Symbian Hack

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

Doky586 írta:
Damir írta:
Doky586 írta:Apropó: most egy C7/N8 (Belle refresh) készüléket lehet hackelni úgy hogy HA megvan rá régről a key+cer file, akkor a rompatchert signózom PC-n és feltelepítem telefonra? (a rompatcherbe meg be lelet kapcsolni a "InstallServer" és "Open4all" patchet)
Szerintem igen. :hmm2:
Sajnos ez nem jött be.. nincs megadva a szükséges jogosultság... hibaüzenetet ad.
Nem jó az installservered az 1.7 es installservert kell használni! 1. oldalról letöltheted!
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

nokiae668 írta:Nem jó az installservered az 1.7 es installservert kell használni! 1. oldalról letöltheted!
Itt még installszerver és hack nélkül próbáltam telepíteni a saját szignózással. persze lehet hogy csak a rompatchert nem lehet így..
A másik topicban is olvastam: valószínű ez volt a gond amit írsz.

Ha lenne időm akkor szórakoznák tovább vele. A legnagyobb gond hogy töröltem a memóriakártyák rendszerkönytárait phoenix előtt, mert egyébként csak azokra telepítgetek, és ekkor törlés nélkül Suittal vissza lehetne állítani a programokat, ikonokat, beállításokat, mindent, de most így pár napom rámegy hogy újból használhatóan feltöltsem programokkal a telefont.. :hmm:
herdsman12
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010-10-07 csüt. 17:33:17
Készüléktípus: Nokia C7
Nem: Férfi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 0

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

nokiae668 írta: vagy a nortonhack. Csak az új telóknál van gond a hackeléssel, mert azokra jön, jött új fw frissítés. ;)
Letöltöttem a "Symbian Hack.zip"-et, a NortonSymbianHack.sisx nem kompatibilis a telefonnal (C7 Belle Refresh). Mi a megoldás?
kukszi
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 19:16:45
Készüléktípus: Galaxy trend Alcatel POP C7
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: kukszi »

Skyp: kukuc-
herdsman12
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010-10-07 csüt. 17:33:17
Készüléktípus: Nokia C7
Nem: Férfi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 0

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

Ezek a leírások csak a 600, 700, 701 és a 808-ra valók?
Nekem C7 Belle Refresh-re kellene tuti megoldás.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: Damir »

herdsman12 írta:Ezek a leírások csak a 600, 700, 701 és a 808-ra valók?
Nekem C7 Belle Refresh-re kellene tuti megoldás.
Valamelyik ezek közül jó kéne, hogy legyen.
http://www.smartnews.hu/2011/09/drweb-av-symbian-hack/
herdsman12
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010-10-07 csüt. 17:33:17
Készüléktípus: Nokia C7
Nem: Férfi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 0

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

Damir írta: Valamelyik ezek közül jó kéne, hogy legyen.
http://www.smartnews.hu/2011/09/drweb-av-symbian-hack/
Lehet, de melyik?
Több napos felkészülés után nincs humorom próbálkozni bizonytalan megoldásokkal.
Az említett cikk 2011. szeptemberben készült, az elején felsorolt 4 féle frissítésből az első kimondottan Belle FP2-re van, a többi frissítési dátum mind régebbi, mint a Belle Refresh megjelenési dátuma (2012. aug v. szept). Ezután van "Módszer 1-2-3-4. Az első a sokat emlegetett NortonHack, a második a legújabb, a harmadik a "A régi (legelső) hack-elési metódus..." és a negyedik "Ez az eredeti, első módszer.".
Ennél kicsit több infó birtokában megkerestem a fórumon "Gurux"-et, aki azt tanácsolta, hogy a C7 fórumon érdeklődjek. Itt egyetlen embert találtam, aki a Refresh óta "hack"-el foglalkozott, de azt válaszolta, hogy végül nem csinálta meg. Ezek után "Guruxx"-et kérdeztem, aki egy másik helyen azt írta, hogy megcsinálta, működik. Így volt bátorságom a "Letöltések"-ről leszedni (megnyugtató volt, hogy a leírás végén az alábbi olvasható: Frissítve: 2012.10.18) és a leírásnak megfelelően elvégezni.
Láttam, hogy a leírásban szereplő "1. Telepítsd a Norton Secutity Hack-t, majd indítsd el" helyett "NortonSymbianHack.sisx az állomány,de figyelmetlen elírásnak gondoltam.
Az "Alkalmazás nem kompatibilis a készülékkel..." figyelmeztetés lett a műsor vége.
T-Mobil függő, garanciális C7 Belle Refresh hack-hez keresek kipróbált módszert.
Az eddigi tanácsokat is megköszönve ígérem, hogy előzetes figyelmeztetés nélkül is nyomkodom majd az ujjacskát.
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

herdsman12 írta:
Damir írta: Valamelyik ezek közül jó kéne, hogy legyen.
http://www.smartnews.hu/2011/09/drweb-av-symbian-hack/
Lehet, de melyik?
Több napos felkészülés után nincs humorom próbálkozni bizonytalan megoldásokkal.
Az említett cikk 2011. szeptemberben készült, az elején felsorolt 4 féle frissítésből az első kimondottan Belle FP2-re van, a többi frissítési dátum mind régebbi, mint a Belle Refresh megjelenési dátuma (2012. aug v. szept). Ezután van "Módszer 1-2-3-4. Az első a sokat emlegetett NortonHack, a második a legújabb, a harmadik a "A régi (legelső) hack-elési metódus..." és a negyedik "Ez az eredeti, első módszer.".
Ennél kicsit több infó birtokában megkerestem a fórumon "Gurux"-et, aki azt tanácsolta, hogy a C7 fórumon érdeklődjek. Itt egyetlen embert találtam, aki a Refresh óta "hack"-el foglalkozott, de azt válaszolta, hogy végül nem csinálta meg. Ezek után "Guruxx"-et kérdeztem, aki egy másik helyen azt írta, hogy megcsinálta, működik. Így volt bátorságom a "Letöltések"-ről leszedni (megnyugtató volt, hogy a leírás végén az alábbi olvasható: Frissítve: 2012.10.18) és a leírásnak megfelelően elvégezni.
Láttam, hogy a leírásban szereplő "1. Telepítsd a Norton Secutity Hack-t, majd indítsd el" helyett "NortonSymbianHack.sisx az állomány,de figyelmetlen elírásnak gondoltam.
Az "Alkalmazás nem kompatibilis a készülékkel..." figyelmeztetés lett a műsor vége.
T-Mobil függő, garanciális C7 Belle Refresh hack-hez keresek kipróbált módszert.
Az eddigi tanácsokat is megköszönve ígérem, hogy előzetes figyelmeztetés nélkül is nyomkodom majd az ujjacskát.
Szia!

A Norton hack működik Belle Refreshen! Még a legelején próbáltam és működött!
Azért írja ki, hogy nem kompatibilis eszköz, mert nincs beállítva a sis fájl a Symbian^3 as készülékekre, de attól függetlenül működik! Már többen is megcsinálták itt is és külföldi fórumokon is olvastam, hogy működik!
A legelső Nortonnal próbáld meg. Azt csak telepíteni kell és az utasításoknak megfelelően eljárni. ;) (Norton Secutity Hack By CODeRUS)
A csomagban pedig NortonHack-ként van feltüntetve. ;)
These users thanked the author nokiae668 for the post:
herdsman12 (2013-04-14 vas. 13:56:14)
Rating: 2.63%
herdsman12
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010-10-07 csüt. 17:33:17
Készüléktípus: Nokia C7
Nem: Férfi
Has thanked: 10 times
Been thanked: 0

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: herdsman12 »

nokiae668 írta: A Norton hack működik Belle Refreshen! Még a legelején próbáltam és működött!
Azért írja ki, hogy nem kompatibilis eszköz, mert nincs beállítva a sis fájl a Symbian^3 as készülékekre, de attól függetlenül működik! Már többen is megcsinálták itt is és külföldi fórumokon is olvastam, hogy működik!
A legelső Nortonnal próbáld meg. Azt csak telepíteni kell és az utasításoknak megfelelően eljárni. ;) (Norton Secutity Hack By CODeRUS)
A csomagban pedig NortonHack-ként van feltüntetve. ;)
Kipróbáltam, bár nem világos, hogy mit értesz a "legelső Norton" alatt, mert a "Symbian Hack.zip állományban az említett (Norton Secutity Hack By CODeRUS) csomag az utolsó.
Látszólag rendben, de amikor a Total Recall v5.1.0-t telepítettem, akkor nem telepíthető figyelmeztetés jött és kilépett.
További keresgélés után találtam a következő oldalra:
http://www.nokiabreak.com/jailbreak-nok ... fresh.html
Bár nem pontosan azok az állományok, de van pár különbség a leírásban.
A Te leírásodban 3. ott 6. pont "Restore", "Restore all".
Addig jutottam, hogy zöld lett mindkét gomb, majd "Add to Auto", de a másik leírásban szereplő "All Patches - Apply lépést kihagytam.
Ezután kikapcs, bekapcs és nem működik a telepítés.
Most ott tartok, hogy kipróbálom a nokiabreak oldalon talált módszert, bár nem hiszem, hogy büntetlenül lehet ezeket egymásra pakolni.
Ha nem megy, akkor egy *#7780# vagy *#7370#.
kukszi
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 19:16:45
Készüléktípus: Galaxy trend Alcatel POP C7
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Symbian Hack

Hozzászólás Szerző: kukszi »

Mivel kikapcsoltad a telot így az Install Server 1.7 RP+.rmp patch nem biztos hogy aktív zöld mert csak akkor tudsz telepíteni . feltéve ha elötte bemásoltad a helyére a C:patches mappába ha a belső memóriába telepítetted a rompatcher. ha a memkarira akkor az E: patches mappába.

Amúgy amit linkeltem neked Fp1 hack mintha megegyezne az utolsó linkeddel. ;)

De ha végkép nem megy a hack akkor tegyél fel a telora egy főzött romot amiben benne van a hack.

Fp1 = refres http://www.dotsis.com/mobile_phone/symb ... fresh.html
These users thanked the author kukszi for the post:
herdsman12 (2013-01-13 vas. 16:47:13)
Rating: 2.63%
Skyp: kukuc-
Válasz küldése

Vissza: “Modding”