Taylor 5800 CFW

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
Taylor
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1223
Csatlakozott: 2009-04-19 vas. 15:44:41
Készüléktípus: Nokia N8 DG Pro
Nem: Férfi
Has thanked: 86 times
Been thanked: 508 times
Kapcsolat:

Taylor 5800 CFW

Hozzászólás Szerző: Taylor »

Kép

Kép

Kép




Forrás: http://www.smartphonepro.hu

Promo video: http://www.youtube.com/watch?v=GDYXTE2I ... ature=plcp


Nokia 5800 Pro Edition Remake


Egyszer volt, hol nem volt, a híres-neves Nokia 5800, amit a Nokia első érintő képernyős, iPhone gyilkos készülékeként neveztek sokan előszeretettel. Elég nagy tábora volt, és még van is a készüléknek. Véleményem szerint egy nagyon jó okostelefon a mai napig. Én több mint egy évig használtam, nagyon bevált. Aki ismer és használja a készüléket az nagyon jól tudja hogy erre is volt Pro Edition sorozat. Az utolsó V5.5-öt már úgy csináltam meg hogy nem is volt készülékem. De most újra van, és ennek a nagyszerű készüléknek szeretnék emléket állítani egy vadonat új rom verzióval, aminek az alapja a nem régen megjelent V60-as verzió. Mivel Remake, ezért az eredeti gyári romot módosítottam. Ezért hatalmas köszönet a Nokiának! Ritka hogy egy ilyen öreg készülék ennyi ideig támogatva legyen.

Most lehet sokan meglepődtek az új rom miatt, de annál jobb! :)
Fontos dolog hogy ebből a készülékből négy verzió létezik! Bordó, Kék, Fekete, és a Navi Edition. A korábbi tapasztalat az, hogy minden telóra a saját színének a megegyező romot kell feltenni mert más különben nem várt hibák léphetnek fel. A másik nagyon fontos dolog hogy az alap Pro Edition rom az Angol és Magyar nyelvekkel rendelkezik. A következő fontos rész hogy a rofs2-be semmilyen mod nem került bele. Miért jó ez? Az összes V60-hoz létező rofs2-vel telepíthető a Pro Edition Remake. Ez által a rom minden nyelven elérhető egyszerre globálisan!
Ilyen még nem volt, most van! ;)

Changelog:

-V60.0.3 moddolás a nulláról. Csak és kizárólag V60-as sw-re és rm-356-ra!

-A rom színenként telepítendő! A romot betöltve a Jaf-ban kilehet választani hogy Red-Blue-Black. A sima jelzés nélküli a Navi Edition.

-Nyelvi csomagok: Angol-Magyar. Bármelyik Rofs2-vel telepíthető, ezért a nyelvi támogatás globális!

-C meghajtó szabad mérete: 67MB

-Ram mérete: 65,4MB alap főképernyővel és bekapcsolt efektekkel.

-Wlan varázsló ikon az alkalmazások mappában.

-Nokia üdvözlő képernyő és sms küldés kiiktatva.

-Gyorsított bekapcsolás.

-Bekapcsolás utáni automatikusan induló dolgok tiltva: névjegyzék, óra, üzenetek

-Egyedi be, és kijelentkező kép beilleszthető ide:
-c:\\data\\Startup_tone.mp3
-c:\\data\\startup.jpg

-Indító kép és indító hang nincs.

-Javított fájl cache minden meghajtón.

-Böngésző cache továbbra is a C. Ha nem így lenne akkor memóriakártya nélkül nem indulna el a böngésző.

-Gyorsabb program indítás.

-A zenelejátszó csak az E\Music és C\Music mappákban keres. Flash vagy hard resetkor ezek a mappák létrejönnek. Innen látja a csengőhangokat is.

-A Galéria nem keres a zene, rendszer, és a navigációs programok mappáiban.

-Nincs kamera hang némítás, néma üzemmódot használj és nincs hang.

-Kamera képminőség 100%.

-Új menüpont és funkció: Érintés vezérlés. Ezt a Szenzor beállításban találjátok meg. A telefon jobbra-balra forgatásával némíthatjuk a bejövő hívásokat és a jelzéseket.

-2db plusz főképernyő téma: Egy hat ikonos és egy listás nézetes, nézd meg a videón. A tárcsázót úgy éred el hogy belépsz a menübe, és meg nyomod a zöld gombot.

-Szinenként eltérő Clear Black témák és háttérképek AttisX-től. A hátteret részben én szerkesztettem, ő átszínezte. http://www.axthemes.com

-Képernyő kép elforgatás extra gyors.

-Csengőhangok megritkítva, pár alap fontos gyári hang maradt meg.

-Az efektek a híres Omnia HD Pro Edition V7-ből vannak. Szuper gyorsak!

-Felpörgetett UI.

-Rompatcher integrálva, megjegyzi a beállításokat, tehát a patch auto indítás működik. Angol és magyar nyelvű. Megnyitásakor nincs figyelmeztető üzenet.

-Hardformatkor automatikusan felmásolódik a C meghajtóra a patches mappa a patchekkel együtt. Természetesen flash után is. Tehát a patch mappa létrehozást el kell felejteni. Akinek nem tetszik hogy a C-re került, az egész mappát áthelyezheti az E meghajtóra. A Patch mappába szabadon ki, és be pakolható bármilyen patch.

-Az Ovi áruház nem települ fel automatikusan ha hibás dátummal indítod elsőnek a készüléket. Akinek szüksége van rá katt ide: Z:\data\securewidgetpreinstall\ovistore_client_only.sisx

Ezek a patchek kerülnek automatikusan a C-re:

-Installserver: konkrétan ez a telepítő, ez telepíti fel az aláíratlan alkalmazásokat, és mindent a telefonra.

-CameraRedLedOff: kamera üzem módban a piros led világítást kikapcsolja.

-OPEN4ALL: a mappa védelmet kapcsolja ki, ez által hozzáférsz a rendszer és védett mappákhoz, fájlokhoz.

-RestartPowerLongPress: a bekapcsoló gomb hosszanti megnyomására a telefon újra indul. Röviden megnyomva, és a kikapcsolás menüre kattintva kapcsolatod ki ilyenkor a készüléket.
RemoveRecordTone: A diktafon hangjelzéseit tiltja, elvileg minden programét.


Nokia 5800 Pro Edition C6 Basic
Most következzen egy C6 V41 portolás 5800 V60-ra. Figyelem, ezen rom felrakása után 5800 V60 rom-tól kisebb verzió nem rakható fel! Ez egy majdnem szűz portolás. Tartalmazza az installsever hacket, és a Omnia HD Pro Edition V7 rom effektjeit. A rom teljesen honosított, csak angol, és magyar nyelvet tartalmaz. A rom elég gyors és stabil. Jó alapja lehet későbbi módosításoknak.

-Portolás: binh24

-Honosítás, teszt, módosítás: Taylor

Kép

Forrás: http://www.smartphonepro.hu/nokia-5800- ... -c6-basic/
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Taylor 2012-03-06 kedd 22:19:45-kor.
These users thanked the author Taylor for the post (total 2):
enazati (2012-02-01 szer. 10:53:58) • lilalur (2012-03-06 kedd 12:50:24)
Rating: 5.26%
Kép
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Taylor 5800 CFW

Hozzászólás Szerző: lilalur »

Köszönöm. Pont egy ilyenre vágytam, de féltem hogy ezt a készüléket már nem fogja senki módosítani :) Tényleg remek darab.
These users thanked the author lilalur for the post:
Taylor (2012-03-06 kedd 14:59:17)
Rating: 2.63%
lilalur
Avatar
lived
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2009-10-27 kedd 19:28:33
Készüléktípus: Nokia N8 Belle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Taylor 5800 CFW

Hozzászólás Szerző: lived »

Én Bő 1 évig használtam ezt a típusú telefont. Nagyon szerettem.

Viszont mint ahogy te is :D én is beszeretnék fektetni egybe újból.
Ha meg lesz akkor valszeg ezt a fw-t is felteszem rá. Korábban is módolt fw-ket használtam rajta.

Nagyon jó telefon ténylegesen.
These users thanked the author lived for the post:
Taylor (2012-03-06 kedd 14:59:39)
Rating: 2.63%
Avatar
Taylor
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1223
Csatlakozott: 2009-04-19 vas. 15:44:41
Készüléktípus: Nokia N8 DG Pro
Nem: Férfi
Has thanked: 86 times
Been thanked: 508 times
Kapcsolat:

Re: Taylor 5800 CFW

Hozzászólás Szerző: Taylor »

Szívesen!

Örülök hogy legalább egy visszajelzés érkezett! :)
lilalur írta:Köszönöm. Pont egy ilyenre vágytam, de féltem hogy ezt a készüléket már nem fogja senki módosítani :) Tényleg remek darab.
Kép
Avatar
Taylor
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1223
Csatlakozott: 2009-04-19 vas. 15:44:41
Készüléktípus: Nokia N8 DG Pro
Nem: Férfi
Has thanked: 86 times
Been thanked: 508 times
Kapcsolat:

Re: Taylor 5800 CFW

Hozzászólás Szerző: Taylor »

Első hozzászólás frissítve: Nokia 5800 Pro Edition C6 Basic
Kép
Avatar
enazati
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 629
Csatlakozott: 2009-04-22 szer. 16:59:17
Készüléktípus: N8 DG-Samsung GS5
Tartózkodási hely: Királynék városa
Has thanked: 70 times
Been thanked: 83 times

Re: Taylor 5800 CFW

Hozzászólás Szerző: enazati »

Taylor írta:Első hozzászólás frissítve: Nokia 5800 Pro Edition C6 Basic
Ezt is köszi, bár az előzőt sem próbáltam még ki, de ami késik....
Az asszonyon múlik. Meg kell győzni, hogy nem jó a telója. :D
Nem az a baj, hogy kics az állatkert, ha nem az, hogy alacsony a kerítés!
Avatar
Nrg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2009-04-01 szer. 19:40:24
Készüléktípus: Sony Ericsson Xperia Mini Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Taylor 5800 CFW

Hozzászólás Szerző: Nrg »

Sziasztok! Beszereztem egy v60 szoftos 5800 NE-t. Kezdő vagyok az ilyesmiben... Ami a fenti linken van a 5800 Pro Edition C6 Basic ROM-hoz,ott megtalálok mindent? Mert látom ott van segítség,JAF,meg Navifirm... (kell nekem a Jaf bővítmény csomagok is?) Ez nekem mind a 2 kell? Xp-m van. Nameg ezen kívül maga a ROM.....
Update 03.08: segítene valaki? Megcsináltam ezt a 5800 Pro Edition C6 Basic Rom-os dolgot,de amikor már indulnia kellene a telónak akkor valami "no supported feature"-re hivatkozik,és nem indul. Mindent úgy csináltam,ahogy a Smartphonepro-n van írva. Csak ugye nekem Navi edisönöm van,nem tudom nem-e ott rontom el,hogy mit töltök le navifirmware-el... HELP pls!!
Válasz küldése

Vissza: “Modding”