Blacklist progi. De melyik?

Csak a Symbian hívásokat és SMS-eket kezelő programok témái
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Blacklist progi. De melyik?

Hozzászólás Szerző: botond »

Ebben a témában a blacklist progikat tárgyaljuk.

Ezekkel a programokkal hívás és SMS tiltásokat állíthatunk be, különböző profilokhoz rendelhetjük ezeket, stb

Indulásnak íme néhány:

Best blacklist v1.02.Os9.1.rar
Kép

blacklist.Pro.v.1.00.zip
Kép

Handy blacklist v2.00.OS8.1.rar
Kép

Handy blacklist v3.03.S60v3.rar
Kép Kép Kép Kép


Tehát ebben a témában várjuk ezekkel és a hasonló programokkal kapcsolatos hozzászólásokat.
Avatar
[-KilleR-]
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:10:00
Készüléktípus: E51
Tartózkodási hely: Császártöltés / Dunaföldvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

ACM

Hozzászólás Szerző: [-KilleR-] »

Advanced Call Manager - az előző felsorolásból kimaradt, de egy misét mindenképpen megér.
Szintén egy kiválóan konfigurálható hívás szűrő/kezelő program, jelenleg a 2.72(230)-a legfrissebb verziószámú. (az about - kép verzája egyel régebbi)
Kép Kép Kép
Sajnos magyar nyelvű menünyelvezet nem áll rendelkezésre, de a kezelőfelülete egyszerű, minimális angol tudással bekonfigurálható.

Néhány szóban vázolnám a program beállítási lehetőségeit :

Active Mode - menü, itt tudjuk beállítani, hogy bejövő hívás esetén mit reagáljon a program ,
- Accept all calls (inactive) - minden hívást fogat, magyarul inaktív
- Reject all calls - az összes hívást elutasítja (a lehetőségekről később)
- Accept phonebook only - csak a telefonkönyvünkben szereplő kontaktoktól fogad hívást, a többit elutasítja
- Reject from black list - csak a "feketelistán" - lévő számokat utasítja el, a többit fogadja
- Accept from white list - csak a "fehérlistán" - lévő számokat fogadja, az összes többit elutasítja
- Reject all personal - (ezt sajnos még nem próbáltam... :oops: )

Active list - több fekete ill. fehér listát hozhatunk létre, itt tudjuk kiválasztani az éppen használtat.

Ennek csak akkor van jelentősége, ha a Reject from black list ill. Accept from white list van kiválasztva aktív módnak.

Hidden callers - rejtett számról érkező hívásokat Accept=fogad , Reject=elutasít.

Default action - menü , itt tudjuk beállítani, hogy az előző beállításokkor/bejövő hívás esetén mit reagáljon a program
- Send busy tone - foglalt jelzés küldése
- Reply by sms - egy előre megírt sms-t küld a hívó félnek (ezt nem ajánlom, ha valaki pl.percenként csörget, akkor sajnos minden hívásnál megy az sms...!
- Mute the ringer - egyszerűen lenémítja a telefont, mintha néma üzemmódban lenne
- Divert call to... - egy megadott számra átirányítja a bejövő hívást, célszerű nemzetközi formátumban megadni (pl.+3630...)
- Hangposta/rögzítő (más, külső hangrögzítő programot is kezel)

Lists - Itt tudjuk létrhozni a fekte/fehér listákat, számokkal, akár a telefonkönyvből tallózással.

Texts - Sms-es válasz esetén itt kell létrehozni az sms-t a kívánt szöveggel.

Greetings - Itt tudjuk felvenni az üdvözlő szöveget hangposta funkció esetén.

Messages - A hangpostánkra érkező hangüzeneteket hallgathatjuk/kezelhetjük ebben a menüpontban.

Profiles - Az üzemmódokhoz hasonlóan tudunk többféle beállítást létrehozni melyet a

Scheduler - menüpont alatt tudunk időzíteni.

Locator - Itt cellainformációkhoz rendelhetjük/aktiválhatjuk a "profiles" - menüpont alatti beállításokat.

Személy szerint én évek óta ezt használom, tökéletesen meg vagyok elégedve vele. :!:
A program rendelkezik autostart opcióval (a korábbi verzák némelyik telefonnál sajnos ez fw-frissítés után nem működött, pl. 6120c, N73, N82), de ekkor a PowerBoot - prg használatával minden
indításkor aktiválttá tehető, a főképernyőn egy kis telefon ikon jelzi (opcionális), hogy aktív a program.

Az elutasított hívások a gyári bejövő hívások menüpont alatt láthatóak lesznek!

Remélem tudtam segíteni a program használatát illetőleg! R. :shock:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára [-KilleR-] 2009-03-07 szomb. 21:36:40-kor.
Avatar
ivan111
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:28:04
Készüléktípus: iPhone 4 32 gb
Tartózkodási hely: Budapest XVII.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Blacklist progi. De melyik?

Hozzászólás Szerző: ivan111 »

Szia KilleR!
"Az elutasított hívások a gyári bejövő hívások menüpont alatt láthatóak lesznek! "
Azt szeretném megkérdezni, hogy a telefon fogadja valójában ezeket a hívásokat azért teszi a fogadott hívások közé? Mert ott jelenik meg, és nem a nem fogadottak között?
Avatar
[-KilleR-]
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:10:00
Készüléktípus: E51
Tartózkodási hely: Császártöltés / Dunaföldvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Blacklist progi. De melyik?

Hozzászólás Szerző: [-KilleR-] »

Szia! Igen, fogadja, a hívó fél kb. 1, de inkább csak egy fél kicsörgést hall , aztán aktivizálja magát a prg. :shock: Ezért lesz a fogadottak között..!
Pl., ha hívnak, és a pirossal kinyomod, az is a fogadottak között lesz..! R.
Avatar
[-KilleR-]
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:10:00
Készüléktípus: E51
Tartózkodási hely: Császártöltés / Dunaföldvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

SmS Spam Manager

Hozzászólás Szerző: [-KilleR-] »

Ha már itt ez a topic, akkor sms-ek szűrésére az egyik (szerintem) legalkalmasabb programot mutatnám be néhány szóban,
SMS Spam Manager - a legfrissebb verza a 1.10(138) (sajnos nincsen magyar nyelv :hmm2: )

Kép Kép

Active Mode - menüben tudunk állítani a számunkra kívánt lehetőségek közül, mégpedíg :
- Accept all - ekkor minden sms-t fogad magyarul inaktív
- Block All - minden bejövő sms-t blokkol
- Accept Phonebook - csak a névjegyzékükben szereplőktől fogad sms-t
- Block Balck List Rules - csak a "fekete listásokat" - blokkolja

Rules - itt tudjuk betenni a nemkívánatos un."feketelistás" számokat, akár tallózva a tel.könyvből, egyéb esetben a nemzetközi formátumban való megadás itt is ajánlott.

Log - A blokkolt sms-einket tudjuk megtekinteni/olvasni/törölni ill. igény esetén a gyári bejövő mappába visszahelyezni. (olvasatlanként)

A program rendelkezik autostart opcióval, futását egy kis sárga boríték ikon jelzi a főképernyőn (opcionális).

A tévhiteket eloszlatva : az sms-t küldő fél MINDEN ESETBEN "kézbesítve" - visszajelzést kap (ha be van kapcsolva ez az opció a telefonján), :!: valamint a gyári naplóban is látható az sms-s bejövetele!

Üdvözlettel : R.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára [-KilleR-] 2009-03-07 szomb. 21:32:44-kor.
Avatar
[-KilleR-]
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:10:00
Készüléktípus: E51
Tartózkodási hely: Császártöltés / Dunaföldvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Blacklist progi. De melyik?

Hozzászólás Szerző: [-KilleR-] »

ivan111 írta:Szia KilleR!
"Az elutasított hívások a gyári bejövő hívások menüpont alatt láthatóak lesznek! "
Azt szeretném megkérdezni, hogy a telefon fogadja valójában ezeket a hívásokat azért teszi a fogadott hívások közé? Mert ott jelenik meg, és nem a nem fogadottak között?
Bocs, ez lemaradt, lehet, hogy félreérthető voltam, forgalmat nem generál, nem kapcsolja össze a hívásokat, tehát ez költségként nem jelentkezik! Itt most foglalt jelzés küldésére, valamint Vodánál pl. a
+36709090998-as számra való átirányításra gondolok! :shock:
Avatar
ivan111
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:28:04
Készüléktípus: iPhone 4 32 gb
Tartózkodási hely: Budapest XVII.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Blacklist progi. De melyik?

Hozzászólás Szerző: ivan111 »

[-KilleR-] írta: Bocs, ez lemaradt, lehet, hogy félreérthető voltam, forgalmat nem generál, nem kapcsolja össze a hívásokat, tehát ez költségként nem jelentkezik! Itt most foglalt jelzés küldésére, valamint Vodánál pl. a
+36709090998-as számra való átirányításra gondolok! :shock:
Köszönöm! Ez érdekelt. Ugyanis napokon keresztül hívtak egy számról (hol USA, hol svájci hol magyar előhívószámmal) és tök süket volt a telefon amikor felvettem. Két nap után bekapcsoltam feketelistával az ACM-et és így három nap után megszűntek ezek a hívások. Számlát még nem kaptam azóta a szolgáltatótól, remélem tényleg nem generált forgalmat.
Köszi a választ!
Avatar
[-KilleR-]
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:10:00
Készüléktípus: E51
Tartózkodási hely: Császártöltés / Dunaföldvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Blacklist progi. De melyik?

Hozzászólás Szerző: [-KilleR-] »

ivan111 írta:
[-KilleR-] írta: Bocs, ez lemaradt, lehet, hogy félreérthető voltam, forgalmat nem generál, nem kapcsolja össze a hívásokat, tehát ez költségként nem jelentkezik! Itt most foglalt jelzés küldésére, valamint Vodánál pl. a
+36709090998-as számra való átirányításra gondolok! :shock:
Köszönöm! Ez érdekelt. Ugyanis napokon keresztül hívtak egy számról (hol USA, hol svájci hol magyar előhívószámmal) és tök süket volt a telefon amikor felvettem. Két nap után bekapcsoltam feketelistával az ACM-et és így három nap után megszűntek ezek a hívások. Számlát még nem kaptam azóta a szolgáltatótól, remélem tényleg nem generált forgalmat.
Köszi a választ!
Ha úgy van beállítva, akkor nem veszi fel a hívást! Én javaslom a szám nélküli hívásokra foglalt jelzés adását. Nekem úgy van belőve, hogy 30mp-után hasonlót produkál. :shock:
Avatar
fanfan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 15:43:56
Készüléktípus: Samsung Galaxy S 2
Nem:
Tartózkodási hely: Zala
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Re: Blacklist progi. De melyik?

Hozzászólás Szerző: fanfan »

Sziasztok!
Nagyon szupi prógi, két prógi egyben, de sajnos a beállitásokkal próblémám van, nem tudog angolul és bizony itt szükség lenne rá.
Segítene valaki a beállitásában?

http://www.smartphoneware.com/bpc-for-s ... roduct.php
Avatar
SteveBeard
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:15:37
Készüléktípus: N95 _ ZTE Blade_S3 Mini
Has thanked: 15 times
Been thanked: 3 times

Re: Blacklist progi. De melyik?

Hozzászólás Szerző: SteveBeard »

[-KilleR-] írta:
Ha úgy van beállítva, akkor nem veszi fel a hívást! Én javaslom a szám nélküli hívásokra foglalt jelzés adását. Nekem úgy van belőve, hogy 30mp-után hasonlót produkál. :shock:
Szia!
És ezt hogy állítod be?
Valamint, hogyan lehet új profilt létrehozni?
Bocs a láma kérdésért, de még nem látom át a logikáját. :(
Válasz küldése

Vissza: “Hívás, SMS kezelők”