SIP vagy Internettelefonálás

Csak a Symbian hálózatot, internetet kezelő programok témái
whbear1
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009-01-14 szer. 13:27:50
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: whbear1 »

Szóval, két tippet tudok adni, nekem nem ilyen telóm van. 1, SIP voip settings letölt, telepit. 2, N97 voip enable. ezeket írd be a keresőbe, talán..
Sly65
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:55:58
Készüléktípus: Nokia Lumia 800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: Sly65 »

Valaki tudna nekem mondani egy normális VoIP szolgáltatást amin ingyen tudok hívni vezetékest? Vagy ahova könnyen és gyorsan tudok utalni - befizetni? És ha lehet letudná nekem írni hogy mit hova kell írni a beállításokhoz [E71 em van. :bye1: ]
csocso_x
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010-12-03 pén. 19:18:03
Készüléktípus: E52 and 6120c
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: csocso_x »

kipróbáltam a sip/voip funkciót a nokia E51-en, natív ütemmódban, azaz a saját oprenszer alkalmazásával. Régóta használom a FRING-et, nokia 6120c-n. Ezzel összehasonlítva:
- valóban jobb a minőség, de nem GSM minőség, ui. ez is szakadozott, viszont nem késik annyit
- csak UMTS (3G, HSDPA vagy mi a szösz) módban volt hajlandó hívást indítani, GSM módban (GPRS, EDGE) nem - kiírt valami hibát, hogy nem lehet internethívást indítani. ilyen fring-nél nem volt, simán ment GPRS-el is
- nem sikerült alapértelmezetté tenni az internethívást, mindig ki kell választani almenüből

mindent összevetve egy üzleti beszélgetést nem bonyolítanék ezzel, szóval nekem nem váltja ki a GSM-et, sajnos...

Hétfőn még kipróbálom a nokia E52-t, szimpatikusabb: szebb, komolyabb és ami a lényeg, nagy aksija (kb 2x) van, szóval nem merül le olyan gyorsan
Avatar
adolfo01
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010-11-11 csüt. 17:56:44
Készüléktípus: nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: adolfo01 »

westeltamas írta:Ha 5800-ba nincsen internettelefon mód, akkor hogy lehetne megoldani az internet telefonálást? (N95 8GB-n van) Nemzetközi hívásokat akarnánk lebonyolítani, és wifin olcsóbb.
Szia.
Én is hasonló cipőben járok SIP kliens érdekelne nokia 5800 -ra olyan ami ingyenes ,én itthon a neophonex nél regsztráltam de az érdekelne,hogy bármelyik szolgáltatóra lehessen konfigurálni a klienst adott esetben!
Ha találsz valami jó megoldást érdekelne engem is osszuk meg tapasztalatainkat!Bárki aki tud ezügyben segíteni szvesen veszem!Azért én is rajta vagyok az ügyön!
üdv. :hmm2:
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: potter55 »

adolfo01 írta:
westeltamas írta:Ha 5800-ba nincsen internettelefon mód, akkor hogy lehetne megoldani az internet telefonálást? (N95 8GB-n van) Nemzetközi hívásokat akarnánk lebonyolítani, és wifin olcsóbb.
Szia.
Én is hasonló cipőben járok SIP kliens érdekelne nokia 5800 -ra olyan ami ingyenes ,én itthon a neophonex nél regsztráltam de az érdekelne,hogy bármelyik szolgáltatóra lehessen konfigurálni a klienst adott esetben!
Ha találsz valami jó megoldást érdekelne engem is osszuk meg tapasztalatainkat!Bárki aki tud ezügyben segíteni szvesen veszem!Azért én is rajta vagyok az ügyön!
üdv. :hmm2:
Talkonaut vagy a Fring programot próbáltad már?
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Avatar
sifre
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2009-12-04 pén. 08:34:01
Készüléktípus: Nokia N8-00
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: sifre »

5800-ra fel kell tenni egy nem túlságosan kiherélt C6 fw-t, amiben benne vannak az Ovi szolgáltatások a névjegyzékben (pl. régebbi zoz780 fw. biztos ilyen, az újakat nem tudom). Ebben benne van a gyári Nokia SIP kliens és jól működik.
Siemens M35 -> Nokia 5110 -> Siemens S55 -> Nokia 3650 -> Nokia 6680 -> Nokia N73 -> Nokia 5800XM -> Nokia N8-00
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

westeltamas írta:Ha 5800-ba nincsen internettelefon mód
A leírása szerint van benne.. 98.o
adolfo01 írta:Én is hasonló cipőben járok SIP kliens érdekelne nokia 5800 -ra olyan ami ingyenes
http://www.voipcheap.com/en/mobilevoip. ... pe=symbian
gondolom szolgáltatós..
Attilawap
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012-01-31 kedd 10:45:55
Készüléktípus: Nokia E7-00
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: Attilawap »

Légyszi segítsetek!
Olyan VOIP vagy SIP klienst keresek, amin működik a hívószám kijelzés. Én az intervoip-nál regisztráltam. próbáltam a SIP-et beállítani a Nokia E7-emen a leírás alapján, de sikertelenül. Az InterVOIP honlapjáról letöltött Symbian kliens (mobile VOIP) nem hajlandó hívószám kijelzéssel hívni. Ha a sz. gépre letöltött alkalmazást elindítom, ott felajánlja a beállítások között, hogy legyen hívószám kijelzés. Mobiltelefonon meg nincs ilyen. Légszi segítsetek!
CineDOG
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2011-08-28 vas. 15:11:26
Készüléktípus: E52
Nem: Férfi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: CineDOG »

mobilevoip:
settings
caller id
na itt lehet beállítani.
Mondjuk nekem aktivált számom van.
CineDOG
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2011-08-28 vas. 15:11:26
Készüléktípus: E52
Nem: Férfi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: SIP vagy Internettelefonálás

Hozzászólás Szerző: CineDOG »

Nem tudom volt-e már:
Telefonoddal ellátogatsz a mobilevoip.com webhelyre, vagy géppel, letöltöd, és telepíted.
A szolgáltatók listáját kiválasztod, és a voipyo.com szolgáltatód választod ki. (vagy amelyiknek bejön a percdíja), Regisztrálsz, aktiválsz, feltöltesz, és kész.
Válasz küldése

Vissza: “Hálózat, internet”