SMS-ek kimentése Pc Suite nélkül

Csak a Symbian hívásokat és SMS-eket kezelő programok témái
Z 3
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2009-06-15 hétf. 14:34:19
Készüléktípus: nokia N95+8gb+duinoGPS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SMS-ek kimentése Pc Suite nélkül

Hozzászólás Szerző: Z 3 »

Damir88 írta:SMS-ek kimentése PC suite nélkül

(régi fórumban muzsikus2 hozzászólásából)
A visszamentés a telefonmemóriába (C:/private) csak hackelt telefonokon működik!!!

Kimentés

1. Telón beállítani, hogy az sms-ek memória kártyára érkezzenek. Felajánlja a másolást, engedélyezzük.

2. Ezután telót csatlakoztatjuk a pc-hez adatátvitel módban (ha az sms-ek mentése a kártyára van állítva nem fogja engedni, vissza kell állítani telefonmemóriára)

3. PC-n láthatóvá tesszük a rejtett fájlokat. Megkeressük a memkártyán a private mappában a 1000484B mappát, ez tartalmazza az összes üzit.

4. Másoljuk ki ezt a mappát a számítógépre.

Ezzel sikeresen kimenetettük az SMS-eket.

Visszamentés:

1. Adatátvitel módban csatlakoztatjuk a telefont(ha az sms-ek mentése a kártyára van állítva nem fogja engedni, vissza kell állítani telefonmemóriára)

2. Az 1000484B mappát visszamásoljuk a Private mappába.
  • (ha telefonmemóriát használjuk,akkor Xplore-al át tudjuk másolni a mappát a C:/private mappába,de előtte töröljük az előzőt
Vegyük figyelembe, hogy ha a telelfon telefonmemória van beállítva, akkor a telefonmemórián levő 1000484B-t nem engedi törölni csak ha a kártyára van állítva, kártyára mentéskor is ezt kell figyelembe venni. Ha megvan a mentés,akkor vissza lehet állítani a használni kívánt memóriát!
nekem nem műxik:(
Avatar
mofere
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:54:48
Készüléktípus: Nokia N95
Tartózkodási hely: Vác
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: SMS-ek kimentése Pc Suite nélkül

Hozzászólás Szerző: mofere »

Pedig egyszerű!
Beállítod hogy a memkarira mentse az üziket,ekkor felajánlja hogy menti-e az eredeti üziket,azt kell hogy nem,így a memkarin lesznek,utána megint vissza állítod a telefon memóriába,megint megkérdezi hogy menti-e,most igent nyomsz,így megmarad a kártyán is és a telefonban is,de kártyáról bármikor vissza másolható :!:
Avatar
plunk
Kiemelt 4. szint
Kiemelt 4. szint
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:55:32
Készüléktípus: Sony Z3c [Lollipop]
Tartózkodási hely: Tűzfal megett
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Re: SMS-ek kimentése Pc Suite nélkül

Hozzászólás Szerző: plunk »

Vagy hackelt telefonnal vagy Phoenix Phone Browserral kimásolod a C:\Private\1000484b\Mail2 mappát.
Kép :balra: :balra: Szignózási segédlet
Phoenix Internal Service Software 2009.17.0.38220 :king:
Otthon sose frissíts a jelenleginél kisebb szoftververzióra!
xrv
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009-07-06 hétf. 23:02:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SMS-ek kimentése Pc Suite nélkül

Hozzászólás Szerző: xrv »

Sziasztok!
Es a kimentett SMS-t mivel tudom megnezni? mert par infot latok, de a szoveget, nem. Esetemben: Total Commander F3 es igy nezem, meg, de nem teljesen jó.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: SMS-ek kimentése Pc Suite nélkül

Hozzászólás Szerző: Damir »

xrv írta:Sziasztok!
Es a kimentett SMS-t mivel tudom megnezni? mert par infot latok, de a szoveget, nem. Esetemben: Total Commander F3 es igy nezem, meg, de nem teljesen jó.
Szia!
Rakd vissza az smseket a telóba és látni fogod :) ;)
xrv
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009-07-06 hétf. 23:02:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SMS-ek kimentése Pc Suite nélkül

Hozzászólás Szerző: xrv »

Damir88 írta: Szia!
Rakd vissza az smseket a telóba és látni fogod :) ;)
Az bonyi, akkor ez tulajdonkeppen egy archiv szovegkent nem hasznalhato, ugyanis ha visszarakom, akkor az eddig jott sms-ek kuka... sakkozni meg nem szeretnek.
Azt hittem lementem, majd ha kell eloszedem es el tudom olvasni.
Gyuronc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009-01-20 kedd 00:01:08
Készüléktípus: Nokia E71
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SMS-ek kimentése Pc Suite nélkül

Hozzászólás Szerző: Gyuronc »

Sziasztok,

Nem pont ide passzol a kérdésem, de talán tud vki segíteni. E71-em van, és szeretnék egy beérkezett sms szövegén úgy módosítani, hogy az összes többi paraméter (feladó tel. száma, időpont) nem változik. Reméltem, hogy ez a kimentés segít, de csak az mms-eknél jelenik meg a total commanderben egy txt fájl, amiben látom az mms szövegét. Van erre valami módszer?
xeex
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2009-01-21 szer. 15:06:22
Készüléktípus: Samsung galaxy note+Nokia N97
Nem: Férfi
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: SMS-ek kimentése Pc Suite nélkül

Hozzászólás Szerző: xeex »

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ugye tudjuk azt, hogy a telefon az sms-eket a kártyán a private mappában lévő 1000484B mappába menti. Na de mi a helyzet az e-mailekkel?
Van ugyanis egy olyan problémám, hogy a régi telefonomon (N95) be volt állítva a gmail-es fiókom. Most az N97-esemen szintén be akartam állítani, de ugyanazt nem engedte, más nevet kellett adnom a fióknak, viszont a régit sehol sem jelezte.
A widgetek között viszont rátaláltam, ott vannak a mailek is, tehát valahol ott van az, és manuálisan szeretném törölni. Tudnátok nekem segíteni?

Köszi

xeex
metaxa86
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010-03-10 szer. 16:02:38
Készüléktípus: 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SMS-ek kimentése Pc Suite nélkül

Hozzászólás Szerző: metaxa86 »

Hy!

5800-ról szeretném lementeni PC-re az sms-és mms- ket.
A Nokiának az Ovi alkalmazása erre nem alkalmas , mert csak az emaileket szikronizálja és a jegyzeteket.
Próbáltam az Rseven alkalmazást is , ami nem tűnt rossznak , csak éppen az nem volt feltüntetve , hogy a három hónapnál régebbi smseket nem engedi megnézni.


Köszönettel:M.
Sziszi87
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010-08-17 kedd 19:02:08
Készüléktípus: 6300
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SMS-ek kimentése Pc Suite nélkül

Hozzászólás Szerző: Sziszi87 »

Sziasztok!Nem tudom, h jó helyen érdeklődök-e..a következő a problémám...Nokia 6300ás telóm van, és az smseket elmentettem a "mentett üzenetek" mappába, áthelyeztem.
Most szeretném ezeket Memóriakártyára átmenteni, ehhez kérnék segítséget, hogy hogyan, mivel...
Előre is köszi!
Válasz küldése

Vissza: “Hívás, SMS kezelők”