Telefon vásárlás

Kötetlen csevegések témái
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: Telefon vásárlás

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

sover írta:
ferret írta:Jelenleg verhetetlen fotózás terén és gyors is
Lumia 1020 pureview

Jelenleg úgy tudom még nem kapható. Esetleg valami más ötlet, illetve GSM bolt?
Egyetértek ferret kollégával, szerintem a legideálisabb egy Lumia lenne. Alternatívaként a 925-öt tudnám ajánlani. ;)
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Telefon vásárlás

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Szerintem első lépésben azt kellene tisztázni mennyi a keret , és melyek az elsődleges szempontok. Gondolok itt , fizikai méret , fotó minőség, kijelző , gyorsaság , rendszer , internet stb. Ha mindez el van döntve akkor jöhetnek a lehetőségek addig felesleges róla beszélni. :)
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
sover
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009-01-28 szer. 09:51:04
Készüléktípus: Samsung Galaxy S4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Somogy/Siófok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Telefon vásárlás

Hozzászólás Szerző: sover »

reddoors írta:Szerintem első lépésben azt kellene tisztázni mennyi a keret , és melyek az elsődleges szempontok. Gondolok itt , fizikai méret , fotó minőség, kijelző , gyorsaság , rendszer , internet stb. Ha mindez el van döntve akkor jöhetnek a lehetőségek addig felesleges róla beszélni. :)
Mivel kb 2-3 évente veszek telefont, igy az ár úgy max 150e lenne. Ebből kifolyólag egy olyan készülékre lenne szükségem ami ki is bírja ezt az időt, és 1 év mulva nem válik lassú használhatatlanná. Fontos lenne a gyorsaság, a makró módban való fényképezés minősége, a nagy kijelző (de nem nagy fizikai mérettel), és a jól működő navi.
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Telefon vásárlás

Hozzászólás Szerző: reddoors »

sover írta:
reddoors írta:Szerintem első lépésben azt kellene tisztázni mennyi a keret , és melyek az elsődleges szempontok. Gondolok itt , fizikai méret , fotó minőség, kijelző , gyorsaság , rendszer , internet stb. Ha mindez el van döntve akkor jöhetnek a lehetőségek addig felesleges róla beszélni. :)
Mivel kb 2-3 évente veszek telefont, igy az ár úgy max 150e lenne. Ebből kifolyólag egy olyan készülékre lenne szükségem ami ki is bírja ezt az időt, és 1 év mulva nem válik lassú használhatatlanná. Fontos lenne a gyorsaság, a makró módban való fényképezés minősége, a nagy kijelző (de nem nagy fizikai mérettel), és a jól működő navi.
Egy kicsit még raksz hozzá :) és a hamarosan megjelenő NOTE 3 jó választásnak tűnik.
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Telefon vásárlás

Hozzászólás Szerző: Segal »

sover írta:
reddoors írta:Szerintem első lépésben azt kellene tisztázni mennyi a keret , és melyek az elsődleges szempontok. Gondolok itt , fizikai méret , fotó minőség, kijelző , gyorsaság , rendszer , internet stb. Ha mindez el van döntve akkor jöhetnek a lehetőségek addig felesleges róla beszélni. :)
Mivel kb 2-3 évente veszek telefont, igy az ár úgy max 150e lenne. Ebből kifolyólag egy olyan készülékre lenne szükségem ami ki is bírja ezt az időt, és 1 év mulva nem válik lassú használhatatlanná. Fontos lenne a gyorsaság, a makró módban való fényképezés minősége, a nagy kijelző (de nem nagy fizikai mérettel), és a jól működő navi.
Kétségtelen tény hogy jelenleg ár/tudásba jelenleg a NOTE II toronymagasan vezet de az elég nagy telefon de ebbe az árba beleférhet az S4 is.
LG esetében a G Pro vagy ha a természetes szineket jobban szereted mint az amoled kijelzőt akkor a Sony Xperia Z de mondjuk azt teljes nyugodtsággal nem tudom ajánlani azért van pár hibája.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Telefon vásárlás

Hozzászólás Szerző: Macika »

golyos írta:
Walaki01 írta:
golyos írta:
beleraknék másik kártyát ha lenne,erre én is rájöttem diploma nélkül.
A Gs ugye Samsung tehát nem Htc .
A Google Nexus S alapjaiban Samu de erre pont egy T-s kolléga mondta,hohy független mindenképpen.
Ne mondd, hogy ismeretségi körödben nincs olyan, akitől tudsz kölcsönkérni 2 percre egy telenoros, vagy vodás SIM-et. ;)
Hát lehet,hogy furcsa de még a kollégám is t-s.A családban szintén.
Mindegy bemegyek a szokott T pontba és megkérdem a srácot aki a Nexusra mondta a multkor.
Ekkor viszont azt hiszem, jogosan merül fel a kérdés, hogy ez esetben (ha még csak véletlenül sincsen olyan kártya a közeledben, amit nem fogadna el), miért fontos, hogy független-e? :D :D :D

Egyébként nem igaz, bizony függőek a HTC-k. A függőséget meg sosem az jelenti, hogy körbe van-e pingálva szolgáltatói logókkal.
Mondjuk pont a T-mobile az, aki ha csak teheti (ha meg tud egyezni a gyártóval) legalább egy bootképernyőt+boothangot berakat, ha nem is tündöklik magentában az egész készülék...

Független készüléket úgy lehet kifogni, ha a megjelenéskori legeslegeslegelső szériából sikerül kifogni készüléket, de még akkor sem biztos. Általában független készülékek előbb vannak, a szolgáltatók előre lekötik, mikortól forgalmazzák azt az adott modellt. És nem mindig lesznek kész a gyárban az adott szolgáltatóra zárt modellekkel, ilyenkor a szerződés betartása miatt előfordul néha, hogy az első szállítmány (egy része) még független.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: Telefon vásárlás

Hozzászólás Szerző: sozs »

Nos, a Google referencia készülékeknek kellene alapból függetlenek lenni, de pont a T-s készülék esetén volt mégis csak függő. (már nem tudom melyik volt, de akkor más nem forgalmazta)
Innentől bárki bármit mond, az ellenkezője is lehet!
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Telefon vásárlás

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

sozs írta:Nos, a Google referencia készülékeknek kellene alapból függetlenek lenni, de pont a T-s készülék esetén volt mégis csak függő. (már nem tudom melyik volt, de akkor más nem forgalmazta)
Innentől bárki bármit mond, az ellenkezője is lehet!
Mostanában olvastam valahol, hogy vannak olyan gyártók, akiknek minden készüléke alapból független. Viszont, amikor beteszed bármelyik szolgáltató SIM kártyáját és bekapcsolod, azonnal lockolja magát és utána már csak annak a szolgáltatónak a SIM-jét fogadja el.
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Telefon vásárlás

Hozzászólás Szerző: Macika »

Walaki01 írta:
sozs írta:Nos, a Google referencia készülékeknek kellene alapból függetlenek lenni, de pont a T-s készülék esetén volt mégis csak függő. (már nem tudom melyik volt, de akkor más nem forgalmazta)
Innentől bárki bármit mond, az ellenkezője is lehet!
Mostanában olvastam valahol, hogy vannak olyan gyártók, akiknek minden készüléke alapból független. Viszont, amikor beteszed bármelyik szolgáltató SIM kártyáját és bekapcsolod, azonnal lockolja magát és utána már csak annak a szolgáltatónak a SIM-jét fogadja el.
Van erre lehetőség minden mobilnál. Már a DCT3-as Nokiákkal (3210, 3310, 3330, stb. :) ) is meg lehetett box-szal csinálni, megviccelni haverokat... :)
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Telefon vásárlás

Hozzászólás Szerző: Macika »

sozs írta:Nos, a Google referencia készülékeknek kellene alapból függetlenek lenni, de pont a T-s készülék esetén volt mégis csak függő. (már nem tudom melyik volt, de akkor más nem forgalmazta)
Innentől bárki bármit mond, az ellenkezője is lehet!
Ha akciósan, 12/24 hónap hűségre, részletre vagy bármi más módon, támogatással adta a T-mobile a Google referenciakészüléket, akkor biztosan függő. Alapból a szerződésük így rendelkezik.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Válasz küldése

Vissza: “Kötetlen”