Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldalon)

GPS-ekkel kapcsolatos témák
Avatar
Majsztro64
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009-09-09 szer. 22:12:54
Készüléktípus: Nokia 808 PureVieW
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Has thanked: 13 times
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: Majsztro64 »

laci64 írta:
Majsztro64 írta:Szerintem nem ez lehet a gond! Mert ha bemegyek a Garmin-eszközök-saját adatok-térképek-MapSource-ba akkor látja a NaviGuide Hungary 6.4s NT-t és a turistautakat de az általam feloldott Románia és Magyarország egy img-ben nem
jelenik meg ugyan itt. :duhos2:
És mire, hogy nevezted át a térképeket? Valamint ha kétszer van rajta ugyan az a Mao térkép, az bezavarhat.
Megoldódott, hála nektek és köszönöm. :Notworty: Az egyik gond valóban az átnevezés volt. A másik pedig az,
hogy 1 hónapja tértem át Ubuntura és a .img fájl átküldése az N95 8GB-ra még nem igazán megy úgy mint régen a
pcsuite-on keresztül ment. Tanulság: kell keressek egy telo progit az ubira! :thanx:
melus79
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013-01-31 csüt. 12:59:44
Készüléktípus: nokia c5
Nem:
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: melus79 »

Helló!
Nokia c5-ön szeretném használni az Endomondo sports trackerjét futáshoz. Kapcsolódáskor felajánl Default connectiont, Internetet, wap-ot, ezek egyike sem tűnik gps-nek, és gondolom, mindegyik generál adatforgalmat. Lehet valahogy csak gps-szel használni?

Köszi!
gyulakerek
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013-02-02 szomb. 19:45:46
Készüléktípus: nokia c7
Nem: Férfi
Has thanked: 9 times
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: gyulakerek »

Hosszú évek óta hűségesen használom a Garmin Mobil XT-t, a térképek még nem hagytak cselben, de a program lassan igen. Meg tudom osztani a tapasztalataimat is, de most inkább én kérnék segítséget javaslatot! Már nem ragaszkodom az XT-hez, más megoldás is érdekel. Gondolom mások is járnak ebben a cipőbben, ha találunk megoldást az mindenkinek hasznos lesz. A lényeg: a telefon Nokia C7-00,az XT az 5.00.50, a címbeirásnál nincs billentyűzet csak ha átváltok egy mésik alkalmazásra, ott megnyitom és visszalépek, valamint én is tapasztalom keresésnél a lefagyást. Körülményes, unom!
Amiért mégis ragaszkodom hozzá : Hosszabb útvonalakat mindig a MapSource-ben nagyban a PC monitoron alaposan megterveztem, maj pillanatok alat átküldtem a telóra mentet útvonalként és kész. A MapSource-ben töménytelen menyiségű különböző térkép elfér, és mindig csak a éppen szükségeset küldöm a telóra. (Ha külföldre utezom, csak a tervezett országokat, nem pedig egész Európát, kevés helyet foglal, gyors a program.) Kérdések: A MapSource-hoz haslóan modszerel működik-e, használható-e más navi synbian-on, amit hibátlanul kezel a C7-00-ás, esetleg a MapSource-t és a Garmin térképeket nem tudja használni így més navigáció? (A Nokia Maps hasonló, de pontatlan, gagyi, próbáltam.) Esetleg ki tudom küszöbőlni a Garmin hibáit, mert akkor maradok a beváltnál? (A kalóz 6.00.10 (30)-at signózva sem sikerült telepíteni, de lehet hogy az sem oldotta volna meg a problémát.) A forumon kezdő vagyok a hibákat nézzétek el.
Avatar
laci64
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 6026
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:12:46
Készüléktípus: Galaxy S2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tápiószecső
Has thanked: 52 times
Been thanked: 808 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: laci64 »

gyulakerek írta:Hosszú évek óta hűségesen használom a Garmin Mobil XT-t,
Nem tudok róla, hogy más térképekhez lenne a mapsource-hez hasonló alkalmazás. A garmin térképeket nem kezeli más navi program, mindegyiknek más a formátuma.
These users thanked the author laci64 for the post:
gyulakerek (2013-02-05 kedd 13:27:36)
Rating: 2.63%
Ha valaki segít itt a fórumba neked egy hozzászólásával, ne felejtsd el megköszönni az idézet gomb felett lévő :up: kis gombbal!
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

szerintem a nokia maps legalább olyan jó mint az xt, sőt több térképet kapsz legálisan és ingyen, kényelmesen wifin pc nélkül, de csak autós célra. HERE.com -on megtervezed felszinkronizálod és kész.
Ha nem autózni hanem túrázni akarsz akkor Navitel (de ne a legfissebbet válaszd), OMP nm2 térképpel.
These users thanked the author Doky586 for the post:
gyulakerek (2013-02-06 szer. 08:39:19)
Rating: 2.63%
Gubri
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013-05-22 szer. 12:29:50
Készüléktípus: C6
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Általános kérdések GPS-el kapcsolatban (GYIK az 1. oldal

Hozzászólás Szerző: Gubri »

sziasztok, segítsetek légyszi. Van egy Nokia C6-om, amíg t-mobilos voltam simán működött rajta a GPS. De.. mióta átmentem a vodához nem akar üzemelni. Internet elő van fizetve. Azt írja ki, hogy GPS-re várakozás és ennyi, nem csinál semmit, nem tölt be, nem megy fel. Voltam nokia szervizben, ahol azt mondták állítólag minden jól be van állítva. Akkor mi lehet a baj? köszi
Válasz küldése

Vissza: “GPS és navigációs szoftverek”