Nokia N86

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: potter55 »

papzi írta:Köszi a gyors választ, de nem igazán jó megoldás. Egyrészt az összes olyan zenén meg kellene csinálni, amit csengőhangnak akarok használni, másrészt a legtöbb ilyen hang egyébként is aac formátumban van, ezt az mp3cut nem ismeri, konvertálgatni meg nem akarok...
Volt egy SE P1-em, ott voltak patchek, amivel lehetett a hangerőbe belenyúlni, ezért gondoltam, hátha találkozott már valaki Nokiára is ilyennel.
Itt nincs ilyen megoldás. A rezgő üzemmódot nem érzed a zsebedben?
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: papzi »

Jó a kérdés :)
Az az igazság, hogy nem mindegyik zsebemben érzem...
atari
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011-09-01 csüt. 14:46:41
Készüléktípus: N86-8MB
Nem: Férfi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: atari »

Sziasztok!

Most vettem használtan egy n86-ot, nagyon tetszik. Nem használtam még symbian-t, de messze-mesze használhatóbb mint az android (szerintem). Na, de nem ez a lényeg. A kamera résszel nem vagyok megelégedve, nem élesek a képek. Állítgattam mindent, de nem lett jó. Nyolc megapixeltől jobbat várnék. Nincs valami ötletetek, mit lehetne csinálni? Nem létezik erre valami patch?
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: papzi »

Sajnos Telenoros vagyok, mióta "hipernetet" fejlesztenek, minden baja van szegény okostelefonoknak.
Nos, a sok-sok lefagyás miatti újraindításnak (amit sok esetben csak az akksi ki-be módszerrel lehetett elérni, hangsúlyozom: CSAK a hipernetes - 3.5G - hálózat óta vannak a gondok) az lett a következménye, hogy egy ideje bekapcsoláskor megjelenik egy olyan üzenet, hogy az alkalmazást nem lehet a memóriakártyáról telepíteni, indítás után lépjen be az alkalmazáskezelőbe és fejezze be a telepítést. Nos ezután látszólag minden program fut, de a taskok között ott van a "telepítő", ami eddig nem volt ott. Azon kívül úgy tűnik, nem megy egy ideje az email alkalmazás, pontosabban csak kézi frissítésre hajlandó az emailokat letölteni.
Lehet, hogy kell egy hardreset? őszintén szólva nem nagyon szeretnék, mert elég sok progi van fent, ezek újratelepítése megint igen sok időt és energiát emészetene föl. Találkozott már valaki ilyen hiba üzenettel?
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: Macika »

papzi írta:Sajnos Telenoros vagyok, mióta "hipernetet" fejlesztenek, minden baja van szegény okostelefonoknak.
Nos, a sok-sok lefagyás miatti újraindításnak (amit sok esetben csak az akksi ki-be módszerrel lehetett elérni, hangsúlyozom: CSAK a hipernetes - 3.5G - hálózat óta vannak a gondok) az lett a következménye, hogy egy ideje bekapcsoláskor megjelenik egy olyan üzenet, hogy az alkalmazást nem lehet a memóriakártyáról telepíteni, indítás után lépjen be az alkalmazáskezelőbe és fejezze be a telepítést. Nos ezután látszólag minden program fut, de a taskok között ott van a "telepítő", ami eddig nem volt ott. Azon kívül úgy tűnik, nem megy egy ideje az email alkalmazás, pontosabban csak kézi frissítésre hajlandó az emailokat letölteni.
Lehet, hogy kell egy hardreset? őszintén szólva nem nagyon szeretnék, mert elég sok progi van fent, ezek újratelepítése megint igen sok időt és energiát emészetene föl. Találkozott már valaki ilyen hiba üzenettel?
Hangsúlyozom, hogy SEMMI, tehát SEMMI köze nincs a hipernetnek az N86-hoz!
Kitaláltad magadnak, hogy emiatt van és most azt hangoztatod.

Az a helyzet, hogy a hipernethez hipernet-képes készülék kell. A HSPA+ technológiát - mivel az az N86 gyártásának megkezdése után lett kifejlesztve - nem tudja, nem is tudhatja az N86.
Hipernet képes készülék egyetlen van a Telenor kínálatában, az új Galaxy Tab 10.1.
Az összes többi hipernet-képes eszköz csak USB-stick.

Ennek megfelelően egy nem kompatibilis készülék működésében semmilyen változást, negatív következményt nem is okozhat a sokkal nagyobb sebességre is képes hálózat megléte.

Azon kívül egy symbianos mobiltelefont interneten keresztül lefagyasztani, újraindítani.... háát, tudod, nagyjából a lehetetlen kategória.

Persze, nem lehetetlen olyan férget letölteni egy feltört programmal, ami szívatja onnantól kezdve a programért fizetni nem hajlandó usert, én nem állítom ezt.
De emiatt a biteket továbbító netet okolni kb. annyira meggondolatlanság, mint ha egy csúnya nőt meglátsz az utcán és ezért a levegőt okolod, mert eljuttatta a szemedbe a nő arcáról levált fotonokat...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: papzi »

Macika: biztosan igazad van és beképzelem magamnak, hogy a családban azok a telefonok kezdtek megbolondulni, amik UMTS képesek, és csak és kizárólag azóta, mióta a 3.5 G jelzés alapból látható a kijelzőn. Miután először Budapesten helyezték üzembe az új rendszert (az igaz, hogy a nem "hipernet" képes készülék nem fog ilyen adatforgalommal csatlakozni, de az összes berendezést lecserélték és szerintem itt van a bibi...), szóval a fővárosban tartózkodva elkezdtek fagyogatni a telefonok, látszólag be volt jelentkezve, mégsem voltunk elérhetők és nem tudtunk hívást indítani sem. Majd elhagyva a főváros Hipernetes légterét, hirtelen megjavultak a telefonok...
Aztán néhány napja (kb két hete) megjelent a kis ikon Pécsett is, nos azóta itt is ugyanez a gond. És mikor bementem panaszkodni a Telenor kirendeltségére, akkor azzal fogadtak, hogy naponta többen mennek ilyen panaszokkal hozzájuk, hiába továbbítják a központjukba a panaszokat, kb olyan válaszokat kapnak, mint amit Te is írtál, csak sokkal stílusosabban.
Bizonyos embertől meg (aki a telepítésekben dolgozik) azt az infót kaptam, hogy igen gyenge minőségű kínai cuccokat kell berakniuk, sok el sem indul, és sok a gond velük.
Mindenesetre a fővárosban már túl vannak a kezdeti nehézségeken, ott már egészen elfogadható a stabilitás 8hivatalosan még csak ott van hipernet).
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: papzi »

És még valami: Ha a mobilok lelkivilágát ismered, akkor tudnod kell, hogy egy rossz hálózatmenedzselő szoftver annyira ki tudja akasztani a mobil processzorát, hogy az képes lesz lefagyni.
Épp ezért nem működött (nem használták) pl a Telenornál (még PGSM-nek hívták) az UMTS hálózaton az energia optimalizálási menedzselést, és ezért zabálták az áramot a PGSM UMTS hálózatán bejelentkezett telefonok (ugyanaz a telefon több mint kétszer annyi ideig működött sima GSM üzemmódban, mint UMTS üzemmódban)!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: Macika »

papzi írta:És még valami: Ha a mobilok lelkivilágát ismered, akkor tudnod kell, hogy egy rossz hálózatmenedzselő szoftver annyira ki tudja akasztani a mobil processzorát, hogy az képes lesz lefagyni.
Épp ezért nem működött (nem használták) pl a Telenornál (még PGSM-nek hívták) az UMTS hálózaton az energia optimalizálási menedzselést, és ezért zabálták az áramot a PGSM UMTS hálózatán bejelentkezett telefonok (ugyanaz a telefon több mint kétszer annyi ideig működött sima GSM üzemmódban, mint UMTS üzemmódban)!
Értem.

Köszönöm, hogy felvilágosítottál.
Ma is tanultam valamit...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
papzi
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2010-04-25 vas. 15:42:55
Készüléktípus: Xperia Z1c Android 4.4.4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: PÉCS
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: papzi »

T. Macika!
A kicsöpögő gúnytól elolvadtak a billentyűim, a kioktatást értettem, azt hittem a fórum segítség kérés és nyújtás céljából van.
Ma én is tanultam.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia N86

Hozzászólás Szerző: Macika »

papzi írta:T. Macika!
A kicsöpögő gúnytól elolvadtak a billentyűim, a kioktatást értettem, azt hittem a fórum segítség kérés és nyújtás céljából van.
Ma én is tanultam.
Nem írtam valótlant. Megtanultam, amit kellett a hsz-edből...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “N-széria”