Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Giroszkóp

Hozzászólás Szerző: Macika »

MrAngelo írta:Macika, először is gratulálok a diplomáidhoz és köszönjük, hogy felvilágosítottál minket a giroszkópról!
De mi a telefonban lévő giroszkópról beszélünk nem a helikopterekben lévőkről.
:mrgreen: (csak vicc volt)

Tudod ismerek diplomás embereket és tapasztalataim szerint nem feltétlen okosabbak nálam vagy nálunk.
Sajnos a diploma és a sok iskola túl nagy önbizalmat ad ezért szeretnek ítélkezni.
Mégegyszer mondom, csak a tapasztalataimat írtam le és nem személy szerint rád gondoltam.
Viszont tudom, hogy szeretnek büszkélkedni vele és szeretik fitogtatni tudásuk. Ezt akár veheted személyeskedésnek is, bár az én meglátásom, hogy te azért írtad mindezt hogy tudjuk, nem vagy egy 'hülyegyerek' és nem a levegőbe beszélsz. De sajnos azt kell mondanom, hogy 100 emberből 99 nem így gondolja, hanem hogy ez a nagyon vagány csávó ide jár okoskodni, húzna már innen...


Csak ismételni tudom magam, ha ezer emberből kilencszázkilencvenkilenc 'A'-nak nevezi a 'B'-t és te egyedül megpróbálod megmagyarázni hogy az pedig nem 'A' hanem 'B' akkor sajnos nagy a valószínűsége hogy téged fognak hülyének nézni. Ezzel nincs mit tenni, el kell fogadni. Ugyanakkor ha Segal giroszenzornak nevezte volna el a topicot, hidd el, sokan nem tudták volna miről is van szó valójában. Viszont ezek ismeretében örülnénk, ha Segal kolléga átírná a topic címét.

Ahogy Maggi írta, megoldhatatlan.
Nem emlékszem rá, hogy okosabbnak tartottam volna magamat akár Nálad, akár másnál. Legfeljebb a 43 évemmel tapasztaltabb lehetek egyeseknél. A kor viszont nem érdem, még mielőtt a következő topicban ennyit emelnél ki az egész szövegösszefüggésből, mint most a diplomámmal tetted.
Ami viszont BIZTOS, hogy igényesebb viszont vagyok.
Engem nagyon zavarna, ha intelligens környezetben kimondanék valamit és aztán a többiek összesúgnának mögöttem, mennyire buta dolgot mondtam.

Belátom, tapasztalom, hogy másokat nem zavar, sőt lassan már büszkén kell kérkedni a tájékozatlansággal.

Megöregedtem, ez van... :(
Avatar
Salmi
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:20:43
Készüléktípus: N808 + N9 + Mate 10 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 68 times
Been thanked: 135 times
Kapcsolat:

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: Salmi »

Na, akkor pihentessük egy kicsit a topikot :mrgreen: !
kutyax
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009-01-21 szer. 13:18:25
Készüléktípus: zte blade
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: kutyax »

szevasztok!
E52-re szeretnék valamilyen g-mérő alkalmazást.nemrég az ovi oldalára felkerült egy ilyesmi,de az én telómon nem működik.ha tudtok hasonló progamot,írjatok légyszi!
köszi!
godcrow
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009-01-20 kedd 17:43:44
Készüléktípus: N95 8GB + iPhone 3GS 16GB
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: godcrow »

Sziasztok!
Akkor ez mi? : http://en.wikipedia.org/wiki/Accelerometer vagy
http://www.youtube.com/watch?v=HYUYbN2gRuQ ...nem ilyen van a telókban?
Nem gyorsulásmérőnek hívják? Vagy ilyen van benne? : http://www.sensonor.com/gyro-products/g ... 3wodVn5Gog
A Földnek van mágneses tere, pl.: az téríti el a Napból érkező UV sugárzás egy részét,
meg még sok mindenre jó :P
s2a31
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-07-03 szomb. 11:26:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: s2a31 »

Sziasztok!

A Nokia n85-ben van mozgásérzékelő?

Előre is kösz a válaszokat! :D
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

s2a31 írta:Sziasztok!

A Nokia n85-ben van mozgásérzékelő?

Előre is kösz a válaszokat! :D
Igen, természetesen.
s2a31
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010-07-03 szomb. 11:26:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: s2a31 »

köszönöm a gyors választ
yamael
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011-01-03 hétf. 22:06:29
Készüléktípus: Nokia 5230
Tartózkodási hely: Debrecen
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: yamael »

HÚHA... én szólok elöször a témához 2011-ben:D

Én még csak tanuló vagyok a vegyipariban, tehát élettapasztalat nemsok. De én ezt az egészet végigolvasva arra a következtetésre jutottam: már csakazértis mindenki máshogy fogja hivni ezt a "szerkezetet", hogy másoknak bizonyitsa : én is tudok egyet mondani !. Ez a felfogás helytelen. Engemm speciel nem érdekel az ,hogy néz ki, miböl van, milyen elven müködik, engem az érdekel hogy müködik és kész! Szerintem ennyi a trükkje:D és nincs vita. Legalább itt-ott használható a lélektan:D
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

yamael írta:HÚHA... én szólok elöször a témához 2011-ben:D

Én még csak tanuló vagyok a vegyipariban, tehát élettapasztalat nemsok. De én ezt az egészet végigolvasva arra a következtetésre jutottam: már csakazértis mindenki máshogy fogja hivni ezt a "szerkezetet", hogy másoknak bizonyitsa : én is tudok egyet mondani !. Ez a felfogás helytelen. Engemm speciel nem érdekel az ,hogy néz ki, miböl van, milyen elven müködik, engem az érdekel hogy müködik és kész! Szerintem ennyi a trükkje:D és nincs vita. Legalább itt-ott használható a lélektan:D
Nézd, erre egyet tudok mondani. Hülye példa. Előre szólok.

Tegnap Alekosz(?) vagy Béci(?) a VV4-ben: "Akopaliptikus lesz...." valami... (Fél füllel hallottam, voltak nálam, épp mobilt szereltem, háttérzajnak ment a TV.)

Az a népréteg, aki azt hiszi, valami betegséget emlegettek, az buzgón bólogat, az lesz, bizony, megmondta.

Aki meg tudja, mit jelent az Apokaliptikus szó, az meg röhög egy kínosat, mert tudja, mennyire sötét van ott.

Ha a Te (leendő) szakmádban valaki sósavnak nevezi a kénsavat, az is megbocsájtható szerinted? Mindegy, csak marjon (működjön) felkiáltással? :)

Tudod, ezért kell megpróbálni mindent a nevén nevezni...
Kérlek, fogadd ezt el egy 45 éves pedagógustól... :)
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Mozgásérzékelő, giroszenzor topik

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

Macika írta:
yamael írta:HÚHA... én szólok elöször a témához 2011-ben:D

Én még csak tanuló vagyok a vegyipariban, tehát élettapasztalat nemsok. De én ezt az egészet végigolvasva arra a következtetésre jutottam: már csakazértis mindenki máshogy fogja hivni ezt a "szerkezetet", hogy másoknak bizonyitsa : én is tudok egyet mondani !. Ez a felfogás helytelen. Engemm speciel nem érdekel az ,hogy néz ki, miböl van, milyen elven müködik, engem az érdekel hogy müködik és kész! Szerintem ennyi a trükkje:D és nincs vita. Legalább itt-ott használható a lélektan:D
Nézd, erre egyet tudok mondani. Hülye példa. Előre szólok.

Tegnap Alekosz(?) vagy Béci(?) a VV4-ben: "Akopaliptikus lesz...." valami... (Fél füllel hallottam, voltak nálam, épp mobilt szereltem, háttérzajnak ment a TV.)

Az a népréteg, aki azt hiszi, valami betegséget emlegettek, az buzgón bólogat, az lesz, bizony, megmondta.

Aki meg tudja, mit jelent az Apokaliptikus szó, az meg röhög egy kínosat, mert tudja, mennyire sötét van ott.

Ha a Te (leendő) szakmádban valaki sósavnak nevezi a kénsavat, az is megbocsájtható szerinted? Mindegy, csak marjon (működjön) felkiáltással? :)

Tudod, ezért kell megpróbálni mindent a nevén nevezni...
Kérlek, fogadd ezt el egy 45 éves pedagógustól... :)
Sziasztok!

Én azt ugy gondolom, hogy mindenkit akkor kezd el érdekelni, valami amikor már nem müködik! (kivétel, akit egyébkén is érdekel a dolog!)
egy egyszerű pl.: van egy motor vagy akármi ... az müködik és nem értesz különösebben hozzá akkor nem érdekel, hogy mi miért van rajta(leginkább belső alkatrész)!, de ha az nem müködik, már egyre jobban érdekelni fog, hogy mi lehet a baja, mert nem mind1 hogy 10e ft vagy 40e ft ott fizetsz a javításért(garancia kivétel), kicsit idegesítő ha nem tudom mi a baja valaminek és nem müködik! ;)
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”