GDESK

Minden egyéb Symbian alkalmazásokkal foglalkozó témák, amik nem foglalkoznak a fentiekkel
Avatar
Szolke
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-07-24 pén. 12:17:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: GDESK

Hozzászólás Szerző: Szolke »

SaGa59 írta:
1: az ikonkészlet gondolom valamelyik ifon utánzó témából való, bár a "slider" meg androidos kinézetű.

2: a dinamikus ikonok (akku töltöttség, térerő) használatának mikéntje is érdekel. Gondolom az ikonok valamilyen többrétegű képek és a megfelelő értéknél változtatják a réteget. De hogyan?
Azt tudom, hogy a gdesk InfoView pluginje van "rákötve", de az nekem csak számértékeket ad, nem megfelelő állapotú képet...

Leírnád, hogy milyen szerkezetű az ikon (mivel lehet előállítani), illetve hogyan lehet "hozzákötni" az infoview-hoz?

Másnál is láttam ilyet, de annyira nem tudok angolul, hogy egy kínai, perzsa vagy orosz gdesk mágustól megérdeklődjem...

3: A 2. oldalon, a contact listába nekem kell belepakolni a neveket, vagy meg kéne jelenjen a telefonkönyv tartalma? Merthogy nálam üres.
Örülök, hogy tetszett.
1. Az ikonokat én szedegettem össze a netről. Googliba beírod, hogy Calendar vagy call, vagy calculator és a képeknél átállítod a legördülőt ikonok-ra. Ekkor csak az ikon méretű képeket fogja mutatni.
Az ikonok főbb paraméterei:
- PNG kiterjesztésűnek kell lennie. (Én GIMP-et használok az ikonok készítéséhez és szerkesztéséhez)
- Ha PNG-t csinálsz GIMP-pel, akkor új képet kell létrehozni, beállítani a méretét (pl: 60x60) és a hátteret átlátszóra kell állítani. (Ekkor a GIMP egy szürke négyzetrácsos felületet fog adni amit szerkeszthetsz)
- az ikonok felbontása attól függően, hogy mekkorát akarsz látni: 60x60 és 80x80 Én a 60x60-ast használtam.
Otthonról felrakom valahova az ikonjaimat.

2. Az akku és térerő ikonokat is felcsatolom. Elvileg csak annyi a munka velük, hogy mikor az infoview-t beraktad ikon beállítása és kiválasztod az ikont.
Itt van 2 ikon az akkuhoz és a signalhoz:
http://forum.dailymobile.se/index.php/t ... l#msg90776
Lehet, hogy regelned kell, de érdemes mert jó oldal.

Itt egy HTC HERO témát tudsz letölteni, ebben vannak ikonok is.
http://forum.dailymobile.se/index.php/t ... l#msg91193

3. A Contact listába kézzel kell beírnod a neveket . Ezt is GIMP-ben tettem meg. Simán szöveget szúrsz be és odamozgatod ahova akarod. Egy tipp: nem kell minden névnek szövegbox, csak nyomj 2 entert szerkesztésnél és a neveket egymás alá pakolja.

Üdv,
Szolke
SaGa59
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:54:16
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: GDESK

Hozzászólás Szerző: SaGa59 »

Szolke írta: 2. Az akku és térerő ikonokat is felcsatolom. Elvileg csak annyi a munka velük, hogy mikor az infoview-t beraktad ikon beállítása és kiválasztod az ikont.
Itt van 2 ikon az akkuhoz és a signalhoz:
http://forum.dailymobile.se/index.php/t ... l#msg90776
Lehet, hogy regelned kell, de érdemes mert jó oldal.
Köszi, ezeket már leszedegettem, csak nem tudtam, hogy az infoview automatikusan a megfelelő "darabját" jeleníti meg, azt hittem, hogy valamiképp el kell neki magyarázni, melyik értékhez mi tartozik...
Avatar
haliimre
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009-09-11 pén. 13:01:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: GDESK

Hozzászólás Szerző: haliimre »

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy a gdeskben mondjuk a névjegysávot hogyan lehet külön gördíteni.Az egyik iphone-os kinézeten láttam,hogy az egyik sort külön gördítették csak nem töltöttem le a videót most meg nem találom.
Nmsbalint
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009-09-15 kedd 22:27:14
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: GDESK

Hozzászólás Szerző: Nmsbalint »

Csak egy vélemény:
Frankó ez a Gdesk, el lehet vele tökölni egy csomó ideig. Élveztem is, de mire végez az ember addigra egy pár funkció megzakkan a telóban. Nekem például a főképernyőn lévő tárcsázó és névjegyek gomb hülyült meg és cseszett reagálni a nyomkodásra. Rezgett, de nem volt válasz. Csak a hard reset segített.

Kérdés: tárcsázóval találkoztatok a Gdesk-ben? Én nem találtam meg, sőt egy Gdd-ben sem volt bent, amiket letöltöttem.

Üdv.
t.benedek92
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009-07-25 szomb. 11:50:36
Tartózkodási hely: Érd
Has thanked: 12 times
Been thanked: 12 times

Re: GDESK

Hozzászólás Szerző: t.benedek92 »

haliimre írta:Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy a gdeskben mondjuk a névjegysávot hogyan lehet külön gördíteni.Az egyik iphone-os kinézeten láttam,hogy az egyik sort külön gördítették csak nem töltöttem le a videót most meg nem találom.
Biztos vagy benne h az gdesk volt? Én láttam hasonlót a letöltéseknél...és az csak egy külön progi volt.
"Attól hogy a kacsa nem tud úszni még nem biztos,hogy a víz a hülye."
SaGa59
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009-06-19 pén. 20:54:16
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: GDESK

Hozzászólás Szerző: SaGa59 »

Nmsbalint írta:Csak egy vélemény:
Frankó ez a Gdesk, el lehet vele tökölni egy csomó ideig. Élveztem is, de mire végez az ember addigra egy pár funkció megzakkan a telóban. Nekem például a főképernyőn lévő tárcsázó és névjegyek gomb hülyült meg és cseszett reagálni a nyomkodásra. Rezgett, de nem volt válasz. Csak a hard reset segített.

Kérdés: tárcsázóval találkoztatok a Gdesk-ben? Én nem találtam meg, sőt egy Gdd-ben sem volt bent, amiket letöltöttem.

Üdv.
A hibajelenség nem a gdesk miatt van. Nálam akkor fordult elő, amikor gdesk még a környéken sem járt. Felraktam és leszedtem programokat, kipróbálásra. Valami összeakadt (több program futott egy időben, bejövő hívás volt, beszéltünk, letettem volna, de kifagyott. Újraindítás után meg az a jelenség, amit leírtál... Hard reset)

Én sem találtam tárcsázót, helyette az ugrás a főképernyőre lehetőség van talán...
Avatar
Szolke
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009-07-24 pén. 12:17:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: GDESK

Hozzászólás Szerző: Szolke »

Nmsbalint írta:Csak egy vélemény:
Frankó ez a Gdesk, el lehet vele tökölni egy csomó ideig. Élveztem is, de mire végez az ember addigra egy pár funkció megzakkan a telóban. Nekem például a főképernyőn lévő tárcsázó és névjegyek gomb hülyült meg és cseszett reagálni a nyomkodásra. Rezgett, de nem volt válasz. Csak a hard reset segített.

Kérdés: tárcsázóval találkoztatok a Gdesk-ben? Én nem találtam meg, sőt egy Gdd-ben sem volt bent, amiket letöltöttem.

Üdv.
Ez a probléma akkor szokott jelentkezni, ha tárolóhely módban USB-vel csatlakoztatod a telefont és utána lehúzod.
Sajnos szabályos leválasztásnál is előfordul a probléma.
Ha csinálsz a Nokia PC suittal egy teljes mentést a telefonról és a kártyáról aztán hard reset után visszatolod. Minden frankó lesz.
tdna
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009-11-03 kedd 20:29:26
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: GDESK

Hozzászólás Szerző: tdna »

Bocs ha már volt ez a kérdés.

A problémám: Bepipálom, hogy beállítás főképernyőként. Kilépek és nem rakja be főképernyőnek. Én nem jövök rá. 5800-ám van.

Esetleg valakinek ötlet?

Köszi
Geri89
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 12:22:40
Készüléktípus: Samsung Galaxy S+Nokia 5300
Tartózkodási hely: Szombathely
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: GDESK

Hozzászólás Szerző: Geri89 »

Szolke írta:
SaGa59 írta:Sziasztok!

Csináltam egy gdd-t Megosztom veletek:
Teszteljétek.
Képeket nem tudok csatolni. Remélem Moco segít majd ebben.

http://rapidshare.com/files/275142532/Stuff01.zip.html

Letölteném, de aszondja a rapidshare, hogy max 10-szer tölthető le, az meg már összejött nekik. A feltöltőnek kéne valahova átpakolni szerinte (Collector's accountot emleget), vagy újra feltöltenie...
Itt van a file, itt van újra:
http://rapidshare.com/files/275589706/Stuff01.zip.html
Esetleg valaki fel tudná tölteni ezt még 1x? Sajnos megint lejárt a 10 letöltés :(
hzolek
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009-01-19 hétf. 08:00:11
Készüléktípus: LG G3 32GB V21aSEA-XX
Nem: Férfi
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: GDESK

Hozzászólás Szerző: hzolek »

Sziasztok,

Felraktam a a gDesk programot és a mappában található összes fájlt a telefonra. A felugró menüben Kinézet -> Asztal betöltése pranccsal betallózzom a gdd fájlt (többet is próbáltam, E gyökérbe tettem őket) de nem töltődnek be, csak az üres asztal felület marad. Próbáltam az letöltések között található Aurora felületet is betölteni, de azzal meg utána nem indul el a progi ha bettalóztam. Valaki ezt telepitette mar fel? Mit rontottam el? Aki tud lszi segítsen.

köszi

Zoli
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb”