Nokia 5530 XpressMusic

3xxx, 5xxx, 6xxx, 7xxx -es és N-Gage Nokia telefonokkal foglalkozó témák
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: Damir »

Barthezz2 írta:De meg lehet úgy csinálni, hogy maradjon a gari, vagy hát na, ha felteszem ezt, de valamiért gariztatni kell a telót, és visszadobok egy eredetit, akkor nincs gond nem?
Nincs gond 8-)
Avatar
Barthezz2
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2010-03-14 vas. 10:45:41
Készüléktípus: 5530 XM White-Blue
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: Barthezz2 »

Damir88 írta:
Barthezz2 írta:De meg lehet úgy csinálni, hogy maradjon a gari, vagy hát na, ha felteszem ezt, de valamiért gariztatni kell a telót, és visszadobok egy eredetit, akkor nincs gond nem?
Nincs gond 8-)
Akkor a hétvégén lehet én is bepróbálom :) Addig meg még utánaolvasgatok, mi merre miképp..
"Szerintem akkora esélyed van... minthogy a Hubble űrteleszkóppal felfedezik, hogy minden fekete lyuk közepén egy kis ember áll zseblámpával, és a biztosítékot keresi." by Sheldon <> http://instantbazinga.com/
Avatar
umfrider1
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2010-01-03 vas. 21:09:26
Készüléktípus: HTC Incredible S
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: umfrider1 »

bladehu2 írta:
umfrider1 írta:érdemes esetleg felraknunk nekünk is? egy kis leírást szívesen fogadnék, bár tartok ettől, illetve feltennék egy ( lehet ) hülye kérdést. ha spec én ezt a ramot tenném fel akkor ez hack? vagy csak egy egyedi verziónak számít? no meg fingom nincs, hogy hogy kell, de piszkállja a csőrömet a téma :bolond2:
az aláírásomban lévő 5230 CFW topicot ha elolvasod abban szerintem megtalálod a válaszokat. egyrészt az 5530-as moddolt FW ugyanarra épül, tehát látod mennyivel jobb/másabb mint a gyári. másrészt ha letöltöd az 5530 csomagot abban van egy leírás hogy pontosan milyen pluszt illetve változtatást tartalmaz. ez nem hack, ez egy módosított ROM. hack-nak a rompatcher-t (illeve az ebben futtatott open4all patch-et) nevezi a köznyelv ami pedig bele van építve ebbe a módosított ROM-ba, tehát nem kell hack-elni külön a telefont (pl minden hard reset után). ez a "hack" pedig ugye arra jó hogy bármilyen szignózatlan programot tudsz telepíteni a telefonra. de ez csak kb 1%-a javításoknak. hogy kell-e ez neked, vagy hogy meg tudod-e csinálni az igen szájbarágós leírások alapján azt döntsd el magad :) ez egy lehetőség, nem kötelező. és annak nem is való aki tökéletesen elégedett a gyári firmware-s telefonjával, az ugye minek kockáztasson. mert ezzel el is lehet rontani (bár ahoz azért nagyon analfabétának kell lenni), illetve gari is ugrik ha szervízbe viszed ezzel a FW-el. továbbá a tapasztalat az hogy pl az 5230 vodás FW-ével nem igazán kooperál a moddolt file, tehát érdemes rögtön unbranded, azaz gyári FW-t rátenni. ez viszont azzal jár hogy megváltozik a product code (szolgáltatós szoftver kód -> gyári szoftver kód), ami egész addig nem veszélyes amíg ugy nem gondolod hogy akkor frissítesz egyet a nokia software updaterrel. ekkor az ugyanis detektálja hogy cserélve lett a product code, és a szervízben rögtön jelzi az embernek, onnantól pedig gari megintcsak huss. persze vissza lehet írni, és okosan csinálni, de oda kell figyelni. ezért is írom oda mindig hogy mindenki saját felelősségére csinálja, ha nem tudja mit csinál és mire kell figyelni akkor inkább ne csinálja.
értem. végülis engem érdekelne ez a téma, majd akk én is hétvégén csatlakozom ;) lényeg, hogy vannak programok amiknél oda van írva, hogy csak heckelt telón futnak. attól, hogy felteszem ezt az FW-t, azokat még nem fogja elindítani? ( persze nem ez a célom, csak ha már itt tartunk, akkor gondoltam rákérdezek ) a garival kapcsolatban még annyit, hogy ha ne adja isten szervízbe kell vinnem a telefonomat, akkor előtte visszaállítom a gyári FW-t és a product kódot akkor nem lehet gond?! ( mert ez az amit már megtanultam, hogy hogyan frissítsek szoftot Phoenixel illetve hogyan használjam az NSS-t )
köszönöm az eddigi infókat is!!! :yeah:
"A titoktartás az a szilárd halmazállapotú anyag,
mely alkoholban oldódik"


-!!! Bluetotth Headset Eladó !!!-
szakoca
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009-09-05 szomb. 20:14:41
Készüléktípus: Evolveo Q4
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: szakoca »

Irta,hogy a Hack bele van "épitve"a modositott ROM-ba,tehát el fogja inditani azokat a progikat is...
ez nem hack, ez egy módosított ROM. hack-nak a rompatcher-t (illeve az ebben futtatott open4all patch-et) nevezi a köznyelv ami pedig bele van építve ebbe a módosított ROM-ba, tehát nem kell hack-elni külön a telefont (pl minden hard reset után). ez a "hack" pedig ugye arra jó hogy bármilyen szignózatlan programot tudsz telepíteni a telefonra
Avatar
Barthezz2
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2010-03-14 vas. 10:45:41
Készüléktípus: 5530 XM White-Blue
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: Barthezz2 »

Egy kérdés még ehhez:
A leírás alapján le kell szedni navifirm-el eur3-as magyar szoftot a telószínnek megfelelően, nade én találtam 2 EUR3-as white-blue-t is. Mindegy melyiket szedem le, vagy?
"Szerintem akkora esélyed van... minthogy a Hubble űrteleszkóppal felfedezik, hogy minden fekete lyuk közepén egy kis ember áll zseblámpával, és a biztosítékot keresi." by Sheldon <> http://instantbazinga.com/
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

Barthezz2 írta:Egy kérdés még ehhez:
A leírás alapján le kell szedni navifirm-el eur3-as magyar szoftot a telószínnek megfelelően, nade én találtam 2 EUR3-as white-blue-t is. Mindegy melyiket szedem le, vagy?
a product kododnak megfelelot szedj le, kiveve ha szolgaltatotol vetted a telefont akkor javaslom az RM-504 RUSSIAN BLACK_GREY HUNGARY (0583718) -at, ebbol csinaltam a moddolt reszt. Vagy jo az RM-504 RUSSIAN WHITE HUNGARY_BLUE (0577688)/ Ezekbol is kettot-kettot mutat a navifirm azonos product koddal, az elso teljesen jo. Amugy szerintem ugyanazok a fajlok vannak mindkettonel, nem tudom miert van megduplazva.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
kenyer1
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010-02-10 szer. 22:04:27
Készüléktípus: nokia 5530
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: kenyer1 »

Hello
Azzal lehet valamit kezdeni, hogy nem tudok másolni a telefonra? Hibaüzenetnek a windows "Aparaméter nem megfelelő"-t kapok. Eddig pedig működött:S mit tudok csinálni? vagy vigyem szervízbe?:(
Avatar
weresgyufa
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009-04-08 szer. 22:49:11
Készüléktípus: N900-2xN79-6220c-5530XPM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: weresgyufa »

Feltettem én is az FW-t a telefonomra, eddig olyan hibába ütköztem, hogy ha a gépre dugom Tárolóhely módban nem akar elindulni az istennek sem :( hanem kb 1-3mp múlva átvált PC-Suite módba, a memóriakártyát formáztam az Flash-elés előtt.
De pl az ION Battery sem akarja megjeleníteni a Home képernyőn a hártalévő akksi időt :( Eddig ezekkel találkoztam. Egy olyan buta kérdésem lenne, hogy hogyan tudom a telefonban a programok ikonjait más helyekre tenni mint ahol most vannak, pl.: a játékokat a kellékek/játékok-ba tenni...
Köszi ;)
Nokia 3210 ►Nokia 3330 ►Nokia 3510i ►Nokia 6070 ►Nokia 6230 ►Nokia 5300 ►Nokia 5410 ►Nokia N79 ►Nokia 5530 ►Nokia N900
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: Damir »

weresgyufa írta:Feltettem én is az FW-t a telefonomra, eddig olyan hibába ütköztem, hogy ha a gépre dugom Tárolóhely módban nem akar elindulni az istennek sem :( hanem kb 1-3mp múlva átvált PC-Suite módba, a memóriakártyát formáztam az Flash-elés előtt.
De pl az ION Battery sem akarja megjeleníteni a Home képernyőn a hártalévő akksi időt :( Eddig ezekkel találkoztam. Egy olyan buta kérdésem lenne, hogy hogyan tudom a telefonban a programok ikonjait más helyekre tenni mint ahol most vannak, pl.: a játékokat a kellékek/játékok-ba tenni...
Köszi ;)
Kapcsold ki a Suite-ot, az váltja át pc suite módba.

Az ikonokat pedig úgy tudod mozgatni, hogy a Menüben az Opciókat megnyomod, majd Szervezés (remélem jól emlékszek, ha nem, akkor valami hasonló :D )

Az ION battery-t hogy gondoltad, hogy nem jeleníti meg?
Avatar
Barthezz2
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2010-03-14 vas. 10:45:41
Készüléktípus: 5530 XM White-Blue
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia 5530 XpressMusic

Hozzászólás Szerző: Barthezz2 »

bladehu2 írta:
Barthezz2 írta:Egy kérdés még ehhez:
A leírás alapján le kell szedni navifirm-el eur3-as magyar szoftot a telószínnek megfelelően, nade én találtam 2 EUR3-as white-blue-t is. Mindegy melyiket szedem le, vagy?
a product kododnak megfelelot szedj le, kiveve ha szolgaltatotol vetted a telefont akkor javaslom az RM-504 RUSSIAN BLACK_GREY HUNGARY (0583718) -at, ebbol csinaltam a moddolt reszt. Vagy jo az RM-504 RUSSIAN WHITE HUNGARY_BLUE (0577688)/ Ezekbol is kettot-kettot mutat a navifirm azonos product koddal, az elso teljesen jo. Amugy szerintem ugyanazok a fajlok vannak mindkettonel, nem tudom miert van megduplazva.
Na kicsit megkésve, de az előbb sikeresen feltettem én is. Eddig tetszik, gyors, a görgetés nagyon frankó. Most pakolom vissza a programokat, aztán majd nyúzom holnap rendesen. Hatalmas köszönet, hogy megcsináltad :Notworty:
"Szerintem akkora esélyed van... minthogy a Hubble űrteleszkóppal felfedezik, hogy minden fekete lyuk közepén egy kis ember áll zseblámpával, és a biztosítékot keresi." by Sheldon <> http://instantbazinga.com/
Válasz küldése

Vissza: “S60 - egyéb készülékek”