Fóliát a telefonra?!

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
Avatar
adodaniel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009-02-26 csüt. 11:14:55
Készüléktípus: Nokia 5800 XpressMusic
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Fóliát a telefonra?!

Hozzászólás Szerző: adodaniel »

adodaniel írta:
bodnar20 írta:VAlaki hasznalt mar Invisibile shieldet a ,,szappanos`` megoldassal?Csak erdeklodni szeretnek hogy milyen felhelyezni es hogy ugyan olyan tartos-e mint a sprays megoldas?Varom a tapasztalatokat.
hali. én a minap raktam fel az ivs-emet 5800-ra. a csomag tartalma: fólia, mikro törlőkendő, egyengető kártya, "szappanos" párna, használati utasítás.
menete: kéz megmos, teló letöröl a kendővel, kéz bekenése a szappanos párnával, fólia leszed, bekenni mindkét oldalát a párnával, rátenni telóra (olyan könnyen igazítható a folyadék miatt mint az álom, kendővel letörlgetni a felesleges vizet,m utána az egyengető kártyának az élét belenyomni a szappanos párnába hogy csússzon és a maradék buborékokat elsimítani. ezt megcsináltam este 6kor, másnap reggel 9kor mikor felkeltem bekapcsoltam a telót, egyből rámentem csavarhúzóval, az állam kerestem utána a földön. semmi karc, pedig nem voltam finom :D
szokni kell az tény, de minden pénzt megér, hogy nem lesz ocsmány a kijelző. fóliát http://www.zagg.com-ról rendeltem. 3400ft-ot vettek le a kártyámról, 10 nap alatt itt volt. új kijelző meg 15e ft ugyebár... kinek mi éri meg jobban. én maximálisan elégedett vagyok, most épp a zaggskin-el szemezgetek a hátuljára :D
ja és előtte próbáltam a "német minőségű fóliákat". egy ceruzahúzás és egyből ott a nyoma. újra megtanultam, hogy olcsó húsnak híg a leve :lol:
Nokia 5800 XpressMusic + 8GB + invisibleShield
Galthan
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2010-01-09 szomb. 13:30:54
Készüléktípus: Nokia C3-00 iPod Touch 3G 32g
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Fóliát a telefonra?!

Hozzászólás Szerző: Galthan »

Sziasztok!

Valahol olvastam (itt np-n) hogy nokia 5800 eredeti fóliáján (ahogy a dobozba benne van a telo rajta van a folia) vannak "hullámok" rajta, azokat valahogy le lehet szedni. Vki letudná írni hogy mivel tom leszedni?
Ez menyire tartós v inkább vegyek egy Brando fóliát?

Szerk.: Azóta megtaláltam hol olvastam :)
viewtopic.php?f=51&t=37&p=105476&hilit= ... 00#p105476
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Galthan 2010-02-14 vas. 19:29:00-kor.
Avatar
Newyorker
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009-12-15 kedd 22:12:07
Készüléktípus: E72
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Re: Fóliát a telefonra?!

Hozzászólás Szerző: Newyorker »

én mindenkinek javallom a Brandó fóliát, ára kicsit magasabb, de megéri, nekem bevált
★★★★★★ fiatal CSINCSILLA eladó tenyésztőtől ★★★ elérhetőség: s.zsolt@vnet.hu ; +36-70/5-333-777 ★★★★★★
SaGa59
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:54:16
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Fóliát a telefonra?!

Hozzászólás Szerző: SaGa59 »

Felraktam tegnap az 5800-asomra egy IWS fóliát. Mivel először sikerült kissé elszúrni, leszedtem és újra felraktam. Ennek eredményeképp meglehetősen sok "létyót" kapott. Újabban nem spray-t küldenek,hanem egy kis lefóliázott tálcát, benne egy kis szivacs és a folyadék.

Másodszorra már sikerült jól felrakni, de valamiképp vízfoltos lett a kijelző. Úgy látom, hogy a kijelző mögé szivárgott be a folyadék (de lehet, hogy csak a fénytörés miatt tűnik így). Csak akkor látszik, ha nagyon világos a felület. Ami biztos, hogy tegnap este határozottan nagyobb volt a foltos rész. Reménykedhetek abban, hogy teljesen eltűnik, vagy ki kellene törölgetni? Ez utóbbihoz szét kéne szedni, amit mellőznék, lévén még másfél év garanciája van...

Új tapasztalat:

Eltelt azóta úgy 16 óra és határozottan csökken a "vízfoltok" mérete. Az egyikből már csak 4 db, kb 1 mm átmérőjű pötty maradt, a másik meg kb fele akkora mint volt. Valószínűleg mégsem a panel mögött vannak, hanem a fólia alatt és szép lassan "felszívja", vagy átdiffundál rajta a nedvesség.

Újabb 24 óra eltelt, és a foltok teljesen eltűntek.

Összefoglalva: ha foltos marad a fólia felrakása után a kijelző, nem kell megijedni, 2-3 nap és eltűnik, ha nem visszamaradt porszem miatt buborékos. Az ilyen visszamaradt porszemet látni lehet, ha "súrolófényben" nézzük a fóliát (egészen oldalról), jellegzetes kidudorodást mutat, sőt érzékenyebb kezűek ki is tudják tapintani. Ennek eltávolítása: a fólia leszedése, a hátoldal alapos megtisztítása (a gyári folyadékkal). Nem egyszerű, mert igencsak ragaszkodnak a szemcsék a fóliához. Csak akkor érdemes megpróbálni, ha rögön felrakás után észrevetted, hogy gond van. Több napi száradás után nagy a kockázata, hogy a fólia elszakad vagy megnyúlik leszedés közben és mindenképp csúnyább lesz, mint volt...
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Fóliát a telefonra?!

Hozzászólás Szerző: moco »

Olvassátok el, érdemes/érdekes. IS felrakása.

Invisible Shield - tapasztalatok
http://logout.hu/cikk/invisible_shield_ ... eljes.html
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
Cseri
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2009-08-10 hétf. 18:41:24
Készüléktípus: Nexus 4
Tartózkodási hely: Gellénháza
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Fóliát a telefonra?!

Hozzászólás Szerző: Cseri »

mivel a másik fórumon nem kaptam választ
http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltel ... 29726.html
erről mi a véleményetek?
http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltel ... 12757.html
és erről?
Siemens C55 --> * Motorola E398 * --> Sony W800i --> Sony W300i --> Nokia 6233 --> * Nokia 5800 * --> Samsung Galaxy S
Kzoxxx
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009-01-20 kedd 00:55:01
Készüléktípus: Nokia N82
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Fóliát a telefonra?!

Hozzászólás Szerző: Kzoxxx »

N8-at úgy vettem, hogy volt a kijelzőjén fólia de nagyon könnyedén maszatos lesz és le akarom szedni de egyszerűn meg sem tudom mozdítani a fóliát...
vmi ötlet hogyan lehetne leszedni ?
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Fóliát a telefonra?!

Hozzászólás Szerző: moco »

Kzoxxx írta:N8-at úgy vettem, hogy volt a kijelzőjén fólia de nagyon könnyedén maszatos lesz és le akarom szedni de egyszerűn meg sem tudom mozdítani a fóliát...
vmi ötlet hogyan lehetne leszedni ?
látodlátod, ezért jó a lányoknak. megnövesztik a körmöcskéjüket és simán le tudják az ilyeneket szedni. növeszd meg egy picit. nehogy nekem valami szerszámmal próbáld! :)
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Fóliát a telefonra?!

Hozzászólás Szerző: Macika »

Kzoxxx írta:N8-at úgy vettem, hogy volt a kijelzőjén fólia de nagyon könnyedén maszatos lesz és le akarom szedni de egyszerűn meg sem tudom mozdítani a fóliát...
vmi ötlet hogyan lehetne leszedni ?
Nincs már rajta a fém-fóliás sarok? Ha gyári, akkor kell legyen! Ott elvileg fel lehet emelni a sarkát a többi meg gyerekjáték.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Maki73
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2011-02-02 szer. 16:34:01
Készüléktípus: nokia N8
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N8-00

Hozzászólás Szerző: Maki73 »

oggy írta:
naes írta:Sziasztok!
Ti hogy álltok a kijelző összekarcolásával?
Mert nekem a drága karcálló n8-as üveg kijelző "behajszálkarcolódott":( SZóval nem vészes, ha megtisztítom akkor viszont látni. És idegesít rendesen főleg hogy nem tudom mi csinálta.....
Tegnap vettem egy ilyen telot, de a gyári fóliát rajtahagyom a kijelzőn, amíg nem akar magától távozni.
Utána meg rögtön ráteszek egy direkt rávaló fóliát, hogy még véletlenül se karcolódjon össze.

..de még az is lehet, hogy a fóliára rakok mégegy fóliavédő védőfóliát.. :D
Tegyél rá még legalább 3-at,legalább nem látod a kijelzőn normálisan a színeket,és a kép is elmosódott lesz.
Már többen írták,hogy semmi baja nem lesz a kijelzőnek fólia nélkül normál használat mellett./hacsak nem dobálod,vagy egy zacskó csavarral zárod össze/
Nem okoskodni akartam,mindenki maga dönti el mit csinál a telefonjával,de hidd már el,hogy teljesen felesleges az a fólia.
Január óta használom a telót és nálam minden műszaki cikk nagy becsben van,de a fóliát azon nyomban lerántottam róla,és még csak egy hajszál repedés,karc sincs a kijelzőmön.
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”