TurboSIM

Készülék tartozékok, kiegészítők témái, pl akkumulátor, memóriakártya, headset, stb
nedudgi78
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009-02-13 pén. 19:08:22
Készüléktípus: E 66 ZTE Blade Motorola Razr
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: TurboSIM

Hozzászólás Szerző: nedudgi78 »

helló nincs nagy forgalom
kicsit feljebb olvastam hogy csak a szolgáltatók által módosított sw-el nem megy a turbosim, ha product kód módosítás után független telefon szoftvert töltök le tudom használni a turbosim-et? :hmm2:
zakroland
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 19:02:49
Készüléktípus: 5800 Black v21+16gb
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: TurboSIM

Hozzászólás Szerző: zakroland »

sziasztok!
Valaki tudna segíteni nekem? Vettem egy nokia 5800-át, pannon függő, és én t-mobilos vagyok...
A telefonon van még 2 év nokia garancia, tehát azt nem szeretném eljátszani függetlenítéssel!
Nincs valami ötletetek, hogy tudnám függetleníteni? egyenlőre még nem szeretnék turbo sim-et, mert mindenki azt írja hogy nem megy vele.
A telón v20-as szoftver van, ez volt hozzá gyárilag..
köszi előre is!
kelzsoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009-02-22 vas. 14:45:16
Készüléktípus: nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: TurboSIM

Hozzászólás Szerző: kelzsoca »

Sziasztok!

Látom annyira nem aktív a topic, már elég régen volt hozzászólás a témában is!

Ha turbosimmel kapcsolatos kérdések vannak szívesen válaszolok nektek.

Ami biztos:

Az a Nokia telefon amin 2008.11 hó utáni szoftver van, nem fog működni semmiféle chippel, mivel a szoftverek aktív védelemmel vannak ellátva.
Az eset globális, tehát nem csak hazánkban tapasztalható jelenség.
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: TurboSIM

Hozzászólás Szerző: rydair »

kelzsoca írta:Sziasztok!

Látom annyira nem aktív a topic, már elég régen volt hozzászólás a témában is!

Ha turbosimmel kapcsolatos kérdések vannak szívesen válaszolok nektek.

Ami biztos:

Az a Nokia telefon amin 2008.11 hó utáni szoftver van, nem fog működni semmiféle chippel, mivel a szoftverek aktív védelemmel vannak ellátva.
Az eset globális, tehát nem csak hazánkban tapasztalható jelenség.
úú.. ennyire komoly az ügy? Nem adnak ki turbosim újításokat vagy valami ilyesmi?
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
kelzsoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009-02-22 vas. 14:45:16
Készüléktípus: nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: TurboSIM

Hozzászólás Szerző: kelzsoca »

úú.. ennyire komoly az ügy? Nem adnak ki turbosim újításokat vagy valami ilyesmi?

Sajnos igen, egyenlőre nem tudnak vele mit kezdeni, először csak itthon jelentkezett a probléma, ezt jeleztem a gyártónak, akik természetesen nem akarták elhinni a dolgot, azt mondták azért frissíthető a kártya, hogy azzal meg tudom oldani, aztán folyamatos visszajelzéseket kaptak, és a probléma számukra is valós lett.

Aztán körbenéztem, hátha más nagyobb gyártó rendelkezik már megoldással a problémára, de sajnos nem :confused2:

Ami segíthet az a szoftver downgrade (akkor ha az adott telefonra van régebbi szoftver mint 2008.11 hó előtti) de sajnos ezt otthon házi körülmények közt nem lehet megcsinálni, de még ha lehet is, ez az információ tárolódik a telefonon, és egy esetleges garanciális ügyintézésnél azonnal észreveszik.

Tehát aki Nokia telefonnal rendelkezik és 2008.11 hó előtti a szoftver, és szertne turbosimet használni az ne frissítsen, mert azonnal lezárja a készüléket.
A friss Nokia telefonok eleve meg vannak lőve, ezen felül sok típust még boxal sem tudnak nyitni.
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: TurboSIM

Hozzászólás Szerző: sozs »

Sziasztok!
Lehet, hogy volt már kérdés, de annyira régen használtam a turbóSIM-em....
Kinek mennyire eszi le a használata az aksit? Amióta használatban van az E-250 eddig ment egy hétig is, most a turbóSIM-el kevesebb használattal jó ha kibír 3 napot, inkább 2-t. :shock:
Ráadásul ha kikapcsolódik ez miatt a telefon, akkor visszakapcsolva nem megy fel a hállózatra... Csak ha a kártyát átteszem másik telóba, és utánna vissza és akkor jó szokott lenni, bár volt amikor akkor se...
Ötlet, tapasztalat ilyen téren? :hmm2:
kelzsoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009-02-22 vas. 14:45:16
Készüléktípus: nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: TurboSIM

Hozzászólás Szerző: kelzsoca »

sozs írta:Sziasztok!
Lehet, hogy volt már kérdés, de annyira régen használtam a turbóSIM-em....
Kinek mennyire eszi le a használata az aksit? Amióta használatban van az E-250 eddig ment egy hétig is, most a turbóSIM-el kevesebb használattal jó ha kibír 3 napot, inkább 2-t. :shock:
Ráadásul ha kikapcsolódik ez miatt a telefon, akkor visszakapcsolva nem megy fel a hállózatra... Csak ha a kártyát átteszem másik telóba, és utánna vissza és akkor jó szokott lenni, bár volt amikor akkor se...
Ötlet, tapasztalat ilyen téren? :hmm2:
Milyen turbosimet használsz?
Mennyi idős a SIM kártya?
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: TurboSIM

Hozzászólás Szerző: sozs »

A Turbó nem tudom milyen, mert egy kis zacsiba árulják itt Kaposváron. A chip rajta a sarokban van, ahol a kártya is vágott. A Vodafonos kártya vadi új, mert a régimmel nem működött, ezért egy hónapja kb. cseréltettem le.
Ilyesmi:
Kép
kelzsoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009-02-22 vas. 14:45:16
Készüléktípus: nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: TurboSIM

Hozzászólás Szerző: kelzsoca »

Ha ilyen sárga nyákos akkor az még az első generációs, és eléggé instabil, és furcsa dolgokat produkál (többek közt az aksit is leszívja)

sozs írta:A Turbó nem tudom milyen, mert egy kis zacsiba árulják itt Kaposváron. A chip rajta a sarokban van, ahol a kártya is vágott. A Vodafonos kártya vadi új, mert a régimmel nem működött, ezért egy hónapja kb. cseréltettem le.
Ilyesmi:
Kép
Avatar
rydair
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1579
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 02:00:18
Készüléktípus: Samsung P6800 + Note 3 + Gear
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Wellington - Budapest
Has thanked: 28 times
Been thanked: 15 times

Re: TurboSIM

Hozzászólás Szerző: rydair »

kelzsoca írta:Ha ilyen sárga nyákos akkor az még az első generációs, és eléggé instabil, és furcsa dolgokat produkál (többek közt az aksit is leszívja)
Nekem is olyan van :wacko:
Viszont N95 20sw -el a mai napig is remekül működik..
A gömb nem más mint egy töredezettségmentesített kocka...
Phablet :D
Válasz küldése

Vissza: “Kiegészítők”