Teló formázása

Symbian rendszerű telefonok formatálásával és memóriakezelésével kapcsolatos témák
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

A telefonmemória (C) nem a RAM!
Ahogy sozs is írta, valószínűleg sok a C-re telepített program, esetleg a sok email okozhatja még. Erre a megoldás, hogy törlöd azokat a leveleket amihez csatolmány is van.
These users thanked the author MrAngelo for the post:
Nyunyumaci (2013-10-07 hétf. 23:01:43)
Rating: 2.63%
Avatar
skyrush7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2012-05-07 hétf. 19:20:26
Készüléktípus: Nokia Lumia 620 Black
Nem: Férfi
Has thanked: 60 times
Been thanked: 88 times
Kapcsolat:

Re: NOKIA 500 C meghajtó gondok

Hozzászólás Szerző: skyrush7 »

Nyunyumaci írta:Sziasztok!

Van egy Nokia 500 telefonom.
Az utóbbi dőben a "C" meghajtó vagyis Telefonmemória (ram)tele lett és nem igazán értem, hogyan tudnám orvosolni ezt a hibát.
Persze tudom, hogy vissza lehet állítani az alaphelyzetet (telefon visszaállítás)
Másképpen nem lehet?
Mi terheli ennyire a memóriát?
Persze nem látni ezeket adatokat ami terheli.
Milyen programmal lehetne ezt látni, vmi ötlet?
Mi segítséget elfogadok!


Üdv:Nyunyumaci
Lehetőleg mindent az SD-re ments. Ha alkalmazást telepítesz, bluetooth-on küldenek valami, ajánlatos a memóriakártyára menteni egyből.
A másik, ami okozhatja az az internetezés. Anno rengeteget szívtam én is vele, hisz a böngészési adatok mind a telefonmemóriára kerültek. Javaslom törölj minden olyan internetes adatot (böngészőben van rá opció ha jól tudom), ami nem fontos (jelszón kívűl szerintem más nem kell)
És a telefonmemória (C:) az a belső tárhely, nem pedig a RAM (az nem tárhely).
These users thanked the author skyrush7 for the post:
Nyunyumaci (2013-10-07 hétf. 23:02:35)
Rating: 2.63%
Kép
georg3511
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013-10-07 hétf. 12:22:20
Készüléktípus: Nokia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: georg3511 »

Sziasztok!
Új vagyok a fórumon. Átnéztem a topikokat, de nem találtam olyat, ahova passzolna a kérdésem, ezért írok ide. Ez a topik viszonylag aktív.
Jelenleg egy régebbi Nokia 6085-ös telom van. Ezen van egy olyan funkció, amivel az sms betűméretet nagyítani lehet. Sajnos tönkremenőben van a készülék, de nem találok olyat, amiben ez a funkció benne van. Az ügyfélszolgálatokon nem is tudnak így utánanézni, csak ha konkrét készülék érdekel.
Tud valaki olyan Nokiát, amiben az SMS betűméret nagyítható? Nincs szükségem okos telefonra, de ha csak azzal megy, az is érdekel. Az okos telefonokon úgy láttam, hogy ez a funkció nincs benne.
Arra is van lehetőség, hogy egy program feltelepítésével ez megy, de az 40-50000 forintba kerül.
Ha más készülékben ismer valaki ilyet, az is érdekel.

Köszönöm a segítséget.
Avatar
bobvosgy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2011-12-16 pén. 13:12:13
Készüléktípus: LG G2 mini + N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Békés megye
Has thanked: 68 times
Been thanked: 83 times

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: bobvosgy »

georg3511 írta:Sziasztok!
Új vagyok a fórumon. Átnéztem a topikokat, de nem találtam olyat, ahova passzolna a kérdésem, ezért írok ide. Ez a topik viszonylag aktív.
Jelenleg egy régebbi Nokia 6085-ös telom van. Ezen van egy olyan funkció, amivel az sms betűméretet nagyítani lehet. Sajnos tönkremenőben van a készülék, de nem találok olyat, amiben ez a funkció benne van. Az ügyfélszolgálatokon nem is tudnak így utánanézni, csak ha konkrét készülék érdekel.
Tud valaki olyan Nokiát, amiben az SMS betűméret nagyítható? Nincs szükségem okos telefonra, de ha csak azzal megy, az is érdekel. Az okos telefonokon úgy láttam, hogy ez a funkció nincs benne.
Arra is van lehetőség, hogy egy program feltelepítésével ez megy, de az 40-50000 forintba kerül.
Ha más készülékben ismer valaki ilyet, az is érdekel.

Köszönöm a segítséget.
Hát nem mai darab :hmm2: A te telód kilyelzője kb 4*4 centis,a maiaké meg kb 5*10 centis vagy még nagyobb,ezeken minden jobban látszik mint a régieken.És ha jól tudom akkor betűméret minden telón (vagy is a legtöbbön) pláne a nokiákon állítható. :bye1:

"Arra is van lehetőség, hogy egy program feltelepítésével ez megy, de az 40-50000 forintba kerül." :hmm2: :blink:
Ezt nem igazán értem mi kerül ennyibe? Telefon vagy program? :laugh: szerintem ingyen is van,vagy max 3-400 forint egy ilyen alkalmazás :pirul:
georg3511
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013-10-07 hétf. 12:22:20
Készüléktípus: Nokia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: georg3511 »

bobvosgy írta:
georg3511 írta:Sziasztok!
Új vagyok a fórumon. Átnéztem a topikokat, de nem találtam olyat, ahova passzolna a kérdésem, ezért írok ide. Ez a topik viszonylag aktív.
Jelenleg egy régebbi Nokia 6085-ös telom van. Ezen van egy olyan funkció, amivel az sms betűméretet nagyítani lehet. Sajnos tönkremenőben van a készülék, de nem találok olyat, amiben ez a funkció benne van. Az ügyfélszolgálatokon nem is tudnak így utánanézni, csak ha konkrét készülék érdekel.
Tud valaki olyan Nokiát, amiben az SMS betűméret nagyítható? Nincs szükségem okos telefonra, de ha csak azzal megy, az is érdekel. Az okos telefonokon úgy láttam, hogy ez a funkció nincs benne.
Arra is van lehetőség, hogy egy program feltelepítésével ez megy, de az 40-50000 forintba kerül.
Ha más készülékben ismer valaki ilyet, az is érdekel.

Köszönöm a segítséget.
Hát nem mai darab :hmm2: A te telód kilyelzője kb 4*4 centis,a maiaké meg kb 5*10 centis vagy még nagyobb,ezeken minden jobban látszik mint a régieken.És ha jól tudom akkor betűméret minden telón (vagy is a legtöbbön) pláne a nokiákon állítható. :bye1:

"Arra is van lehetőség, hogy egy program feltelepítésével ez megy, de az 40-50000 forintba kerül." :hmm2: :blink:
Ezt nem igazán értem mi kerül ennyibe? Telefon vagy program? :laugh: szerintem ingyen is van,vagy max 3-400 forint egy ilyen alkalmazás :pirul:


Már megnéztem egy-két okos telefont és nincs ilyen alkalmazás benne. Mivel a képernyőjük nagyobb, én is azt hittem, hogy az sms szöveg betűi is nagyobbak lesznek, de kisebbek, mint az enyémen a nagy méret. Sem az okos telefonokon, sem pedig a klasszikusokon nem lehet az sms betűméretet állítani. Már egy rakást megnéztem, ami most kapható. Az új telokra gondolok. De ha tudsz típust mondani, azt megköszönöm.
Azért fontos ez nekem, mert sajnos nem látom jól szemüveggel sem.
Az alkalmazásokra én is gondoltam, de sem a szolgáltatóknál, sem az üzletekben nem tudnak ilyenről. Ezért gondoltam, hogy itt érdeklődöm.
A 40-50000 forint az egy spéci programra vonatkozik, amit az okos telokra fel lehet tenni. Ez látássérültek számára van így.
A Nokiát is probáltam elérni, de egy telefonszámuk van, ami nem él már: 0617774819. Levelet meg csak kifejezetten panasz ügyében lehet írni, különben nem válaszolnak.
Nekem hagyományos telefon is megfelel, nem kell feltétlenül okosnak is lennie. Ugyan Nokia párti vagyok, de más márka is jó.
Avatar
bobvosgy
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2011-12-16 pén. 13:12:13
Készüléktípus: LG G2 mini + N8
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Békés megye
Has thanked: 68 times
Been thanked: 83 times

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: bobvosgy »

georg3511 írta:
Nézd én még nem láttam ilyen drága alkalmazást soha.Pedig használtam már jó párat,téged átvert valaki.Ilyen drága alkalmazás nincs.A szolgáltatókat pedig hiába fogod ezekről a dolgokról kérdezni,a felkészültségük egyenlő a nullával ilyen téren.Soha sem tudtak normálissan informálódni a készülékeikről,nekik csak az a fontos hogy eladják a készüléket.
De nem OFF-olom tovább ezt a topikot mert nem ide való ez a téma.Javaslom nézz meg több készüléket de bekapcsolt állapotba!Nekem például 3 méretben is állítható az sms betűméret.
georg3511
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013-10-07 hétf. 12:22:20
Készüléktípus: Nokia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: georg3511 »

„Nekem például 3 méretben is állítható az sms betűméret.”

Meg tudodmondani, hogy milyen telefont használsz, mert a héten megyek telefont nézni, és akkor azt is megnézném. 
Közben az is eszembe jutott, hogy nekem az is jó, ha az okos teloról ki tudom az sms-t számítógépre menteni. Ez megy automatikusan vagy ehhez is kell egy program?
vatizs
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009-10-09 pén. 00:48:58
Készüléktípus: N97
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: vatizs »

Sziasztok.

A következő problémám volna: Adott egy C6-00s készülék amin elkövettem egy hardresetet. Egy korábbi esetből tanulva direkt KIVETTEM a memóriakártyát, megtörtént a reset, majd tenném be a kártyát erre jelszót kér. Feltörtem a telót, mmcstore fálj persze nincs, és a kártya sem volt korábban jelszavazva. A kártyán számomra fontos adatok vannak, ezért szeretnék egy módszert, amivel vissza tudom állítani a jelszót, illetve használhatóvá tenni a kártyát. próbáltam a távoli lezárásos módszert is, ennél a telónál nem jött be. A válaszokat előre is köszönöm.
kukszi
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2010-07-10 szomb. 19:16:45
Készüléktípus: Galaxy trend Alcatel POP C7
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 13 times
Been thanked: 188 times

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: kukszi »

vatizs írta:Sziasztok.

A következő problémám volna: Adott egy C6-00s készülék amin elkövettem egy hardresetet. Egy korábbi esetből tanulva direkt KIVETTEM a memóriakártyát, megtörtént a reset, majd tenném be a kártyát erre jelszót kér. Feltörtem a telót, mmcstore fálj persze nincs, és a kártya sem volt korábban jelszavazva. A kártyán számomra fontos adatok vannak, ezért szeretnék egy módszert, amivel vissza tudom állítani a jelszót, illetve használhatóvá tenni a kártyát. próbáltam a távoli lezárásos módszert is, ennél a telónál nem jött be. A válaszokat előre is köszönöm.
Ha nem volt jelszavazva a kártyád akkor egy másik telefonban vagy kártyaolvasoban müködnie kell. Ha mégsem formatálás után egy jó adatmentő progival visszanyerhetö a rajta lévö adatok.
Skyp: kukuc-
vatizs
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009-10-09 pén. 00:48:58
Készüléktípus: N97
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Teló formázása

Hozzászólás Szerző: vatizs »

Sem a számítógép, se a másik telefon nem ismerte fel. Végül is megoldottam egy alternatív módon, sikerült leformázni. most addig jutottam, hogy ráengedtem egy recovery progit, ami látja a régi mappákat, fájlokat viszont nem. A program neve: EaseUS Data Recover. Ha valaki tud valami módszert az adatok visszaállítására, akkor az ne tartsa magában :)
Válasz küldése

Vissza: “Formatálás és memóriagondok”