Nokia N9

Kizárólag Nokia N-szériával foglalkozó témák
Avatar
Georgexy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:21:39
Készüléktípus: Nokia N78 - N8 DG Taylor Belle
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Baden Würtenberg - Radolfzell am Bodensee
Has thanked: 32 times
Been thanked: 62 times

Re: Nokia N9

Hozzászólás Szerző: Georgexy »

Sziasztok!

Nekem is tetszik ez a telefon, de van 1-2 apróság ami visszatart tőle.
Azért nem vettem E7-et mert nincs benne az N8 kamerája.
Ezt megvenném, mert nagy és jó a kijelzője, végre jó a proci és a memória is.
De nincs billentyűzet. És ráadásul nem 12 Mp-s a kamera.
A BT csak 2.1-es.
És én is aggódom, hogy nem lesz rá megfelelő számú alkalmazás, hacsak nem nyomják mégis kicsit jobban ezt a MeeGo-t.
De van egy sejtésem, hogy lesz ez még majd WinPho-val is elérhető.
Olvastam is valahol róla, hogy azzal is kiadják.
Egyébként létezik ez a telefon Billentyűzettel és 12 Mp-s kamerával de az fejlesztői változat.
Na azt kellene megszerezni.
Telefonok:
Nokia 1610, 1611, 2110, 3110, Siemens C25, C35, M35, Nokia 7110, Siemens S35, Siemens ME45, Nokia 3110 Classic, 6210, 6230, 6230i, 6600, 6020, 6080, LG L600v, Nokia N70, 2730 Classic, N78, N8
Megosztásom: http://www.mediafire.com/?h4jms2yi7i5on
Avatar
Salmi
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:20:43
Készüléktípus: N808 + N9 + Mate 10 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 68 times
Been thanked: 135 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N9

Hozzászólás Szerző: Salmi »

totika111 írta:és addig persze az N9-nek meg lemegy az ára. :D
Ha igaz, akkor csak 122.000 Ft körül lesz a 16 Gb-os. Nem is olyan sok, ha arra gondolunk, hogy megjelenéskor 130-140 volt az N8-as.
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: Nokia N9

Hozzászólás Szerző: Todo »

Salmi írta:
totika111 írta:és addig persze az N9-nek meg lemegy az ára. :D
Ha igaz, akkor csak 122.000 Ft körül lesz a 16 Gb-os. Nem is olyan sok, ha arra gondolunk, hogy megjelenéskor 130-140 volt az N8-as.
Szerintem sokkal drágább lesz ha azt vesszük alapul, hogy a most megjelent X7-et 119.990-ért adja a nokia! http://shop.nokia.hu/391/nokia-x7
Avatar
bladehu2
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2248
Csatlakozott: 2009-11-10 kedd 14:56:43
Készüléktípus: G2
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: BP
Has thanked: 59 times
Been thanked: 359 times

Re: Nokia N9

Hozzászólás Szerző: bladehu2 »

nem mintha nagy meló lenne egy androidra megírt kódot meego által elfogadott formába build-elni (QT-s programokról nem is beszélve), de ha csak akkora tábora lesz mint az N900-nak és ez csak egy ugyanolyan kísérletinyúl lesz mint a maemo, akkor nem sok fejlesztő fog foglalkozni vele attól tartok. kár hogy nem hasonlítanak a szélei egy kicsit az n8-ra, akkor lenne benne azért egy kis nokiás dizájn (és jobban is nézne ki szerintem), így ez is egy lesz a sok 90fokos sarkú téglalap telefon közül. a nokia wp7 koncepciótelefonok formája sokkal jobban tetszik mint ezé.
LG G2 32GB [4.4.2] * Asus MemoPad HD [JB 4.2] | fiókban: N8 * N5800 * SE W880i * N3210
Ha meghalsz, te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy.
Avatar
MR007
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2010-07-19 hétf. 18:57:58
Készüléktípus: Nokia 808 PureView + N8
Tartózkodási hely: Debrecen
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times

Re: Nokia N9

Hozzászólás Szerző: MR007 »

Kicsit Annás lett a widget készlete. :hmm2: Egyforma, unalmas, kicsit iPhone szagú. Teljes önbizalomhiány, mások lemásolása. A symbian egyedisége, íze már senkinek sem kell?
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5559
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Nokia N9

Hozzászólás Szerző: ferret »

Kép Kép
Avatar
Andy1210
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 872
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 20:32:07
Készüléktípus: Lumia 535 + Lumia 950XL
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Germany
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Kapcsolat:

Re: Nokia N9

Hozzászólás Szerző: Andy1210 »

Macika írta: Sem az Androidos készülékek 90%-án, sem az iPhone-n nincs HW-s billentyűzet, nagyon jó tud lenni nélküle, csak míg nem próbáltad, nem értékeled. Komolyan, hidd el!

Kifejezetten örülök, hogy sikerült elszakadni a 360x640-es felbontástól és végre bitang erős a HW is...

Kétségtelen, hogy 1,5 évvel ezelőtt (amikor mondjuk az SGS1 debütált) akkor NAGYON ütős lett volna ez a modell. Ma már csak egy a többi közül...
épp ezért rühellem az Androidos készülékeket is (illetve nem csak ezért)... az iPhone-t meg elvből utálom...
én nem átlaguser vagyok, néha még fejleszteni is szoktam az N900-amon, nomeg mivel könnyű portolni rá játékokat, azokhoz sem árt a bill. Meg amúgy is, fele hardver ki van spórolva ebből a sz@rból. Erre vártam már mióta voltak apró hírek róla. Aztán kezdett reménytelenedni a helyzet a windowsos húzáskor. És most megérkezett ez a lebutított gyenge kakkanat. Nem valami erős hardver, nem veheti fel a versenyt, főleg mivel a MeeGo-t sem fogják támogatni kellőképpen a Nokia idiótasága miatt. Szóval nálam itt vége a Nokia pályafutásának. Nem tudom, hogy mi lesz a következő készülék amit megveszek, de az biztos, hogy nem Nokia...
Nokia N900 Tudástár!
Facebook csoport: Nokia N900 HUN
Avatar
MR007
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2010-07-19 hétf. 18:57:58
Készüléktípus: Nokia 808 PureView + N8
Tartózkodási hely: Debrecen
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times

Re: Nokia N9

Hozzászólás Szerző: MR007 »

Bár maga a készülék tetszik, főleg az hogy szinte csak egy nagy kijelző az egész, alig van széle, minden talpalatnyi hely ki van használva. A videó sem volt rossz, elég gyors és a menükezelés is látványos. A kamerát/8MP dupla led/ meg a videófelvétel hogy csak 720p azért kár. Gondolom tudtak volna jobbat kihozni, de spórolnak akkor mikor nagyon nem kéne figyelve a konkurencia felhozatalát gondolták ez is elég, olyan mint máshol. Bezzeg a WP7-nél majd lesz 12MP és xenon. Nagy f.sz ez a vezérigazgató.
Avatar
lived
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2009-10-27 kedd 19:28:33
Készüléktípus: Nokia N8 Belle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Nokia N9

Hozzászólás Szerző: lived »

Ennél a készüléknél ami igazán nagyot tudna ütni, az a szoftver.
A hardver nagyon langyi. Tényleg már csak a közép kategóriába tartozik.
Persze ha a szoftvernek elég az 1 magos 1ghz-es cpu is akkor legyen annyi, mert ha tényleg annyira jó a szoftver akkor felesleges belepakolni egy 2 magos procit.
A kamera szerintem elég. 8mp-ssel is lehet szép képeket csinálni, szóval nem igazán azon van a hangsúly hogy nem 12-s.
Én inkább a FULL HD videofelvételt hiányolom. Miért csak 720p?!?!?!
Én a kijelző azt hittem hogy már qHD-s lesz.
Kíváncsi vagyok hogy fogja felvenni a versenyt a többiekkel.
Akikkel fel kell vennie a versenyt az legelőször az iphone 5 lesz. Aztán ott van a SGS2, LG o2x és a többi.
Kíváncsi leszek ha elkezdik tesztelgetni a többi telefon mellett hogy mit is tud.
Az biztos hogy én maradok az n8-asom mellett. Kicsit elgondolkodtam, hogy majd lekéne cserélni, de számomra nem tud ANNYIVAL többet hogy le cseréljem. Ezen kívül a dizájnja se tetszik.
Én is azt mondom, hogy egy olyan stílusa lehetett volna mint az N8-asnak hogy a végei le vannak csapva.
Avatar
Segal
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 5661
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 14:47:33
Készüléktípus: Samsung Galaxy S8+
Has thanked: 119 times
Been thanked: 747 times

Re: Nokia N9

Hozzászólás Szerző: Segal »

lived írta:ha a szoftvernek elég az 1 magos 1ghz-es cpu is akkor legyen annyi, mert ha tényleg annyira jó a szoftver akkor felesleges belepakolni egy 2 magos procit.
lived írta:Én inkább a FULL HD videofelvételt hiányolom. Miért csak 720p?!?!?!
Tulajdonképpen meg is válaszoltad a saját kérdésed. Az 1080p videórögzítéshez 2 magos processzor kell az 1 magosok csak lejátszani tudják (nemhivatalosan) az 1080p-t, gyárilag azok is korlátozva lettek 720p-re.

Anno ugye rengeteg symbianes telefont teszteltem így kifejezetten örömteli élmény volt az N900-asért menni. Látszott hogy elég kezdetleges, nem tömegterméknek készül hanem a kockáknak de mégis voltak benne annyira előremutató részek hogy még én is vártam az utódját. Aztán csak telt az idő és csak nem akart jönni. Álmomba nem gondoltam volna egyrészt hogy ennyit kell rá várni, másrészt meg hogy az utódból gyakorlatilag középkategóriát csinálnak. Az elődbe anno akkor a legfejlettebb technika került (groteszk módon már abba is cortex-a8 volt csak 600mhz-s) de hogy ebbe nem kétmagos de mégcsak nem is cortex a-9 az egyszerűen vicc. A 14.4 megabites netet sem értem, a 2.1-es bt is mind mind középkategória. Ha mindehez hozzávesszük azt a 2 dolgot hogy egyrészt nem mától kapható hanem majd csak év végefelé jön amire a konkurencia mégerősebb lesz, másrészt hogy a támogatottsága gyakorlatilag 0 lesz (pedig ezt a hibát anno már elkövették az N900-assal) akkor ez egy nagyon nem ajánlható készülék. Kimondva kimondatlanul csak azért jelentették be hogy intel bácsi kevésbé mérgelődjön rájuk...
Az már tényleg csak utolsó gondolat hogy inkább ezt kellett volna a fejlesztőknek adni és az N950-est forgalombahozni.
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “N-széria”