Nokia 5800 v40 hackelése

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
morales
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009-02-15 vas. 15:40:40
Készüléktípus: Nokia 5630xm-nokia C6-00
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: morales »

nem értem mi legyen a letöltöt fájl neve ez RM356_40.0.005_023_xxx_U01.uda.fpsx vagy ez
RM356_40.0.005_023_xxx_U01.uda.fpsx meg innét be sem olvassa C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356\ csak innen C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\rm-356 nem értem ezt nem tudom flashelni a product kód:0559298 még mindig se kép se hang heelp
Avatar
morales
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009-02-15 vas. 15:40:40
Készüléktípus: Nokia 5630xm-nokia C6-00
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: morales »

meg melyik softos cucot kell leszedni mert én a 40esel csináltam mert a productomra van régebbi is
Avatar
hanczur
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2009-12-29 kedd 19:49:56
Készüléktípus: VK JB 6.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Györ-Moson-Sopron
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: hanczur »

nekem meg az a gondom hogy ha az ini-t be x-elem ,kiválasztom az RM356-ot és mégse teszi be a telefontipusomat a rublikába.Az MCU-hoz meg nem találja a fájlt,pedig ott van.Nah ilyenkor mit csináljak?
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Igen, ha a phoenix telepítve van a gépre akkor a saját Products mappájából olvastatja be a fájlokat (program files/nokia/phoenix/products), és a NaviFirm-el letöltött firmek nem mindig jók.

A megfelelő firmware letöltéséhez Phoenix ownerek csatlakoztassák a telefonjukat, majd Tools -> Image File Download.
Itt be kell ütni a product code-ot, és automatice letölt minden szükséges filet.

Ezek után a Phoenix-el is bele lehet flashelni a telefonba az új cuccost, annyi a teendő hogy a File -> Manage Connections alatt a halott módot választjuk, majd File -> Open Product, kiválasztjuk a termékkódunknak megfelelőt (RM-356, stb), leokézzuk, majd Flashing -> Firmware update. Itt az ablakban a Product Code melletti ... ikonra kattintunk, kiválasztjuk a Product Code-unknak megfelelő firmwaret a listából (előzetesen le kell tölteni a fent említett módszerrel), majd LENT az Options gombra klikkelünk.

Itt megjelenik egy képernyő, fent egy listával, keressük ki az uda.fpsx végű elemet, majd kattintsunk az Edit gombra. Most bejön egy újabb képernyő, rajta legfelül egy File sorral, a végén a már ismert ... gomb. Kattoljunk rá, majd tallózzuk be a letöltött módosított uda.fpsx filet. Ha ez megvan okézzuk le míg vissza nem jutunk a Firmware Update ablakba. Jelöljük be a dead flashing-et, majd kattintsunk a Refurbish gombra. Ekkor elindul a flashelés, mikor kéri, nyomjuk be a bekapcs gombot a telefonon. Ez után elindul a flashelés. Ha hibát ír ki ne ijedjünk meg, valószínűleg csak azért írja mert nem pakolta fel a megfelelő drivereket, kattintsunk a retry gombra. Ezt párszor el kell játszani, de a végén sikerülni fog, és rákerül a firmware.



Valakinek van infója arról hogy a magyar kék T-s 356-os tubira mikor jön a v40?
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
farkas-laci
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 727
Csatlakozott: 2009-12-14 hétf. 22:37:14
Készüléktípus: Lumia 730 DS
Nem: Férfi
Has thanked: 23 times
Been thanked: 99 times

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: farkas-laci »

fonix232 írta:Igen, ha a phoenix telepítve van a gépre akkor a saját Products mappájából olvastatja be a fájlokat (program files/nokia/phoenix/products), és a NaviFirm-el letöltött firmek nem mindig jók.
Ezek szerint így a hekkelés ugyanaz, mintha csak softot frissítenénk? :)
Így nem is tűnik olyan rizikósnak. :D
Avatar
Bega76
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010-02-03 szer. 12:12:08
Készüléktípus: Samsung Galaxy S4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5 times

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: Bega76 »

Sziasztok! Nekem van 1 v.40 RM-356 om, de bem merem bevállalni! megcsinálná nekem v.laki? előren is köszi!
Samsung Galaxy S4 Omega V9 rom / Adam kernel
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

farkas-laci írta:
fonix232 írta:Igen, ha a phoenix telepítve van a gépre akkor a saját Products mappájából olvastatja be a fájlokat (program files/nokia/phoenix/products), és a NaviFirm-el letöltött firmek nem mindig jók.
Ezek szerint így a hekkelés ugyanaz, mintha csak softot frissítenénk? :)
Így nem is tűnik olyan rizikósnak. :D

Igen ez kb annyi, JAF-nál a felhasználó volt a rizikó mivel annyi a beállítási lehetőség hogy aki csak nyomkod az tuti elk*r valamit.
Phoenix-el annyi a gáz hogy nem tud downgradelni rendesen, és nem lehet annyi mindent beállítgatni, mint JAF-nál. Viszont pozitívum hogy tudja rendesen flashelni a telefonomat (a JAF folyton hibaüzenettel dobál ki) és plusz image fileokat is hozzá lehet adni a frissítéshez, azaz lehet egyéb firmware alkatrészeket is telepíteni. Ha kijön a progi amivel lehet bütykölni, fogok is csinálni minden V3-as telóra jó update-et ami alapértelmezetten telepíti a RomPatchert, a Nokia maps v3-at, az X-Plore-t, a Pythont meg pár szerintem fontosabb cuccot, és ezek közül a fileok közül lehet válogatni hogy mit akarunk hozzáadni.
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
farkas-laci
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 727
Csatlakozott: 2009-12-14 hétf. 22:37:14
Készüléktípus: Lumia 730 DS
Nem: Férfi
Has thanked: 23 times
Been thanked: 99 times

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: farkas-laci »

Igen ez kb annyi, JAF-nál a felhasználó volt a rizikó mivel annyi a beállítási lehetőség hogy aki csak nyomkod az tuti elk*r valamit.
Phoenix-el annyi a gáz hogy nem tud downgradelni rendesen, és nem lehet annyi mindent beállítgatni, mint JAF-nál. Viszont pozitívum hogy tudja rendesen flashelni a telefonomat (a JAF folyton hibaüzenettel dobál ki) és plusz image fileokat is hozzá lehet adni a frissítéshez, azaz lehet egyéb firmware alkatrészeket is telepíteni. Ha kijön a progi amivel lehet bütykölni, fogok is csinálni minden V3-as telóra jó update-et ami alapértelmezetten telepíti a RomPatchert, a Nokia maps v3-at, az X-Plore-t, a Pythont meg pár szerintem fontosabb cuccot, és ezek közül a fileok közül lehet válogatni hogy mit akarunk hozzáadni.
Még mielőtt válszoltál vna, megcsináltam már a hackelést. Mondjuk én nem állítottam "dead mode"-ra a telefont, így teljesen újrarakta az egész rendszert.
Egyébként csináltam egy leírást , ha gondolod fuss rajta végig és szólj hogy ha valami nem jó, vagy van rajta mit kiegészíteni
Jól sejtem hogy ha dead mode -ban használom a phoenix-et, csak frissít, és nem újratelepít?
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

farkas-laci írta: Még mielőtt válszoltál vna, megcsináltam már a hackelést. Mondjuk én nem állítottam "dead mode"-ra a telefont, így teljesen újrarakta az egész rendszert.
Egyébként csináltam egy leírást , ha gondolod fuss rajta végig és szólj hogy ha valami nem jó, vagy van rajta mit kiegészíteni
Jól sejtem hogy ha dead mode -ban használom a phoenix-et, csak frissít, és nem újratelepít?

A leírás jó, és a dead mode azért szükséges, mert ha a telefon "ébren" van, esetleg károghat a módosult firmware miatt. Ahogy látom neked nem tette, de azért jobb a biztonság, mert ha károg az bajt jelent és kell neki 3-4 újraflashelés mire menni fog.
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
tomika81
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-02-04 csüt. 20:06:37
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5800 v40 hackelése

Hozzászólás Szerző: tomika81 »

Hali mindenkinek!
Olyan problémám volna hogy nem találok olyan mappát, hogy C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356\ a kékel jelzettig megvan!Kérdem én hogyan tovább?
Kéne még csinálnom valamit ami nincs leírva!
Pls ne nézzetek hülyének!
Kínain is sikerült régen megoldani a szignózás a leírás alapján ez sem lehet nehezebb!
Várom a választ
Köszi előre is
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Modding”