Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Kötetlen csevegések témái
Avatar
NBK
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2010-02-15 hétf. 15:31:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: NBK »

Segal írta: Szia értem én is az érveidet de most ugráljak a desktop és a csempák közt csak azért hogy pl az időjárást vagy épp a névnap "widgetet" megnézhessem?
Másrészt most lehet hogy kezdéskor lesz mondjuk 100 és a legnagyobb vállalatok biztos gyorsan el is készítik a csempéjüket de nekem lehet hogy pont egy másik cég variánsa jött be aki lehet el sem készíti vagy ha igen akkor majd "hamarosan lesz" válasszal leráznak és várhatom.
Másrészt ott vannak pl a játékok meg régebbi programok amik tutira nem fognak csempét kapni hisz minek akkor megintcsak menjek desktopra és utánna valamiért esetleg megint csempézzek....
Tökéletes példa pl a photoshop meg az office. Ezekből nem használom a legfrissebb verziót mert amire én használom arra bőven jók a régebbiek is és minek foglaljon több helyet, ramot stb ha nincs rá szükségem. Viszont ezeknek megintcsak nem lesz csempájük (persze a legújabbnak biztos és ez egy fontos érv lesz szerintük a váltásra...) akkor megintcsak desktopokjak.
Szóval ez még érintős kivitelbe is fölösleges munkának tűnik nekem nemhogy egérrel főleg úgy hogy tudom hogy nem megoldhatatlan a feladat mert eddig egy helyen volt minden!!
Kiváncsi leszek azért én az új laptopokra amikbe majd ráteszek a win8-at hogyha nem érintős akkor mekkora lesz az anyázás mert azokon aztán tényleg rémálom lesz a használata. Simán kijelenthetjük azt hogy a mobilitásuknak (értsd pl a buszon) annyi mert a touchpaddal ki fog hullni az illető haja.
Márpedig ugye több laptopot adnak el mint pc-t ez tény és szerintem tutira nem fog az első perctől kezdve hódítani az érintőképernyős mert a gyártóknek lesz pofájuk durva felárat kérni érte.
Én azt s megértem hogy kell ez az érintőre optimalizálás de a pc-s verzióba szerintem meg kellett volna hagyni win7 szinten esetleg ezt beletenni de kikapcsolhatóvá tenni attól még minden pozitív "mobilos" tulajdonságát örökölhette volna a pc-s verzió pl áruház, játék folytatása másik valamilyen win8-at futtató cuccról stb.
Minden alkalmazásnak, játéknak egyszóval minden kacatnak lehet kirakni csempét, tehát ez nem lehet gond.
Kép
katt a képre
These users thanked the author NBK for the post:
Segal (2012-08-15 szer. 17:40:57)
Rating: 2.63%
iPhone 13 Pro Max 1TB
Rom: IOS 16 beta 3
Apple watch S5 44mm
Rom: watchOS 9 beta 3
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Segal »

HTC írta:Minden alkalmazásnak, játéknak egyszóval minden kacatnak lehet kirakni csempét, tehát ez nem lehet gond.
Kép
katt a képre
na ez mindenképp pozitív dolog köszi. Ettől függetlenül továbbra sem értem miért is kell nekem egy windows a windows-on belül de majd ha lesz megjelenés után magyar verzió belőle és nagyon ráérek majd akkor valószínűleg kipróbálom majd de nem érzem az ez kéne nekem érzést tehát szerintem csak próba lesz.
Avatar
NBK
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2010-02-15 hétf. 15:31:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: NBK »

Segal írta:
HTC írta:Minden alkalmazásnak, játéknak egyszóval minden kacatnak lehet kirakni csempét, tehát ez nem lehet gond.
Kép
katt a képre
na ez mindenképp pozitív dolog köszi. Ettől függetlenül továbbra sem értem miért is kell nekem egy windows a windows-on belül de majd ha lesz megjelenés után magyar verzió belőle és nagyon ráérek majd akkor valószínűleg kipróbálom majd de nem érzem az ez kéne nekem érzést tehát szerintem csak próba lesz.
Mátol letölthető a magyar rtm verza, mint láthatod az is magyar ami a képen van :D
iPhone 13 Pro Max 1TB
Rom: IOS 16 beta 3
Apple watch S5 44mm
Rom: watchOS 9 beta 3
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

Segal írta: Én a másik utat választottam nekem meg egy 55 colos Samsung Tv a "Monitorom". Ezen kényelmetlen lenne.
55 col monitornak? :lol: :lol: :D
Avatar
NBK
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2010-02-15 hétf. 15:31:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: NBK »

fefe86 írta:
Segal írta: Én a másik utat választottam nekem meg egy 55 colos Samsung Tv a "Monitorom". Ezen kényelmetlen lenne.
55 col monitornak? :lol: :lol: :D
Neki az jött be, nálam is rá van kötve a tv-re a gép, igaz az csak 32". A magam részéről csak BD25 és BD50 filmek nézésére használom.....monitornak nekem az sok lenne....
iPhone 13 Pro Max 1TB
Rom: IOS 16 beta 3
Apple watch S5 44mm
Rom: watchOS 9 beta 3
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Segal »

fefe86 írta:
Segal írta: Én a másik utat választottam nekem meg egy 55 colos Samsung Tv a "Monitorom". Ezen kényelmetlen lenne.
55 col monitornak? :lol: :lol: :D
ma a baj vele? :D
Kb 4 méterről gépezek kanapéból.... (élni tudni kell)
Anno nekem is volt 19 colosom én próbáltam a számítógépasztalon elférni, valami kényelmet találni a görgős széken de nem jött be. Aztán jött az ötlet nálam is elösször 32 collal ami eleinte meg is felelt de költözés után ez a mostani elrendezés kifejezetten jónak tünt mivel nem lett telezsúfolva a szoba és gépezni is kényelmesen lehet. Aki nem tudja hol van a gép az elsőre azt szokta hinni hogy nincs is, vagy laptopom van mert a számítógépház a tv mögé van elrejtve :D
Én is elsősorba a HD tartalmak végett alkalmaztam ezt valami eszméletlen rajta.
Avatar
skyrush7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2012-05-07 hétf. 19:20:26
Készüléktípus: Nokia Lumia 620 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 60 times
Been thanked: 88 times
Kapcsolat:

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: skyrush7 »

Nekem is 55" a TV-m próbáltam milyen képet mutat háát.. Sajnos nem mai darab, LCD és csak HD ready-s ami nem hoz valami kiemelkedő teljesítményt. Anno az árából most 2 smart TV is kijönne...
Kép
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

HTC írta:
fefe86 írta:
Segal írta: Én a másik utat választottam nekem meg egy 55 colos Samsung Tv a "Monitorom". Ezen kényelmetlen lenne.
55 col monitornak? :lol: :lol: :D
Neki az jött be, nálam is rá van kötve a tv-re a gép, igaz az csak 32". A magam részéről csak BD25 és BD50 filmek nézésére használom.....monitornak nekem az sok lenne....
nincs baj vele, nekem is 32" van, de nem ez az elsödleges monitorom, csak hd tartalmakat nézek rajta.....
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: Segal »

Bonthatod a pezsgőt HTC megjött a Catalyst-od :D

Játéknál sem hátrány az ekkora képernyő igaz már messze nem játszok annyit mint régebben, HD-nál valami eszméletlen de 4 méterről kanapéból netezni is kényelmes.
Avatar
NBK
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2010-02-15 hétf. 15:31:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 24 times

Re: Windows 8 tippek, trükkök, tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: NBK »

Segal írta:Bonthatod a pezsgőt HTC megjött a Catalyst-od :D

Játéknál sem hátrány az ekkora képernyő igaz már messze nem játszok annyit mint régebben, HD-nál valami eszméletlen de 4 méterről kanapéból netezni is kényelmes.
Ugye-ugye? Pedig még most sem jelent meg hivatalosan...a felhasználók számára legalábbis nem....hál istennek a fejlesztők már elérik...
iPhone 13 Pro Max 1TB
Rom: IOS 16 beta 3
Apple watch S5 44mm
Rom: watchOS 9 beta 3
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”