Hiba a letöltésben!

Az oldallal kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban KIZÁRÓLAG ezzel a weboldallal kapcsolatos témák vannak, így az egéb szakmai kérdéseket a megfelelő topikokban tegyétek fel!
lecsold
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009-10-01 csüt. 19:20:44
Készüléktípus: nokia 5800 xpressmusic
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Hiba a letöltésben!

Hozzászólás Szerző: lecsold »

Sziasztok
Köszi a reagálást és arra gondoltam. Bocsi hogy a másik fórumban is kérdeztem de nem igazából láttam hogy az üzenetem elment e. Viszont regisztráltként bejelentkezve nem engedi letölteni. Azért próbálkozom erősen vele :)
Még egyszer köszi a segítséget.
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Hiba a letöltésben!

Hozzászólás Szerző: botond »

A sütiket kell engedélyezned, ilyenek miatt lehetséges az, hogy nem engedi. Tehát vagy a böngészőben, vagy a tűzfalban engedélyezned kell minden sütit, és akkor menni fog.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Hiba a letöltésben!

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

:idea: Lehet, hogy a "letöltés" gombot keresi... :hmm2: :mrgreen:
A program nevére kell kattintani!
És ha ide kattintasz?
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Hiba a letöltésben!

Hozzászólás Szerző: botond »

Így nem elérhetőek már valóban a letöltések, csak akkor, ha már előtte jártál a letöltések aloldalon ugyanazzal a böngészővel.
Azért lett így átalakítva, hogy ne lopkodják a linkeket az oldalról.
Tehát ha be szeretnétek linkelni a letöltések közül valamit ide a fórumba, akkor ne magát a letöltést linkeljétek be, hanem a bővített nézetét. És akkor odaugrik, így megkapja a böngésző az azonosító sütit, és ekkor már letölthető a fájl.

Ha már jártál a letöltéseknél, akkor minden további nélkül letölthető így is, ellenkező esetben hibaüzenetet ír ki.

De átjavítom, hogy ne hibaüzenetet írjon ki, hanem magától átugrik a belinkelt letöltés bővített nézetébe.

Szerk:

Na, átjavítottam. Tehát akkor innentől ugyanúgy linkelhetőek a letöltések, és ha nincs azonosító süti, akkor a bővített nézetre ugrik, majd onnan letölthető.
Ha pedíg már jártál a letöltések oldalain előtte, akkor pedíg már van a böngésződben azonosító süti, így minden további nélkül elindul a letöltés egyből.

Tehát ez a védelem azért van, mert más oldalakon ha felhasználják a linkjeinket, akkor az további terhelést ad a szervernek, miközben nem a mi oldalunkon jár a látogató.
Íly módon kiküszöböljük, hogy tárhelynek használhassák a szervert más oldalak, mert ilyen esetekben átugrik erre az oldalra a látogató, ahol már letölthet, persze ha be van jelentkezve.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Hiba a letöltésben!

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

botond írta:Így nem elérhetőek már valóban a letöltések, csak akkor, ha már előtte jártál a letöltések aloldalon ugyanazzal a böngészővel...
Ezt jó szájbarágósan leírtad. :mrgreen:
Ez mindig is így volt, nem? :hmm2: Én még a régi fórumról is emlékszem ilyen hibára... Végülis mindegy.
botond írta:Na, átjavítottam. Tehát akkor innentől ugyanúgy linkelhetőek a letöltések, és ha nincs azonosító süti, akkor a bővített nézetre ugrik, majd onnan letölthető...
így a legjobb, köszi. :Notworty:
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Hiba a letöltésben!

Hozzászólás Szerző: botond »

Ezt kb 2 hete csináltam meg, mert sok volt a terhelés az oldalon, illetve sokan próbálkoztak robot letöltő programokkal. Így került javításra a dolog.
Ez utóbbi pedíg tegnap lett javítva.
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Hiba a letöltésben!

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

Akkor is volt olyan régen is, hogy közvetlen linket nem lehetett megnyitni. Pedig régen nem kellett külön bejelentkezni a letöltésekhez. Ezek szerint az más miatt volt.
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Hiba a letöltésben!

Hozzászólás Szerző: potter55 »

MrAngelo írta:Akkor is volt olyan régen is, hogy közvetlen linket nem lehetett megnyitni. Pedig régen nem kellett külön bejelentkezni a letöltésekhez. Ezek szerint az más miatt volt.
Lehet azért mert a fórumra és a letöltésekhez is külön regisztráció szükséges. És itt belépsz akkor ott nem fogsz mert ott is be kell lépni. A régi fórum az egy regisztrációval volt a letöltésekkel.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Hiba a letöltésben!

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

potter55 írta:
MrAngelo írta:Akkor is volt olyan régen is, hogy közvetlen linket nem lehetett megnyitni. Pedig régen nem kellett külön bejelentkezni a letöltésekhez. Ezek szerint az más miatt volt.
Lehet azért mert a fórumra és a letöltésekhez is külön regisztráció szükséges. És itt belépsz akkor ott nem fogsz mert ott is be kell lépni. A régi fórum az egy regisztrációval volt a letöltésekkel.
Ööö... Mintha ugyanezt írtam volna. :smartass:
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Hiba a letöltésben!

Hozzászólás Szerző: potter55 »

MrAngelo írta:
potter55 írta:
MrAngelo írta:Akkor is volt olyan régen is, hogy közvetlen linket nem lehetett megnyitni. Pedig régen nem kellett külön bejelentkezni a letöltésekhez. Ezek szerint az más miatt volt.
Lehet azért mert a fórumra és a letöltésekhez is külön regisztráció szükséges. És itt belépsz akkor ott nem fogsz mert ott is be kell lépni. A régi fórum az egy regisztrációval volt a letöltésekkel.
Ööö... Mintha ugyanezt írtam volna. :smartass:
Ja tényleg. Csak én kicsit bővebben írtam le. :smartass: :D
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Válasz küldése

Vissza: “Oldal (csak az oldallal kapcsolatos dolgok!)”