VoIP

Csak a Symbian hívásokat és SMS-eket kezelő programok témái
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

VoIP

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

Sziasztok! Először is érdeklődnék hogy van-e még ma 2016-ban működő Skype vagy Fring vagy hasonló program beszédhíváshoz? mert a régi programokkal már bejelentkezni sem lehet.. :sad:

A másik ami sokatokat érdekelhet: Szerintem a régi Symbian okostelefonokat érdemes SIP VoIP-ra átállítani. Szinte mindegyikük ismeri a SIP szabványt, így Wifi hálózaton ingyen lehet PC-s klienst hívni, vagy fillérekért rendes telefonszámokat. Pl 4 Ft/perc bármelyik magyar mobil, 1Ft/perc bármelyik magyar vezetékes LINK. A SIP aktiválásához itt vannak programok: LINK és a voip szolgáltatók honlapjain is (tucatnyi voip szolgáltató van). Sajnos SIP-el mobilról csak hívni lehet, hívást fogadni nem, ezért kell egy olcsó prepaid sim is a régi telóba. Én most állítottam át a régi E51-esem és jól működik sim nélkül voip hívásra. (pl itt egy beállítási módszer Symbian^3 telókhoz)
Mobilneten az itthoni szolgáltatók tiltják a voip forgalmat így csak Adsl, kábelnet, stb +wifi jöhet szóba. Mobilneten akkor működne ha lenne Symbian-ra VPN kliens (mint Androidon), de ilyet nem találtam.

Nokia E51-E52 beállítása StuntCall-hoz:
Vezérlőpult, Beállítások, Csatlakozás, SIP beállítások:
Profilnév: StuntCalls
Szolgáltatásprofil: IETF
Alapértelmezett célállomás: Internet (vagy a wifi ssid)
Nyilvános felhasználónév: felhasználóneved@sip.stuntcalls.com
Tömörítés használata: Ha nem, akkor jobb a beszéd minőség, ha Igen, akkor kicsit rosszabb (de mindkettővel működik).
Regisztráció: Mindig bekapcsolva. (később ezen menüponttal lehet inaktívvá tenni)
Biztonság használata: Nem
Proxy szerver: üresen hagyod
Regisztráló szerver: cím: sip.stuntcalls.com
Tartomány: sip.stuntcalls.com
Felhasználónév: értelemszerűen a login név
Jelszó: értelem szerűen a login jelszó
Átvitel típusa: UDP
Port: 5060

Először természetesen ingyenesen regisztráljunk a voip szolgáltatónál: https://www.stuntcalls.com/

Pár képernyőmentést is melléklek E51-ről:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Híváskor: számbeírás, opciók, hívás, Internethívás. De akár alapértelmezetté is lehet tenni zöldgombos internethíváshoz: eszközök, beállítások, telefon, hívás, Alapért.hívástipus: Internet.

0Ft egyenleggel is indítható teszthívás: +883510001196512 (hasonló mint a Skype esetén)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Doky586 2016-03-15 kedd 12:43:28-kor.
These users thanked the author Doky586 for the post:
robrobzon (2016-02-09 kedd 06:35:21)
Rating: 2.63%
Avatar
vidati
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2011-04-03 vas. 17:54:29
Készüléktípus: GalaxyAce Galaxy Young s6310
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: VoIP

Hozzászólás Szerző: vidati »

Szia
Ha igaz a whats app még üzemel most jött rá újabb verzió. (symbire)
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: VoIP

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

vidati írta:Ha igaz a whatsapp még üzemel most jött rá újabb verzió. (symbire)
a WhatsApp 'csak' egy üzenetküldő progi, beszédhez semmi köze, sőt sim kártya nélküli készüléken el sem indul.. skypot nem helyettesíti.

a SIP VoIP meg arra jó hogy legyen egy kiegészítő külön telefon otthon/munkahelyen amit nem lehet felhívni (hiszen mindenkinek van már jobb mobilja) de lehet vele ultra olcsón telefonálni bárkinek (akár hivatalba, akár barátnak) hiszen a túloldalon nincs semmire szükség mint a Skype és a hasonló progik (fring, Nimbuzz) esetén. Gyakorlatilag az itthoni vezetékes telefont helyettesíti ki 1:1 ben szinte ingyen (a magyar árak tizedéért). Bárhonnan ennyi, akár Londonból akár Miskolcról akár az USA-ból hívom az itthoni számot.
Avatar
vidati
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2011-04-03 vas. 17:54:29
Készüléktípus: GalaxyAce Galaxy Young s6310
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: VoIP

Hozzászólás Szerző: vidati »

Doky586 írta:
vidati írta:Ha igaz a whatsapp még üzemel most jött rá újabb verzió. (symbire)
a WhatsApp 'csak' egy üzenetküldő progi, beszédhez semmi köze, sőt sim kártya nélküli készüléken el sem indul.. skypot nem helyettesíti.

a SIP VoIP meg arra jó hogy legyen egy kiegészítő külön telefon otthon/munkahelyen amit nem lehet felhívni (hiszen mindenkinek van már jobb mobilja) de lehet vele ultra olcsón telefonálni bárkinek (akár hivatalba, akár barátnak) hiszen a túloldalon nincs semmire szükség mint a Skype és a hasonló progik (fring, Nimbuzz) esetén. Gyakorlatilag az itthoni vezetékes telefont helyettesíti ki 1:1 ben szinte ingyen (a magyar árak tizedéért). Bárhonnan ennyi, akár Londonból akár Miskolcról akár az USA-ból hívom az itthoni számot.
Akkor Elnézést én soha nem használtam egyszer kérdezték van e telepíve mert azon hívnának.. Ebből gondoltam :)
Válasz küldése

Vissza: “Hívás, SMS kezelők”