Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910C / SM-N910F)

Samsung márkájú készülékek témái
Avatar
Hadzon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012-06-28 csüt. 09:51:31
Készüléktípus: Samsung Galaxy Note
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910C / SM-N910F)

Hozzászólás Szerző: Hadzon »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Sajnos elromlott a telefonom. Naponta többször kikapcsol (80-90%-on is) és csak úgy tudom újra bekapcsolni ha töltőre teszem.
Ha töltőn van akkor sosem kapcsol ki. Csináltam a telefonon egy hard-reset-et, vettem egy új aksit, vettem új memóriakártyát, 3 vírusirtót telepítettem fel. Esetleg van valakinek ötlete, hogy mit tehetnék még? Vagy dobhatom a kukába a telefont?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910C / SM-N910F)

Hozzászólás Szerző: Macika »

Hadzon írta:Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Sajnos elromlott a telefonom. Naponta többször kikapcsol (80-90%-on is) és csak úgy tudom újra bekapcsolni ha töltőre teszem.
Ha töltőn van akkor sosem kapcsol ki. Csináltam a telefonon egy hard-reset-et, vettem egy új aksit, vettem új memóriakártyát, 3 vírusirtót telepítettem fel. Esetleg van valakinek ötlete, hogy mit tehetnék még? Vagy dobhatom a kukába a telefont?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
A vírusírtókat felejtsd el, töröld mindet, értelmetlen a létük.

Ha a hard reset UTÁN (és még gyári alapállapotban!!!!) a vadiúj GYÁRI akksival is kikapcsolgat töltés nélkül, akkor a készülék hibásodott meg.

Erre azonban (HACSAK nem esett sokat) nem látok túl nagy lehetőséget.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Hadzon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012-06-28 csüt. 09:51:31
Készüléktípus: Samsung Galaxy Note
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910C / SM-N910F)

Hozzászólás Szerző: Hadzon »

Köszönöm a választ. Felhívtam az egyik márkaszervízt és azt mondták, hogy ők másképpen csinálják a hard resetet és újratelepítik a szoftvert. Kicsit elbizonytalanodtam mert nem gondoltam, hogy létezik egy másik hatékonyabb hard reset is. :) Most újra jól működik a készülék és így lesz időm nyugodtan kiválasztani egy új készüléket.
Avatar
Hadzon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012-06-28 csüt. 09:51:31
Készüléktípus: Samsung Galaxy Note
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910C / SM-N910F)

Hozzászólás Szerző: Hadzon »

Sajnos korai volt az öröm.. kétszer is kikapcsolt és töltésnél nagyon melegedett :(
Bár az ilyen hideg időkben kézmelegítőnek talán még jó lesz :whaaa:
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910C / SM-N910F)

Hozzászólás Szerző: Macika »

Hadzon írta:Sajnos korai volt az öröm.. kétszer is kikapcsolt és töltésnél nagyon melegedett :(
Bár az ilyen hideg időkben kézmelegítőnek talán még jó lesz :whaaa:
1994 óta foglalkozom (azért lassan már múlt idő) mobilok szervizelésével, van egy tucatnyi szervizboxom, olyan dolgokat tudok megcsinálni, amit a gyári szervizben általában nem.
Nos, higgy nekem, nins más hard reset, mint amit Te is tudsz csinálni Recoveryből.
Illetve tudnak még más szinten is resetelni (box-szal azt is lehet), de ezeknek nincs sok köze (elvileg) az újraindulásokhoz, melegedésekhez.

Jól értem, hogy eleinte (míg gyári alapállapotban volt a készülék), addig jó volt?
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Hadzon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012-06-28 csüt. 09:51:31
Készüléktípus: Samsung Galaxy Note
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910C / SM-N910F)

Hozzászólás Szerző: Hadzon »

A készülék nagyon megkímélt és még most is gyári állapotban van. Csak a T-mobile által felkínált frissítéseket töltettem rá. Minden frissítés után egyre rosszabb lett a telefon, negyedére csökkent az üzemidő, lelassult és elkezdett melegedni.
Ma már ott tartok, hogy naponta 3-4 szer is kikapcsol és sokszor csak úgy indul újra, ha ki és visszateszem az aksit :(
Szeretnék új telefont venni, amiben toll is van, mint a Note-ban.. de még nem találtam olyat.
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: Samsung Galaxy Note 4 (SM-N910C / SM-N910F)

Hozzászólás Szerző: sozs »

Ezért gáz a T és Voda "saját" telefonjai, mivel módosított a szoftver, rárakták a saját programjaikat. Így a frissítések sem jönnek meg rá, ha csak a cég ki nem adja a saját módosításaival. Panny áll legközelebb a belepiszkálás nélküli szoftverbe, de azzal is vannak főleg frissítési gondok. Ezért sokan lecserélik a szoftvert "független" szoftverre (amibe nincs benne semmi telefonos cég cucc), sokan azt hiszik ettől független is lesz a telefon. Pedig a függetlenítés nem ilyen egyszerű, viszont a független szoftver bajokat, fagyást, újraindulást megoldja. Nem beszélve ugye a főzött romokról, csak abban meg sok a hiba lehetőség..
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Samsung”