Milyen változtatásokat javasolnál a jelenlegi szoftveredben?

Kötetlen csevegések témái
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Milyen változtatásokat javasolnál a jelenlegi szoftveredben?

Hozzászólás Szerző: moco »

FelixRaven ötlete alapján, ide leírhatjátok, hogy melyik telefon típusnál, milyen változtatásokat javasolnátok az új szoftverben. Remélhetőleg a Nokia is olvassa a nokiaprogramok.hu-t :)
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6814
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Milyen változtatásokat javasolnál a jelenlegi szoftvered

Hozzászólás Szerző: botond »

Ez jó ötlet.

Én még vállalnám is a felület kifejlesztését ide az oldalra, csak ebben a segítségetekre lenne szükség.

Készítenék egy ilyen modult az oldalra, ahol mindenki beírhatná a javaslatát, valamint a rendszerben lévő javaslatokra szavazni is lehetne.
Ezeket csoportokba sorolhatnánk.
Így szépen gyűlnének a dolgok.

Majd mindezt az összegyűjtött adathalmazt mondjuk egy XML formátumban le lehetne tölteni, így a Nokia is hozzáférhetne könnyen.

Csak ebben kellene a segítségetek, hogy milyen kategóriák legyenek.

A készüléklista jönne a készülékinfóból, tehát az tulajdonképpen megoldva, csak a választható kategóriákat kellene átbeszélnünk.
Természetesen az is dinamikusan tölthető lenne, amit a személyzet tudna alakítani.

Valamint moderálható lenne az egész, mert ugye a hülyeségekre is fel kell készülnünk.

Tehát ide jöhetnek a vélemények erről a fejlesztésről.
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Milyen változtatásokat javasolnál a jelenlegi szoftvered

Hozzászólás Szerző: potter55 »

botond:
Itt már írta FelixRaven, hogy mik lennének jók. De lehet ezt már te is olvastad.

De szerintem is így lenne a legjobb, hogy a telefon minden részét érintenék. Vagy megcsinálni egy párat híváskezelés, sms, wifi, navigáció, rádió, zenelejátszó stb. Vagy ezeket is külön kategóriába szedni, pl multimédia és ezen belül rádió, zenelejátszó, videólejátszó stb.
Egy pár ilyen kategóriát meg benne pár kisebbet elkészíteni és utána pedig (gondolom) lehetne bővíteni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára potter55 2010-08-08 vas. 23:47:15-kor.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Milyen változtatásokat javasolnál a jelenlegi szoftvered

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

potter55 írta:botond:
Itt már írta FelixRaven, hogy mik lennének jók. De lehet ezt már te is olvastad.
Potter, ez egy torrent oldal ahová regisztrálni kellene hogy elolvassam mit írt FelixRaven? Inkább kihagyom :)
Amúgy jó ötlet de tele lesz elvadult ötletekkel (lásd fórum) szóval jobb lenne szerintem ha a -majd akár itt- leírtakból kiszednétek ami valóban megvalósítható lenne a nokia részéről (tehát az hogy android meg winmobile fusson az 5800-on az nagyon szép de teljesen felesleges álmodozás) aztán azokra lehetne szavazni.
szerintem s60v5 úgy általában:
- jobb memóriakezelés, tehát kilépés után igenis szabaduljon fel a memória, vagy csak mentse el a program state-et mint az android és máris nem foglal memóriát viszont villámgyorsan indul minden a nem erőmű telefonokon is
- egy valóban használható, bugmentes és könnyen egyedileg alakítható (tehát nem CFW-k meg varázslatok útján) homescreen, mint pl a samsung féle, és ahol mondjuk elég lenne a memkártyára egy gadget.swf-et másolni a juzernek és onnantól az működne, ha nem tetszik akkor törlés után futna a gyári. vagy ha hibás a felmásolt akkor memkártya kivétellel simán orvosolni lehetne
- egy normális taskmanager ami tudja legalább azt amit a handy taskman vagy a jbak
- ha már van érintőképernyő akkor ne legyen már muszáj oldalgombot huzogatni a lezáráshoz meg a nyitáshoz, tehát egy sima-egyszerű-jó képernyőzár/feloldó program beépítve
- hihetetlen hogy ennyi év után sem képes a nokia rendesen kiolvasni a saját gyártású akkuiból hogy mennyi az annyi, itt lenne az ideje hogy végre valós töltöttséget mutasson a symbian és ne 100% -ot amikor már valójában csak 80
- a böngészőt úgy ahogy van el lehetne felejteni, licenszeljék az operát. jobban járnának. meg mi is. de ha már nem akarják, akkor tegyék lehetővé (amíg be nem pereli őket is valaki mint MS-éket) hogy más gyártó böngészője legyen az alapértelmezett. mindenre alapértelmezett, nem csak látszólag.
- rádió: javítsák ki végre azt a tetves rds hibát, mert ez így nagyon szép hogy van benne rds-es rádió amin gyakorlatilag fél éve (vagy régebb óta) nem működik az RDS info kijelzése
- felvétel lehetősége a rádióból. nem hiszem hogy olyan nagy dolog lenne megoldani.
- biztos van aki szerint nagyon szép ez a kinetikus scroll a főmenüben (én mondjuk pont jól elvoltam nélküle) de most a jobb oldalon lévő parancsikonokat/mappákat kissé nehéz megnyomni mert akkor is "odaképzeli' a symbi a görgetősávot ha csak 6 ikon van a főmenüben. ez így sokkal sz.rabb mint ha egyáltalán nem lenne.
- legyen olyan kedves a nokia odafigyelni arra hogy ha kiad egy újabb térkép szoftvert akkor azt a 3-4 hónap múlva megjelenő FW-ekbe rakja már bele és ne az 1 éves verziót tologassa le nekünk, aztán meg vonyít a software updater hogy frissebb maps van és szeretnék-e elpazarolni ~17MB helyet a c: -n a frissítésre. nem, nem szeretnék. annyira ugyanis nem bánt bőkezűen a nokia a felhasználható hellyel.
- legyen külön választható hogy milyen hálózatot akarok beszédre (ez legyen az alapértelmezett is) használni és milyet adatforgalomra. ha elkezdek netezni akkor kapcsoljon 3g-re, amúgy bőven jó a gsm telefonálni és nem merülök le 1 nap alatt mint ha kettős módra teszem (ahol ugye állandóan szkennel meg váltogat).
na egyenlőre ennyi ;)
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
lilalur
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2010-05-19 szer. 16:41:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Milyen változtatásokat javasolnál a jelenlegi szoftvered

Hozzászólás Szerző: lilalur »

Régi sirámom felvetem (s60v5):
- A képnéző és a zenelejátszó kezelhetne könyvtárakat az egybeöntés helyett. Vagy legalább lehetne az alapértelmezetteket leváltani valami másra ezekből (amik képesek az említett műveletre).
(ezek alapvetően átállíthatók, hogy honnan ne keressen, szóval ha van 6 képed amit "nézegetnél" és egyébként dühít hogy 150 POI bmp meg egyéb kis programképecske közül kellene megkeresned akkor ezzel áthidalhatod, de ha alpvetően tartasz fenn 100képet amit a hívófelekhez rendelsz, 20 háttérképet, párat fotózol és csak úgy még kb 300at akkor az egybeöntött cucc reménytelen az egyesével lapozgatós képnéző pedig egy vicc (mappákra osztve a helyzet megváltozik mert ha hívóképet akarok hozzárendelni valakihez akkor nem kell átverekednem magam mindenen), zenénél detto.
- Multitask és nyitott alkalmazások megjelenítése. Jó lenne ha az alkalmazások között könynebben tudnánk váltogatni. Az xpress music gomb ami az érintőképernyős Nokiákon rajta van (van olyan ebből amin nincs vajon?) takarhatna egy feladatkezelőt vagy valami hasonlót is amit gyorsan be tudunk hívni bárhonnan (nem is kell hogy sokat tudjon elég ha át tud váltani a folyamatra és be tudja zárni. De az se baj ha normális).
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára lilalur 2010-08-09 hétf. 13:44:30-kor.
lilalur
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Milyen változtatásokat javasolnál a jelenlegi szoftvered

Hozzászólás Szerző: moco »

igaz, hogy ott figyel az aláírásban a telefon típusa, de nem ártana azzal kezdeni a "kérelmeket", hogy milyen típusú telefon és milyen szoftver van rajta. Nem mindenki írja át a telefon típusát az aláírásában.
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Milyen változtatásokat javasolnál a jelenlegi szoftvered

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

moco írta:igaz, hogy ott figyel az aláírásban a telefon típusa, de nem ártana azzal kezdeni a "kérelmeket", hogy milyen típusú telefon és milyen szoftver van rajta. Nem mindenki írja át a telefon típusát az aláírásában.
ha ez nekem szólt akkor direkt azért írtam azt hogy "szerintem s60v5 úgy általában" mert nem a hardverrel van bajom (vagyis azzal nemigen lehet utólag mit csinálni), az s60v5 meg s60v5 mindegyik olyan nokia telefonon amin az fut nem? de ha kell: 5230, 5530, 5800, X6, részben az n97,n97mini,c6
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Milyen változtatásokat javasolnál a jelenlegi szoftvered

Hozzászólás Szerző: moco »

nem neked, hanem általánosságban. láttam, hogy te odaírtad, hogy "szerintem s60v5 úgy általában"
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6814
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Milyen változtatásokat javasolnál a jelenlegi szoftvered

Hozzászólás Szerző: botond »

Hát igen, ez elsőre nem is jutott eszembe, hogy jönnek majd a merészebbnél merészebb óhajok.
Így egyelőre inkább itt kell kitárgyalni a dolgot, és majd csinálok egy "egyszerűbb" szavazást hozzá. Vagy akár, ha már itt a topikban körvonalazódnak a dolgok, akkor majd ide a topikba is be tudunk tenni egy szavazást, így rendes mederben folyna tovább az óhajok sora.
Avatar
laci5909
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009-02-22 vas. 10:33:31
Készüléktípus: Nokia 3110classic +5130Xpressm
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: Az új fórum

Hozzászólás Szerző: laci5909 »

moco írta:
FelixRaven írta:Sziasztok! Kerestem, de nem találtam igazából alkalmas témát, ahol létre lehetne ezt hozni:
A Nokia nyitott a készülékek szoftverének felhasználói igények, visszajelzések szerinti módosítására, bővítésére, de egy fecske nem csinál nyarat.
szia. ahha szerintem jó ötlet, már ha elolvassa Nokia. nyitok neki egy topikot.
viewtopic.php?f=70&t=2595
Szervusztok "Fiatalok"!
Ez mind nagyon szép!De valahogy ötven felett,már nem hiszek a mesékben!
S40-es telefonok is vannak,nemcsak s60!Szerintem azokkal, sokkal több probléma van! Ami működik,azt kiveszik,a frissebb szoftverekből! Ami meg amúgysem működött, azt benne hagyják,de nem tudom minek!Ha egy telefonban van hangutasítás,hangvezérlés,az működjön ne csak a memóriát foglalja feleslegesen.Egyik nyelven sem használható! :lol:
Tanítás után tíz próbából,egysem volt a közelében sem,annak amit a telefon felkínált!Lehetne sorolni a hibákat napokig.De a Nokia szerint egyik sem nevezhető hibának,csak szerintünk!Kíváncsian várom,mi lesz ebből a próbálkozásból! :hmm2: :hmm2:
(Lehet hogy wc-papír,és gumicsizma? :lol: :lol: Mint a kezdetekben?) A Nokia palettáján!!!
laci5909

Ericsson:GA-2618,GA-2628,(féltéglák)
Alcatel OT-311,Nokia:3310,3330,3410,Motorola:C385,V547,Samsung:X600,...
Jelenleg:Nokia3110c,Nokia5130XpressMusic+4Gb-MicroSDHC+AD54zenevezérlő.
http://p.mobile9.com/laci5909/
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”