DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Csak a Symbian emulátor programokkal kapcsolatos témák
Avatar
Andy1210
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 872
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 20:32:07
Készüléktípus: Lumia 535 + Lumia 950XL
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Germany
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Kapcsolat:

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: Andy1210 »

gondolom jó az amit a feltöltő rakott a csomagba... annyira nem lehet pancser :D
nemis feltételezem.

a dosbox.cfg van rosszul beállítva gondolom...
Nokia N900 Tudástár!
Facebook csoport: Nokia N900 HUN
Avatar
nrb6
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009-01-29 csüt. 18:59:36
Készüléktípus: n95 8gb
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: nrb6 »

Hali!

Na most már az egér is működik, úgyhogy alakul ez szépen lassan. de még mindig nem tudom, hogy lehet betűket írni? :hmm2: (pl.: DOS-ban)
N95 8gb-om van szóval ha erre van valami külön megoldás akkor plíz szoljatok!!
Előre is köszi!
3210->3310->3410->3300->3650->6600->6630->N73->n95 8gb!
Jani005
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009-05-30 szomb. 21:16:44
Készüléktípus: Nokia N73 + Nokia 808
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: Jani005 »

Most találtam egy jó kis hack-et amivel a kis rammal rendelkező telefonokon is lehet futtatni akár a win 3.1-et vagy nagyobb ramot igénylő játékokat.
http://www.smartnews.hu/2009/06/program ... sa-nelkul/
Kép
V 4.0839.42.2.1 hacked
Ha kell lockerz meghívó írj egy pü-t
neo87
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009-02-27 pén. 14:47:45
Készüléktípus: n82
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: neo87 »

Sziasztok!
Segítség kéne a premapper.txt beállításához, egy n82-es készülékhez.A gond az hogy az egeret nem bírom működésre bírni és van egy játék ami elindul, de nem tudtam még letesztelni, mert az egér nélkül halott az egész. A segítségeket előre is köszönöm.
luuna
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009-01-21 szer. 23:14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: luuna »

Nekem egy olyan kérésem lenne, ha megoldható valahogy, hogy egy Nokia SU-8W bluetooth billentyűzetet magyar, ékezetes karakterekkel való írásra bírjak, épp mint egy laptopon, legyen szíves valaki leírni a módját. Ha csak az elvi ötlet is megvan hozzá, azzal is előrébb leszek, megcsinálom én, ha nem volna. Csak némi helpet. Szerintem sokan örülnénk, ha végre tudnánk tényleg hatékonyan jegyzetelni ezekkel az eszközökkel, nem úgy mint eddig.

Előre is köszi!
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

1 tag nevét kiparodiztáltad
2 tag leírását fikázod (már az a leírás is szép teljesítmény... Aki nem ért a dos-hoz 5 perc google-val talál leírást)
3 káromkodsz!
4 fikázol egy fórumozót


Mellesleg a win-es ötlet tényleg az enyém volt... nem volt netem, hogy ki tudjam próbálni... De ez lényegtelen... Ő valósította meg ezzel semmi baj nincsen ;) Legalább nem nekem kellett vele szenvednem :D

Jah és az is szép dolog volt Andy-tól, hogy a nokiaprogramok.hu linkét betetette a readme-be!


Ha valami kell neked, ne mások támadásával próbáld elérni a célod! Hidd el válaszoltak volna, ha nem szitkozódsz... De így kétlem, hogy bárki is segíteni fog... (többen jelentették a hozzászólásod!)

Vita lezárva! Itt a pont. Nem szeretnék a továbbiakban ilyen jellegű hozzászólásokat látni! Ha mégis akkor BANN lesz a jutalom...
Kép
Kép
Avatar
Andy1210
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 872
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 20:32:07
Készüléktípus: Lumia 535 + Lumia 950XL
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Germany
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times
Kapcsolat:

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: Andy1210 »

azt kéri hogy tegyem elérhetővé újra a fájlt, az első mondatnál még akartam is, de miután tovább olvastam, arra gondoltam, hogy ezek után nem érdekel :) Egyébként ha kicsit körülnéznél, a letöltéseknél már szépen ott van a win, az egyik tag jóvoltából (bocsi, most nem tudom, hogy melyik tag) Jól használható leírással, javított winnel stb. Szóval ő a nyerő, azt töltsd le, és az alapján csináld meg... Frissíteni meg azért nem frissítettem, mert nálam sokkal okosabbak is vannak már ebben a témában, esetleg az egyikük megírhatná a leírást, én pedig szerkeszteném, és kiírnám hogy ki írta a leírást, vagy nyisson új témát ezt meg törölni vagy mittudomén, mert én nem fogom frissíteni szerintem. Túl bonyolult nekem XD

Strust am én nem tudhattam hogy a te ötleted volt :D Nem mondtad :P bár lehet, én már nem emléxek, hogy mi volt. De azt tom hogy egy szombati napon volt, mentem öreganyámhoz, és gondoltam a kocsiban elsz@rozok. Így hát ráraktam a win installt, és azzal szórakoztam. Végül az lett belőle hogy leírtam hogy megy a win XD Ezért én azthittem, hogy az én ötletem, és így ha én ötletem ha nem, akkor is én voltam a világon az első aki symbian-es telón futatta a win3.1-et XD Utána 95öt, majd a 98at is XD nagyon rövid idő leforgása altt.

Nem kolijoco tollával ékeskedek, ő nem írt windowsról, nem azért csinálta az emulátor, hanem azért mert még senki nem csinálta meg (nem is érti miért) és hogy nosztalgiázhassunk régi kedvenceinkel (és itt nem a windows-t érti, kinek lenne az régi kedvence? :D ) De engem már nem érdekel ez az egész. Ezzel csak tisztázni akartam. :D Nem vagyok se büszke rá se semmi. Én már számtalanszor leírtam itt, hogy ne szórakozzatok a win-el, mert tökre fölös. Azis meglett beszélve, hogy lesz neki nyitva új téma, mivel ez a dosboxról szól és nem a windows elindításról. De mégis sok oldalon keresztül arról van szó. Strust te vagy a modi csinálj valamit XD
Nokia N900 Tudástár!
Facebook csoport: Nokia N900 HUN
Avatar
tutituti
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:33:49
Készüléktípus: Nokia N95 + Nokia N900
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: tutituti »

nos találtam egy winxp-t ami talán elfut mivel, idézem:

- telepítés után a rendszer 39MB memóriát eszik
- maga a windows csupán 199MB-ot foglal

PC with 300 megahertz or higher processor clock speed recommended; 233 MHz minimum required (single or dual processor system);* Intel Pentium/Celeron family, or AMD K6/Athlon/Duron family, or compatible processor recommended; 128 megabytes (MB) of RAM or higher recommended (64 MB minimum supported; may limit performance and some features); 1.5 gigabytes (GB) of available hard disk space, Super VGA (800 x 600) or higher-resolution video adapter and monitor • CD-ROM or DVD drive

Ki van pakolva belőle minden. "Windows Micro XP" a neve.
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Na végre sikerült rájönnöm a DOS nyitjára :D (úgy ahogy) A lényeg az, hogy már tudok játékokat futtatni :D (jeee :D )Nagyon jó dolog :D

Amúgy a dosbox hivatalos oldalán van mindenről profi leírás, csak angolul :S
Vicces, hogy már ők MacOSX-et, linuxot, stb-t telepítgetnek :D Nem semmi :D
Kép
Kép
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: DOSBox - DOS emulátor S60v3-ra és 5800-ra

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

strust írta:Na végre sikerült rájönnöm a DOS nyitjára :D (úgy ahogy) A lényeg az, hogy már tudok játékokat futtatni :D (jeee :D )Nagyon jó dolog :D

Amúgy a dosbox hivatalos oldalán van mindenről profi leírás, csak angolul :S
Vicces, hogy már ők MacOSX-et, linuxot, stb-t telepítgetnek :D Nem semmi :D
És például a Psycho Pinball is megy?
Válasz küldése

Vissza: “Emulátorok”