Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

DAv7 írta:fonix232, nem tudsz valamit, hogy a V3-as telefonok, mint az n82, n95 mikor lesznek támogatottak?
Hát sajnos nem egyhamar. Il.Socio abbahagyta mert úgy érezte hogy nem támogatják elegen, a PNHT pedig csöndben vár, mert egy-két tagnak most nagyon fontos Real-Life problémái vannak (PhD, stb, csak ilyen kicsinységek).
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
jandras
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2009-12-23 szer. 19:41:14
Készüléktípus: Huawei Ascend Y200
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: CeglédNagykáta
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: jandras »

fonix232 írta:
DAv7 írta:fonix232, nem tudsz valamit, hogy a V3-as telefonok, mint az n82, n95 mikor lesznek támogatottak?
Hát sajnos nem egyhamar. Il.Socio abbahagyta mert úgy érezte hogy nem támogatják elegen, a PNHT pedig csöndben vár, mert egy-két tagnak most nagyon fontos Real-Life problémái vannak (PhD, stb, csak ilyen kicsinységek).
Gondolom akkor a ROFS1 szerkesztése is függő téma... A daily-n kb 3 hete írta Szakalit, hogy már teszteli... de azóta semmi... :sad:
Avatar
DAv7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2009-02-12 csüt. 17:54:43
Készüléktípus: GT-S5830
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vác
Has thanked: 7 times
Been thanked: 90 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: DAv7 »

Sajnos ez rossz hír, de sebaj egyszer csak meglesz. A támogatásról csak annyit, hogy személyszerint én támogatnám, ha megtehetném, mert bizony most sok más dolgora kell a pénz, az ilyen dolgok most másodlagosak. De reméljük mihamarabb meglesz ez a teljes v3 támogatás.
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

DAv7 írta:Sajnos ez rossz hír, de sebaj egyszer csak meglesz. A támogatásról csak annyit, hogy személyszerint én támogatnám, ha megtehetném, mert bizony most sok más dolgora kell a pénz, az ilyen dolgok most másodlagosak. De reméljük mihamarabb meglesz ez a teljes v3 támogatás.
Marco nem arra gondolt, hogy most minden ember küldjön ötven ojrót, hanem arra hogy ha tényleg érdekel a program akkor egy-kettő € csak nem hiányzik neked, neki meg ez pótolja azt az időt amit a munkájából veszít a NokiaCooker készítése miatt.

Szakalit tervezte, Adonix-al együtt, de most hogy Ado nem elérhető (mint mondtam PhD), ezért ő sem tud annyira haladni.
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
jandras
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2009-12-23 szer. 19:41:14
Készüléktípus: Huawei Ascend Y200
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: CeglédNagykáta
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: jandras »

fonix232 írta: Marco nem arra gondolt, hogy most minden ember küldjön ötven ojrót, hanem arra hogy ha tényleg érdekel a program akkor egy-kettő € csak nem hiányzik neked, neki meg ez pótolja azt az időt amit a munkájából veszít a NokiaCooker készítése miatt.
Én a PHNT-nek nyomattam egy Donate-t, ennyit igazán megérdemelnek, pláne hogy az én "munkám" is az övékén alapul... :taps1:
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

jandras, végülis ez egy elég réteges felépítés...

A modderek megcsinálják a modokat -> a hackerek megoldják hogy a modok telepíthetők legyenek -> a fejlesztők megcsinálják az új eszközöket -> a végtermékgyártók (ez lennél te) összegyúrják a végleges formába az előző hármat -> a végfelhasználók pedig tesztelik, ötleteket adnak, stb.
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Gyuri-n95
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:53:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: Gyuri-n95 »

Sziasztok! Úgy döntöttem énis csinálok magamnak egy firmware-t :D Na ügye akkor ha véletlenül elrontom akkor vissza kell rakni a gyárit és működik is, igaz? és ha valami probléma lenne a teló-val (mióta nokiám van ilyen még egyszer se fordult elő, sose kellett szervizbe mennem:)) akkor vissza a gyári firmware és marad a gari?

Szerk.: t-mobilos a teló, de a nokiánál frissítettem a v12-re, na most ügye a termék kóddal a v11-est tudom leszedni, hogy tudom leszedni a v12-est? ha másik termék kóddal akkor a telón is megkéne változtatni, nem? húú most egy kicsit belebonyolódtam :D

Szerk2.: Ha majd valaki ráér kicsit segíthetne....

Szerk3.: Navifirm-el amit letöltök az jó lesz rá? melyiket kell kiválasztanom a variants-nál? itt jelez 20-ast de elvileg 12es van, lehet van új szoft rá?
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

Gyuri-n95 írta:Sziasztok! Úgy döntöttem énis csinálok magamnak egy firmware-t :D Na ügye akkor ha véletlenül elrontom akkor vissza kell rakni a gyárit és működik is, igaz? és ha valami probléma lenne a teló-val (mióta nokiám van ilyen még egyszer se fordult elő, sose kellett szervizbe mennem:)) akkor vissza a gyári firmware és marad a gari?
Szerk.: t-mobilos a teló, de a nokiánál frissítettem a v12-re, na most ügye a termék kóddal a v11-est tudom leszedni, hogy tudom leszedni a v12-est? ha másik termék kóddal akkor a telón is megkéne változtatni, nem? húú most egy kicsit belebonyolódtam :D
Szerk3.: Navifirm-el amit letöltök az jó lesz rá? melyiket kell kiválasztanom a variants-nál? itt jelez 20-ast de elvileg 12es van, lehet van új szoft rá?
navifirm-be sincs hozzá 12-es? mert ha nokiáék rá tudták tenni a 12-est (ami gondolom T-s) akkor van hozzá. vagy unbranded 12-est raktak rá? mindenesetre ha egyszer rárakták a 12-est akkor ne próbálj rá 11-est tenni még akkor sem ha nokiáék nem a T-s szoftvert tették rá. ez utóbbi esetben gondolom van róla bejegyzés a garipapíron, tehát ha gond van vele akkor ezt a verziót kell visszatenni ami most van rajta és így vinni szervízbe. mivel ők tették rá így szavuk sem lehet.
a 20-as ha megnézed egyenlőre csak a horvátoknak készült, nem biztos hogy jól jársz vele ha rárakod. főleg hogy nem tudod majd visszatenni rá a régebbit ha mégse jó.
ha navifirm-el szeded le a másik PC-hez való FW-t akkor semmit sem kell előtte a telón változtatni, a JAF rátol bármilyen PC-jű FW-t. persze másik PC-s FW-től változik a teló PC-je értelemszerűen, tehát utána nem javasolt NSU-val frissítgetni.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Gyuri-n95
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:53:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: Gyuri-n95 »

bladehu2 írta:navifirm-be sincs hozzá 12-es? mert ha nokiáék rá tudták tenni a 12-est (ami gondolom T-s) akkor van hozzá. vagy unbranded 12-est raktak rá? mindenesetre ha egyszer rárakták a 12-est akkor ne próbálj rá 11-est tenni még akkor sem ha nokiáék nem a T-s szoftvert tették rá. ez utóbbi esetben gondolom van róla bejegyzés a garipapíron, tehát ha gond van vele akkor ezt a verziót kell visszatenni ami most van rajta és így vinni szervízbe. mivel ők tették rá így szavuk sem lehet.
a 20-as ha megnézed egyenlőre csak a horvátoknak készült, nem biztos hogy jól jársz vele ha rárakod. főleg hogy nem tudod majd visszatenni rá a régebbit ha mégse jó.
ha navifirm-el szeded le a másik PC-hez való FW-t akkor semmit sem kell előtte a telón változtatni, a JAF rátol bármilyen PC-jű FW-t. persze másik PC-s FW-től változik a teló PC-je értelemszerűen, tehát utána nem javasolt NSU-val frissítgetni.
van, de nem tudom melyik kell kiválasztani, talán az euro3-ast? semmi t-s dolog nincs rajta. szóval akkor ha miután ezt rárakom már csak innen tudom frissíteni újabb szoft-ra? még nem tudni hogy mikor lesz magyarul a 20-as?
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

Gyuri-n95 írta:van, de nem tudom melyik kell kiválasztani, talán az euro3-ast? semmi t-s dolog nincs rajta. szóval akkor ha miután ezt rárakom már csak innen tudom frissíteni újabb szoft-ra? még nem tudni hogy mikor lesz magyarul a 20-as?
a product code-odnak megfelelőt válaszd, akkor nem fog változnia pc, biztos lesz benne magyar nyelv, és a későbbiekben nem kell a pc visszaírással foglalkozni. bármikor tudsz NSU-val is frissíteni. DE ha átírod a pc-t (vagy másik pc-jű fw-t teszel rá jaf- al és attól változik meg a pc) és utána NSU-zol akkor ugrott gari. van erről GYIK, olvasd át (aláírásomban megtalálod).
arról se volt hír hogy lesz 20-as FW, szóval egyáltalán nem biztos hogy abból valaha is lesz magyar. lehet hogy az kifejezetten a horvát szolgáltatónak készült. ahogy van 12.x.x-ből is van 3 fajta, abból kettő egyedi és egy az ami mindenhova elkészült. nézegesd a navifirm-et, ha megjelenik benne egy halom fajta a 20-as alatt akkor lett. ha nem akkor nem. most pl belekerült már egy norvég szolgáltató is. ennek a nevéből azt gyanítom hogy ezek olyan FW-k amiket a szolgáltatók kértek és amikben már a 3.03-as ingyenes maps van gyárilag beleintegrálva. így biztos könyebb eladni.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Válasz küldése

Vissza: “Modding”