Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Samsung márkájú készülékek témái
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: moco »

Nálam automatikusra van állítva és 160 karakterből 1-et vesz le, ha ékezetes betűt írok. Most próbáltam ki.
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
kerek07
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010-03-16 kedd 20:50:09
Készüléktípus: SGS 2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: kerek07 »

Üdv!
Lassan 2. hete vagyok i9100 tulajdonos. 1 heta használom Darky XXKI3 Base romját SuperCore 2.0 kernellel. Az a gond, hogy nagyon sokszor túlmelegedik a készülék, főleg játék közben;töltőre csatlakoztatva es anelkül is. Olyan mintha egy izzó tepsit nyomogatnék. Gondoltam azért van ez mert biztos teljesítményigényesek az alkalmazások amiket használok. Majd legközelebb használva ugyanazt az alkalmazást, a telefon nem melegedett fel. Szóval nem tudom, hogy mi okozhatja.
Hogy tudnék rájönni a melegedés okára?
Kernelcsere megoldaná a gondot? Ha igen akkor melyik?
A rommal viszonylag meg vagyok elégedve, bár ha valaki tud ennél kirívóan jobbat, az kérem ajánljon egyet :)
Előtte egy Penge ZTE-m volt azzal nem volt probléma romokat cserélgetni -bár főleg CM7-et használtam-, de SGS2 rom téren igen tapasztalatlan vagyok még.
Minek Neked ész? Van számítógéped!
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Segal »

kerek07 írta:Üdv!
Lassan 2. hete vagyok i9100 tulajdonos. 1 heta használom Darky XXKI3 Base romját SuperCore 2.0 kernellel. Az a gond, hogy nagyon sokszor túlmelegedik a készülék, főleg játék közben;töltőre csatlakoztatva es anelkül is. Olyan mintha egy izzó tepsit nyomogatnék. Gondoltam azért van ez mert biztos teljesítményigényesek az alkalmazások amiket használok. Majd legközelebb használva ugyanazt az alkalmazást, a telefon nem melegedett fel. Szóval nem tudom, hogy mi okozhatja.
Hogy tudnék rájönni a melegedés okára?
Kernelcsere megoldaná a gondot? Ha igen akkor melyik?
A rommal viszonylag meg vagyok elégedve, bár ha valaki tud ennél kirívóan jobbat, az kérem ajánljon egyet :)
Előtte egy Penge ZTE-m volt azzal nem volt probléma romokat cserélgetni -bár főleg CM7-et használtam-, de SGS2 rom téren igen tapasztalatlan vagyok még.
Ha CM párti vagy akkor max a 7.1-es CM az SGS2-re amúgy nagyon semmi ami drámai változást hozna. Van pár játék ami tudja melegíteni a telefont (főleg a Gameloftosok) de az új ROM-okkal már nem kéne "izzania"
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Macika »

moco írta:Nálam automatikusra van állítva és 160 karakterből 1-et vesz le, ha ékezetes betűt írok. Most próbáltam ki.
Az az érdekes, hogy a túloldalon hogyan kapják meg.
Nem tudom, az automatikus mit támogat.
Nálam ékezet nélkül van, és nincs ilyen gondom. De ahány SMS-t én elküldök egy hónapban, az sem dobna hanyatt, ha 70 karakterenként számolna egyet. Szóval én nem vagyok ebben érintett.

Csak valahogyan érdekes, hogy lassan 10 éve van már Unicode és még mindig nem ismert az emberek előtt, miben is áll ez a rendszer.
Sajnos el kell fogadni, hogy amikor a GSM-rendszert megalapozták, a magyar (és az ékezetes betűket használó országok adta) piac igényei nem szerepeltek a figyelembe veendők között.
Utána helyre akarták hozni, de ez csak a karakterszám csökkentésével lehetséges, ezt el kell fogadni, vagyis meg kell tanulni együtt élni vele.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Macika »

istnag írta:Én nem értem,akkor ez,hogy van?
Kép

Vagy becsap engem a Handcent :hmm2:
Ez?
Fejjel lefelé... :)

Nem vagyok biztos benne, hogy a handcent fel van készítve ékezetes betűk kezelésére (mármint úgy, hogy el is küldje azokat) Szerintem simán lekonvertálja ékezet nélkülivé, HA IGAZ, hogy 160 karakterenként számlálnak, ha Handcent SMS-sel lett küldve.

Egy biztos, az KIZÁRT, hogy 160 full ékezetes karaktert küldjön 1 db SMS-ben!!!
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
kerek07
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010-03-16 kedd 20:50:09
Készüléktípus: SGS 2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: kerek07 »

Segal írta:
kerek07 írta:Üdv!
Lassan 2. hete vagyok i9100 tulajdonos. 1 heta használom Darky XXKI3 Base romját SuperCore 2.0 kernellel. Az a gond, hogy nagyon sokszor túlmelegedik a készülék, főleg játék közben;töltőre csatlakoztatva es anelkül is. Olyan mintha egy izzó tepsit nyomogatnék. Gondoltam azért van ez mert biztos teljesítményigényesek az alkalmazások amiket használok. Majd legközelebb használva ugyanazt az alkalmazást, a telefon nem melegedett fel. Szóval nem tudom, hogy mi okozhatja.
Hogy tudnék rájönni a melegedés okára?
Kernelcsere megoldaná a gondot? Ha igen akkor melyik?
A rommal viszonylag meg vagyok elégedve, bár ha valaki tud ennél kirívóan jobbat, az kérem ajánljon egyet :)
Előtte egy Penge ZTE-m volt azzal nem volt probléma romokat cserélgetni -bár főleg CM7-et használtam-, de SGS2 rom téren igen tapasztalatlan vagyok még.
Ha CM párti vagy akkor max a 7.1-es CM az SGS2-re amúgy nagyon semmi ami drámai változást hozna. Van pár játék ami tudja melegíteni a telefont (főleg a Gameloftosok) de az új ROM-okkal már nem kéne "izzania"
Köszönöm a választ!
Igen GLoftos game-ről van szó.
Van itt még egy fura dolog. Ujraidítottam a telefont és azóta töltőn van. Nem fut semmi más elvileg csak az Opera mobile, azt is Edge kapcsolattal használom, de az akksi folyamatosan merül,és melegszik (de gondolom a töltés miatt)... ez vmi borzasztó!
Azt hiszem a következő pár órát fórumok olvasásával fogom tölteni, aztán romot cserélek, mert ez így nem járja...
feltéve, hogy addig le nem merülök :/
Minek Neked ész? Van számítógéped!
istnag
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009-12-15 kedd 17:31:31
Készüléktípus: HTC One S JB 4.1.1
Nem: Férfi
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: istnag »

Macika írta: Ez?
Fejjel lefelé... :)

Nem vagyok biztos benne, hogy a handcent fel van készítve ékezetes betűk kezelésére (mármint úgy, hogy el is küldje azokat) Szerintem simán lekonvertálja ékezet nélkülivé, HA IGAZ, hogy 160 karakterenként számlálnak, ha Handcent SMS-sel lett küldve.

Egy biztos, az KIZÁRT, hogy 160 full ékezetes karaktert küldjön 1 db SMS-ben!!!
Macika fejjel lefelé vagy nem,de most küldtem egy sms-t a másik telefonra- (céges) itt hever mellettem- és szép ékezetes karaktereket kaptam. A Handcent pedig csak 1 karaktert számolt rájuk.....
A képért bocsánat,de nem sok időm volt rá... :D

Valaki tesztelje le rajtam kívül is pls...
Köszönöm szépen!
doongoo
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2010-12-06 hétf. 10:23:51
Készüléktípus: Galaxy S2 [Biftor v10]
Nem: Férfi
Has thanked: 50 times
Been thanked: 82 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: doongoo »

kissdani írta:
moco írta:
doongoo írta:Sziasztok,

lenne egy új problémám:
- túl hosszan fut bootolás után a médiakeresés. Túl hosszan alatt értsetek több órát.
jézuskám. az nem semmi azért. pár másodperc alatt megvan alapból.
én leformáznám a telefont.
nekem is csinálta KI3-as rommal, aztán fölraktam a KI4-est és ezzel most pár másodperc alatt megvan, ahogy moco említette.
nem ajánlom, hogy kilődd a média keresést mert akkor semmi sem fog mutatni a galériában, és a zenelejátszóban. Igaz lehet másik progit használsz ezekre. De ha mindenképpen ki akarod lőni akkor szedd le a nitrality nevű progit ebben ki kelehet kapcsolni a média keresést.
Én úgy oldottam meg azt a kérdést, hogy este másolgattam rá, és fölraktam töltőre így nem szívta le az aksit reggelre..de máig sem tudom hogy mi volt az oka, a hosszú keresésnek.
Köszi, csak az a gond, hogy KI4-en csinálja és eddig itt sem volt gond. nem tudom mi lehet az oka. Megpróbálom formázni az SD-kártyát, hátha. Végső esetben marad az újraromolás, mert vmi szoftveresen szállt el (a titanium lehal a médiatár 2.3.4 mentése közben)

Edited: megoldódott. CWM korábbi mentés restore megoldotta
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára doongoo 2011-10-26 szer. 08:09:30-kor.
ZOPO ZP980 2GB/32GB
stock rooted

Ha segítettem, nyomj egy köszönömöt!
snapscan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009-01-31 szomb. 13:44:25
Készüléktípus: Note 4
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: snapscan »

Sziasztok,
van egy olyan problémám, hogy bekapcsolom a wifit, minden szép és jó, de ha lekapcsol a képernyő, megszűnik az adatforgalom, "leold" a wifi. Ha képernyőzárt feloldom, akkor azonnal újra csatlakozik, és megy rendesen. Nincs bekapcsolva az energiatakarékos mód, akksi is 70% körül, semmi nem indokolná a wifi lekapcsolását is amikor a képernyő kikapcsol, mégis ezt teszi. KI4-es ROM. Én állítok be valamit rosszul, vagy ennek ilyennek kell lennie?

(Máshová tartozik ugyan, de nem kaptam választ a másik topicban, ha esetleg valaki meg tudná mondani: lehet Paypal-al fizetni a marketen, vagy sem? És ha igen, hogyan? Már órákat túrtam a netet ezzel kapcsolatban az elmúlt pár napban, de semmi érdemleges eredmény, a market meg csak kártyás megoldást ajánl fel. Az meg nincsen (paypal fiókomba átutalással rakom a pénzt). Ha valaki tudja a választ, legyen szíves kisegíteni vele, köszönöm és elnézést az off-ért.)
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Samsung GT-i9100 Galaxy S II

Hozzászólás Szerző: Macika »

istnag írta:
Macika írta: Ez?
Fejjel lefelé... :)

Nem vagyok biztos benne, hogy a handcent fel van készítve ékezetes betűk kezelésére (mármint úgy, hogy el is küldje azokat) Szerintem simán lekonvertálja ékezet nélkülivé, HA IGAZ, hogy 160 karakterenként számlálnak, ha Handcent SMS-sel lett küldve.

Egy biztos, az KIZÁRT, hogy 160 full ékezetes karaktert küldjön 1 db SMS-ben!!!
Macika fejjel lefelé vagy nem,de most küldtem egy sms-t a másik telefonra- (céges) itt hever mellettem- és szép ékezetes karaktereket kaptam. A Handcent pedig csak 1 karaktert számolt rájuk.....
A képért bocsánat,de nem sok időm volt rá... :D

Valaki tesztelje le rajtam kívül is pls...
Köszönöm szépen!
Viccnek szántam, nehogy megsértődj már!!!
Azt hittem, évek alatt 'ismerjük' már annyira egymás, hogy megengedhetek egy ilyen fricskát.
Elnézést!

Lehet, hogy a handcent EGYnek számolta, de nézd meg majd a számlarészletezőt! (feltéve persze, hogy 70 karakternél hosszabb volt az SMS).
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Válasz küldése

Vissza: “Samsung”