont igen szép memóriafogyasztást tud produkálni kb 15Mb ha futtatom, a Garmin és a Nokia is beéri 10Mb-al, a Nokiában pedig ha jól emlékszem lehetett szabályozni mekkora fogyasztást engedünk neki egy csúszkával.
lilalur
lexus46
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013-07-23 kedd 19:07:13
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Symbian navi programok összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: lexus46 »

Sziasztok! A 8.24-es Sygichez az N8Fanclub-on találtam 1 módositott settings.ini fájlt, amivel a progi megy Nokia N8-on, integrated GPS módban is megtalálja a jelet, csak a hangokat nem szereti, azok beállitásánál le-lefagy, hangerőállitásnál meg kilépéskor mindig, annyira, hogy taskmanagerrel kell bezárni. Talán abban az ini fájlban van a megoldás. Aki oda feltöltötte, nem foglalkozott vele tovább. Esetleg ha azt valaki hozzáértő megpiszkálná... Nagyon szeretném, ha menne az N8-asomon, ugyanis az egyetlen Sygic verza amihez működő részletes Románia térképem van, amire nagy szükségem van. Nemtom miért de az Aura, ami egyébként simán fut az N8-an, nem látja a 8-as verzához kiadott térképet, az új szofthoz, az Aurához kiadott Románia térkép meg nagyon hiányos. A logika azt kivánná, hogy az újat a régire alapozva fejlesszék, de Sygic-éknél ezt, úgy látszik, másként gondolják...
Avatar
bobvosgy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2011-12-16 pén. 13:12:13
Készüléktípus: LG G2 mini + N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Békés megye
Has thanked: 68 times
Been thanked: 83 times

Re: Symbian navi programok összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: bobvosgy »

Sziasztok!
Én használtam már a Garmin-t,Sygic-et,Nokia maps-ot is.Nekem a top a nokia.Többször frissült a térképe mint az elsö kettőnek együtt.Még nem vitt rossz helyre.Könyen kezelhetö.
A sygic az szuper kis navi lenne,csak a térképe elavult.Ha ez megoldódna verne mindent.Jól testreszabható.
A garmin az meg jól lefagy!Nem is füzök hozzá többet ....
lexus46
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013-07-23 kedd 19:07:13
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Symbian navi programok összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: lexus46 »

A helyzet a Nokiaval, hogy a cimemet 56 sz alatt latja 34 helyett. Ilyen kezdes utan meg mit varjak tole?!
nicksson
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010-01-18 hétf. 10:00:47
Készüléktípus: Nokia Tubi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Symbian navi programok összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: nicksson »

bobvosgy írta:... Nekem a top a nokia. Többször frissült a térképe mint az elsö kettőnek együtt. Még nem vitt rossz helyre. Könyen kezelhetö.
... A garmin az meg jól lefagy!Nem is füzök hozzá többet ....
Engem a nokiás mindig bokorba visz (nem egyszer a kukoricásba is :lol: ), vagy felesleges kerülő utakon. Egyszer levitt az M7-ről csak azért, hogy 300 m-rel arrébb visszavigye.. :D Jók a térképei, könnyen kezelhető, de az útvonalat kiszámító algoritmusa még mindig GAGYI.
A Garmin néha valóban lefagy, még menet közben is - és ez tényleg nagyon bosszantó tud lenni - de együtt lehet vele élni. Ha hosszabb út előtt újraindítód a telót a Garmin indítása előtt, akkor mintha sokkal ritkábban fagyná le... A térképet csak úgy lehet böngészni, ha mindig a kis nyílra nagyítod, vagy fordítva, máskülönben biztos lefagy. De az útvonal számítási módszere egyszerűen a LEGJOBB, verhetetlen !
lexus46
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013-07-23 kedd 19:07:13
Készüléktípus: N8
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Symbian navi programok összehasonlítása

Hozzászólás Szerző: lexus46 »

Nekem a Sygic jött be a legjobban, miután többet is kipróbáltam. Csak az a gond, hogy az N8-ason a régi Sygic nem megy jól, az Aura-ához, ami remekül fut, nem találok részletes Románia térképet. Nemhogy városi utcák, de egész falvak hiányoznak róla.
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”