Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Készülékek tuningolásával, megváltoztatásával, stb kapcsolatos fórumok
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Ezt én sem hagyom ki. Egyszer csinálok én is egyet de még várok a tapasztalatokra. :smartass:
Egyébként most, hogy a symbian megnyílt és szabadon módosítható, a szervízben elvileg nem köthetnek bele ha saját FW-t teszel fel, nem? :hmm2:
Mert ugye eddig ráfoghatták, hogy illegális szoftver miatt romlott el a készülék. (persze nem sűrűn fordult elő de találkoztunk már ilyennel)

Még egy program amit érdemes beletenni a FW-be: Guardian. Mert ha ellopják a telefont és formázzák, akkor nem törlődik ki. Csak az a bibi, hogy meg kell adni a számot ahova az SMS-eket küldi... Ezt meg nem tudom, hogy előre lehet-e konfigurálni.
Meg egyáltalán, jó lenne, ha nem csak 'visszatelepednének' a programok formázás után, hanem a beállítások is megmaradnának.
De ehhez ugye tudni kéne, hogy mely program mely fájlokban tárolja a felhasználó beállításait...
Geri89
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 12:22:40
Készüléktípus: Samsung Galaxy S+Nokia 5300
Tartózkodási hely: Szombathely
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: Geri89 »

Sziasztok! Akkor elvileg ezek után az is megoldható lenne pl, hogy az 5800 procija még feljebb legyen húzva? Elvileg az egyik nokiás szoftverfrissítésben emeltek már az órajelen, és ha jól tudom, akkor a processzor 600Mhz környékét tudja még(más készülékekben ennyin is megy).
Walron
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 16:55:34
Készüléktípus: Samsung Galaxy Note 10+ 512 GB
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 3 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: Walron »

Geri89 írta:Sziasztok! Akkor elvileg ezek után az is megoldható lenne pl, hogy az 5800 procija még feljebb legyen húzva? Elvileg az egyik nokiás szoftverfrissítésben emeltek már az órajelen, és ha jól tudom, akkor a processzor 600Mhz környékét tudja még(más készülékekben ennyin is megy).

Figy ez nagyon kockázatos mert lhet nincs olyan hűtése hogy bírja...
Kis történelem: Siemens M35i -> Nokia 3310 -> Nokia 3410i -> Nokia 3510i -> Nokia 6610i -> Sony-Ericsson K700i -> Nokia E51 -> Nokia N95 -> Samsung I8910 8GB -> Ericsson T28 -> Samsung Galaxy I9100 8 GB -> HTC One X
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Szerintem én is megcsinálom a saját FW-met aztán megvárom míg valakinek sikerül flashelnie egy n95-öt :D Addig ismerkedem az FW-vel :)

(ui: annyira tudtam, hogy heteken belül fogunk tudni mi is csinálni főzött rom-ot :P )
Kép
Kép
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: Macika »

MrAngelo írta:Egyébként most, hogy a symbian megnyílt és szabadon módosítható, a szervízben elvileg nem köthetnek bele ha saját FW-t teszel fel, nem? :hmm2:
Mert ugye eddig ráfoghatták, hogy illegális szoftver miatt romlott el a készülék. (persze nem sűrűn fordult elő de találkoztunk már ilyennel)
El kéne olvasni pontosan, mik is a jogi feltételei a garanciavállalásnak.

Csak az eredeti Nokia által kiadott FW-vel él a gari.
A garancia lejárta után módosítod, ahogyan akarod.
A Nokia azonban - érthető okokból - nem fog felelősséget vállalni egy általa nem tesztel(hetet)t FW miatt fellépő hibáért.
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

strust írta:Szerintem én is megcsinálom a saját FW-met aztán megvárom míg valakinek sikerül flashelnie egy n95-öt :D Addig ismerkedem az FW-vel :)

(ui: annyira tudtam, hogy heteken belül fogunk tudni mi is csinálni főzött rom-ot :P )
a problema ott kezdodik hogy mivel csomagolod ki az N95 FW-jet? se a nokiaeditor0.6 se rofsviewer0.7.1.2 nem kezeli egyenlore... :hmm2:
mellesleg ezeknek a modositasoknak (camera,bongeszo cache, file cache, indito/leallo screen) a nagy reszet eddig is meg lehetett csinalni N95-on is,
jo a nyelvek kiszedese kicsit maceras (meg felesleges is mert a c:-n elfer boven), meg nem lehet betenni hard reset utan auto felkerulo programokat (bar ezeket nekem az auto installer elintezi).
en most inkabb azon ugykodok hogy a telepitett programjaim beallitasait is elmentem (smart settings, smartworks, opera, stb.) es belerakom egy sis-be amit a legvegen telepit az autoinstaller. igy hard reset utan gyakorlatilag a helloox2-t kell feltenni meg az autoinstallert es kesz, minden telepitve beallitva :)

mellesleg nem tud vki egy listat hogy az auto indulo programok kozul melyik az ami biztosan nem kell?
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Macika írta:
MrAngelo írta:Egyébként most, hogy a symbian megnyílt és szabadon módosítható, a szervízben elvileg nem köthetnek bele ha saját FW-t teszel fel, nem? :hmm2:
Mert ugye eddig ráfoghatták, hogy illegális szoftver miatt romlott el a készülék. (persze nem sűrűn fordult elő de találkoztunk már ilyennel)
El kéne olvasni pontosan, mik is a jogi feltételei a garanciavállalásnak.

Csak az eredeti Nokia által kiadott FW-vel él a gari.
A garancia lejárta után módosítod, ahogyan akarod.
A Nokia azonban - érthető okokból - nem fog felelősséget vállalni egy általa nem tesztel(hetet)t FW miatt fellépő hibáért.
Ez érthető és megérthető. De olvastam olyat (jó régen), hogy illegális szotverre hivatkozva nem javították meg a hardverhibás (asszem kamera) készüléket.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: Macika »

MrAngelo írta:
Macika írta:
MrAngelo írta:Egyébként most, hogy a symbian megnyílt és szabadon módosítható, a szervízben elvileg nem köthetnek bele ha saját FW-t teszel fel, nem? :hmm2:
Mert ugye eddig ráfoghatták, hogy illegális szoftver miatt romlott el a készülék. (persze nem sűrűn fordult elő de találkoztunk már ilyennel)
El kéne olvasni pontosan, mik is a jogi feltételei a garanciavállalásnak.

Csak az eredeti Nokia által kiadott FW-vel él a gari.
A garancia lejárta után módosítod, ahogyan akarod.
A Nokia azonban - érthető okokból - nem fog felelősséget vállalni egy általa nem tesztel(hetet)t FW miatt fellépő hibáért.
Ez érthető és megérthető. De olvastam olyat (jó régen), hogy illegális szotverre hivatkozva nem javították meg a hardverhibás (asszem kamera) készüléket.
Te le mernéd azt büntetőjogi felelősséged tudatában írni, hogy egy HW-elem tönkremenetelében NEM volt szerepe az illegális szoftveres beavatkozásnak?
Az EGYETLEN az NCK-val való függetlenítés, ami UGYANÚGY működik, mint hivatalos, szolgáltatói helyen a hálózati zár feloldása, a készülék attól az egytől nem pusztulhat meg, minden más, ami a gyártó által NEM tesztel(hetet)t FW/HW-eszköz, attól IGENIS megtörténhet, hogy hibás működést eredményez, ami AKÁR egy HW-elem meghibásodásához vezet.

Tehát jogosnak tartom a szerviz akkori eljárását.
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Amúgy Macika, szerintem kérd meg főnix-et, hogy írja az első hsz-be, hogy te szívesen megjavítod a szoftveresen halott telókat :D Szerintem most meggazdagszol :D XD
Kép
Kép
farkas-laci
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 727
Csatlakozott: 2009-12-14 hétf. 22:37:14
Készüléktípus: Lumia 730 DS
Nem: Férfi
Has thanked: 23 times
Been thanked: 99 times

Re: Saját Firmware készítése V3-ra és V5-re [BETA!!!]

Hozzászólás Szerző: farkas-laci »

A rofs2-t nem tudom módosítani, mert nem indul tőle a tel. Az *.uda.fpsx fájlt tudom módosítani, azzal nincs baj.
A mini rofs2-jére lehet hogy nem jó a program? (nincs benne a listában, csak a sima N97)
Válasz küldése

Vissza: “Modding”