Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Samsung márkájú készülékek témái
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: Macika »

vsop14 írta:Értem! Köszi a választ, Macika!

Másik kérdés: Ez a kézírás funkció nekem annyira nem jön be ebben a formában. Ha nem lett volna régebben p800-am, p900-am, akkor lehet, hogy tetszene, de szerintem azokon a telókon jobban működött a kézírás. Van valami beállítás, vagy esetleg valami letölthető billentyűzet kézíráshoz, hogy valami hasonlót érjek el? A régi SE készülékeken ugye úgy ment ez a kézírás, hogy nem komplett szavakat írtál be, hanem csak betűket. Viszont nem kellett várni, amíg felismeri a beírt betűket, stb, hanem teljesen folyamatosan tudott az ember írni. Itt meg ugye szavakat kell beírni, de mikor beírtam, akkor kell várni egy kicsit, amíg a szöveget berakja a textboxba és írhatom a következő szót. Ez így igazából nem túl hatékony. sokkal időigényesebb így írni. A P800-on a tollal úgy lehetett írni, mint az állat. Valami ilyesmit szeretnék a samsungon is. Remélem értitek, hogy mire gondoltam :)
előre is köszi
Egyszer, az elején megtanultad használni a P800-at is. Elfogadtad a feltételeket, hogy hogyan kell/lehet használni a kézírást rajta.
Most ugyanazt várod el az androidtól is, úgy érzem.
Holott ezen is meg kell tanulni a "hogyant". Ja, és közben idősebb is lettél egy 12 évvel... :D

Én így voltam a symbianról átállással.

Fizikai fájdalmat okozott, hogy MINDEN máshogyan van androidon, mint amit bő egy évtizedig megszoktam a Nokiákon.
2-3 hét HAJLANDÓSÁG az új iránt kellett ahhoz, hogy elfogadjam, hogy ezentúl ez már így lesz. :)
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
vsop14
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 23:09:11
Készüléktípus: Galaxy Note 3 + E6-00
Nem: Férfi
Has thanked: 15 times
Been thanked: 0

Re: Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: vsop14 »

Macika írta:
vsop14 írta:Értem! Köszi a választ, Macika!

Másik kérdés: Ez a kézírás funkció nekem annyira nem jön be ebben a formában. Ha nem lett volna régebben p800-am, p900-am, akkor lehet, hogy tetszene, de szerintem azokon a telókon jobban működött a kézírás. Van valami beállítás, vagy esetleg valami letölthető billentyűzet kézíráshoz, hogy valami hasonlót érjek el? A régi SE készülékeken ugye úgy ment ez a kézírás, hogy nem komplett szavakat írtál be, hanem csak betűket. Viszont nem kellett várni, amíg felismeri a beírt betűket, stb, hanem teljesen folyamatosan tudott az ember írni. Itt meg ugye szavakat kell beírni, de mikor beírtam, akkor kell várni egy kicsit, amíg a szöveget berakja a textboxba és írhatom a következő szót. Ez így igazából nem túl hatékony. sokkal időigényesebb így írni. A P800-on a tollal úgy lehetett írni, mint az állat. Valami ilyesmit szeretnék a samsungon is. Remélem értitek, hogy mire gondoltam :)
előre is köszi
Egyszer, az elején megtanultad használni a P800-at is. Elfogadtad a feltételeket, hogy hogyan kell/lehet használni a kézírást rajta.
Most ugyanazt várod el az androidtól is, úgy érzem.
Holott ezen is meg kell tanulni a "hogyant". Ja, és közben idősebb is lettél egy 12 évvel... :D

Én így voltam a symbianról átállással.

Fizikai fájdalmat okozott, hogy MINDEN máshogyan van androidon, mint amit bő egy évtizedig megszoktam a Nokiákon.
2-3 hét HAJLANDÓSÁG az új iránt kellett ahhoz, hogy elfogadjam, hogy ezentúl ez már így lesz. :)
Azt várom el, mert az használható volt! :)
Ez a samsung-féle, ez lehet, hogy nagyon jópofa olyanoknak, akik még sosem használtak iylet, de mivel én már igen, ezért tudom, hogy ez így nem jó, mert nagyon lassú :D De akkor ezek szerint nem én vagyok a hülye, aki rosszul használja, ez egyszerűen ilyen. Nem fogom erőltetni ezt a kézírás dolgot, mert ez így nagyon lassú, a sima billentyűzeten sokkal gyorsabban lehet írni. Kár :(
Kép
BMW e36 fanatic
siemens m35i, nokia 3310, ericsson t20, lg b1200, ericsson t65, sonyericsson t610, nokia n-gage, SE p800, SE p900, nokia 9300i, nokia e61, nokia e61i, nokia 9300i, nokia e90, motorola milestone2, note1, note3
fireman
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2009-06-03 szer. 20:29:47
Has thanked: 10 times
Been thanked: 42 times

Re: Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: fireman »

vsop14 írta: Ez így igazából nem túl hatékony. sokkal időigényesebb így írni. A P800-on a tollal úgy lehetett írni, mint az állat. Valami ilyesmit szeretnék a samsungon is. Remélem értitek, hogy mire gondoltam :)
előre is köszi
Együtt érzek veled. Én is leszoktam a kézírásról a P990 és a Nokia 5800 után. A toll hiányzik, de az android se csúcs.
OnePlus One 11S + (Samsung Galaxy S3 LTE + S2)
kisdobos
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 952
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 13:18:56
Készüléktípus: Galaxy Note4
Tartózkodási hely: Cegléd
Has thanked: 55 times
Been thanked: 6 times

Re: Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: kisdobos »

https://www.dropbox.com/sh/rtnq5b05qs5a ... _Xpaa?dl=0
Nem jövök rá hogy mi ez a média ami szívja az aksimat. Szerintetek mi lehet ? Semmit nem használtam ami vele kapcsolatos feltöltés,és újraindítás óta.
Ja és hogy lehet ide betenni közvetlenül a képet? :D
Rom: NG1
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: Macika »

kisdobos írta:https://www.dropbox.com/sh/rtnq5b05qs5a ... _Xpaa?dl=0
Nem jövök rá hogy mi ez a média ami szívja az aksimat. Szerintetek mi lehet ? Semmit nem használtam ami vele kapcsolatos feltöltés,és újraindítás óta.
Ja és hogy lehet ide betenni közvetlenül a képet? :D
Dropboxból nem lehet, de jó ez így!

Próbáld meg a GSAM battery monitor progit (de csak addig, míg meg nem lesz a bűnös, mert önmaga, monitorozás közben is extra fogyasztást produkál!)
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
kisdobos
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 952
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 13:18:56
Készüléktípus: Galaxy Note4
Tartózkodási hely: Cegléd
Has thanked: 55 times
Been thanked: 6 times

Re: Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: kisdobos »

Macika írta:
kisdobos írta:https://www.dropbox.com/sh/rtnq5b05qs5a ... _Xpaa?dl=0
Nem jövök rá hogy mi ez a média ami szívja az aksimat. Szerintetek mi lehet ? Semmit nem használtam ami vele kapcsolatos feltöltés,és újraindítás óta.
Ja és hogy lehet ide betenni közvetlenül a képet? :D
Dropboxból nem lehet, de jó ez így!

Próbáld meg a GSAM battery monitor progit (de csak addig, míg meg nem lesz a bűnös, mert önmaga, monitorozás közben is extra fogyasztást produkál!)

A GSam battery nekem fut mindig , és ott is ez látható:
https://www.dropbox.com/s/3l86nht7f334m ... 8.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/cilkx1nee4adv ... 4.png?dl=0
Rom: NG1
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: Macika »

kisdobos írta:
Macika írta:
kisdobos írta:https://www.dropbox.com/sh/rtnq5b05qs5a ... _Xpaa?dl=0
Nem jövök rá hogy mi ez a média ami szívja az aksimat. Szerintetek mi lehet ? Semmit nem használtam ami vele kapcsolatos feltöltés,és újraindítás óta.
Ja és hogy lehet ide betenni közvetlenül a képet? :D
Dropboxból nem lehet, de jó ez így!

Próbáld meg a GSAM battery monitor progit (de csak addig, míg meg nem lesz a bűnös, mert önmaga, monitorozás közben is extra fogyasztást produkál!)

A GSam battery nekem fut mindig , és ott is ez látható:
https://www.dropbox.com/s/3l86nht7f334m ... 8.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/cilkx1nee4adv ... 4.png?dl=0
Na, ezt utálom nagyon, amikor tűt kell keresni a szénakazalban :(
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
tnorbi
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 5000
Csatlakozott: 2009-05-26 kedd 12:50:40
Készüléktípus: Huawei Mate 9
Nem: Férfi
Has thanked: 493 times
Been thanked: 507 times

Re: Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: tnorbi »

kisdobos írta:https://www.dropbox.com/sh/rtnq5b05qs5a ... _Xpaa?dl=0
Nem jövök rá hogy mi ez a média ami szívja az aksimat. Szerintetek mi lehet ? Semmit nem használtam ami vele kapcsolatos feltöltés,és újraindítás óta.
Ja és hogy lehet ide betenni közvetlenül a képet? :D
Ha kiveszed a memkarit, mit csinál?
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: apaszka »

robrobzon írta:
Segal írta:
robrobzon írta:Macika: Mi a tapasztalat az új rommal kapcsolatban?
Már nekem is a G1 rom van fenn de semmi drámai változásra nem kell számítani. Leszámítva persze a nektek fontos hívásrögzítést.
Mióta root is van garivesztés nélkül már eddig sem volt gond a hívásrögzítés.:-)
Én sokat autókázom,engem az érdekelne leginkább változott -e hogy a hálózatot mennyire találja meg könnyen. Telekomos vagyok ,lehet a szolgáltató is hibás,de egy hosszabb beszélgetést nem tudok lefolytatni anélkül,hogy ne szakadjon meg a beszélgetés.Közben egy ősöreg Huawei s7-el megy a navi a Waze-val amihez kell a hálózat.....Szóval az mintha jobban látná a hálózatot.Engem ez érdekelne ,hogy változott-e ? Vagy még az is lehet van valami gond a készülékemmel. NEm mondhatnám kimondottan,hogy rossz,de ezzel a részével nem vagyok elégedett.Ha több időm lenne még lehet be is vinném a szervizbe....
Azért érdekel,mert már hallottuk bizonyos romokkal pl wifi gyenge vagy a hálózat elérése stb......


Ez a szervizes csávó szerint az LTE cellák miatt van. Ha engedélyezed akkor jön elő! Főváros jobb helyzetben van,de vidék???

Így csak akkor jó,ha nincs engedélyezve az LTE is!
Avatar
apaszka
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010-04-18 vas. 15:12:16
Készüléktípus: LG G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Mór
Has thanked: 77 times
Been thanked: 79 times
Kapcsolat:

Re: Samsung N9005/N900 Galaxy Note 3

Hozzászólás Szerző: apaszka »

tnorbi írta:
kisdobos írta:https://www.dropbox.com/sh/rtnq5b05qs5a ... _Xpaa?dl=0
Nem jövök rá hogy mi ez a média ami szívja az aksimat. Szerintetek mi lehet ? Semmit nem használtam ami vele kapcsolatos feltöltés,és újraindítás óta.
Ja és hogy lehet ide betenni közvetlenül a képet? :D
Ha kiveszed a memkarit, mit csinál?

TNorbi jól mondja,vagy simán beragadt,de valószínű hogy a memkarin van olyan zene vagy videó ami nem teljesen ok,és azért szkenneli állandóan a médiaszerver!

Jól mondtad,memkari nélkül is ezt csinálja vajon? :bye1:
Válasz küldése

Vissza: “Samsung”