SymSMB - fájlmegosztás vez.nélküli hálón PC-k & mobilok közt

Csak a Symbian hálózatot, internetet kezelő programok témái
Avatar
Extreme
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009-01-16 pén. 17:22:19
Készüléktípus: hTC Desire HD
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SymSMB - fájlmegosztás vez.nélküli hálón PC-k & mobilok

Hozzászólás Szerző: Extreme »

hello.
felraktam a 4.00-ás progit. gépen megosztottam 1 mappát próbának. elindítottam a progit rámentem a hálózatokra rákattoltam az itthoni wlan hálózatra majd mikor megtalálta a pc-t a pc-re. de ekkora 1 hibaüzenetet kaptam: Hoszt nem elérhető. valami ötlete van valakinek ? am window7 -em van meg n97 a gép kábellel kapcsolódik a rúterhez ami pedig adja a wlan jelet. a wlan levan gódolva de a gép nincs.
Avatar
nbabb23
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2009-12-13 vas. 15:55:52
Készüléktípus: Note3
Tartózkodási hely: Sopron City
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: SymSMB - fájlmegosztás vez.nélküli hálón PC-k & mobilok

Hozzászólás Szerző: nbabb23 »

Extreme írta:hello.
felraktam a 4.00-ás progit. gépen megosztottam 1 mappát próbának. elindítottam a progit rámentem a hálózatokra rákattoltam az itthoni wlan hálózatra majd mikor megtalálta a pc-t a pc-re. de ekkora 1 hibaüzenetet kaptam: Hoszt nem elérhető. valami ötlete van valakinek ? am window7 -em van meg n97 a gép kábellel kapcsolódik a rúterhez ami pedig adja a wlan jelet. a wlan levan gódolva de a gép nincs.
Be volt kapcsolva a gép?
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: SymSMB - fájlmegosztás vez.nélküli hálón PC-k & mobilok

Hozzászólás Szerző: Damir »

Extreme írta:hello.
felraktam a 4.00-ás progit. gépen megosztottam 1 mappát próbának. elindítottam a progit rámentem a hálózatokra rákattoltam az itthoni wlan hálózatra majd mikor megtalálta a pc-t a pc-re. de ekkora 1 hibaüzenetet kaptam: Hoszt nem elérhető. valami ötlete van valakinek ? am window7 -em van meg n97 a gép kábellel kapcsolódik a rúterhez ami pedig adja a wlan jelet. a wlan levan gódolva de a gép nincs.
Hali!
Minden úgy van beállítva, ahogy az első oldalon leírtam?
Avatar
Extreme
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009-01-16 pén. 17:22:19
Készüléktípus: hTC Desire HD
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SymSMB - fájlmegosztás vez.nélküli hálón PC-k & mobilok

Hozzászólás Szerző: Extreme »

igen be volt kapcsolva a gép. azért enyire még nem vok hibás :D és minden úgy van beállítva ahogy leírtad. szerintem valami a router környékén lesz. már próbálátam ezzel a kódos verzióval is hátha úgy megy. de úgysem. nemtudom h mi baj lehet. közbe visszaolvastam és oda jutottam h nem bennem van a hiba hanem win7-be. szóval akkor ezt el is felejthetem ?! ha valaki még mondana 1 megoldást nagyon megköszönném :D
istnag
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2009-12-15 kedd 17:31:31
Készüléktípus: HTC One S JB 4.1.1
Nem: Férfi
Has thanked: 56 times
Been thanked: 72 times

Re: SymSMB - fájlmegosztás vez.nélküli hálón PC-k & mobilok

Hozzászólás Szerző: istnag »

Extreme írta:igen be volt kapcsolva a gép. azért enyire még nem vok hibás :D és minden úgy van beállítva ahogy leírtad. szerintem valami a router környékén lesz. már próbálátam ezzel a kódos verzióval is hátha úgy megy. de úgysem. nemtudom h mi baj lehet. közbe visszaolvastam és oda jutottam h nem bennem van a hiba hanem win7-be. szóval akkor ezt el is felejthetem ?! ha valaki még mondana 1 megoldást nagyon megköszönném :D
Szia! Jól gondolod a router környékén lesz vmi, de nekem is win7 van és a kezdeti nehézségek után simán ment! Nem használta vmi a wifit - mikor próbáltál kapcsolódni (pl,böngésző vagy másik gép)? Mert azt hiszem nekem ilyenkor csinálta, de már nem 100%!
slice14
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009-11-06 pén. 09:19:37
Készüléktípus: Google Nexus S
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SymSMB - fájlmegosztás vez.nélküli hálón PC-k & mobilok

Hozzászólás Szerző: slice14 »

Hali, olyan problémám lenne, hogy 5800-m van és feltettem a symsmb 4.0-át. A telőről simán elérem a gépet, de visszafele nem tudok csatlakozni a telóra win7-em van.

Kép
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: SymSMB - fájlmegosztás vez.nélküli hálón PC-k & mobilok

Hozzászólás Szerző: Damir »

slice14 írta:Hali, olyan problémám lenne, hogy 5800-m van és feltettem a symsmb 4.0-át. A telőről simán elérem a gépet, de visszafele nem tudok csatlakozni a telóra win7-em van.
Szia!

Tőled is csak ugyanazt tudom kérdezni, mindent úgy csináltál ahogy le van írva az első oldalon?
Restart után próbáltad? Ugyanaz a csoport neve a telóban és a gépen is?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Damir 2010-05-04 kedd 10:36:57-kor.
slice14
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009-11-06 pén. 09:19:37
Készüléktípus: Google Nexus S
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SymSMB - fájlmegosztás vez.nélküli hálón PC-k & mobilok

Hozzászólás Szerző: slice14 »

Damir írta:
slice14 írta:Hali, olyan problémám lenne, hogy 5800-m van és feltettem a symsmb 4.0-át. A telőről simán elérem a gépet, de visszafele nem tudok csatlakozni a telóra win7-em van.

Kép
Szia!

Tőled is csak ugyanazt tudom kérdezni, mindent úgy csináltál ahogy le van írva az első oldalon?
Restart után próbáltad? Ugyanaz a csoport neve a telóban és a gépen is?
Mindent úgy állítotam be a telón, a gép is látjaa telót csak nem enged be a teló megosztásába.
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: SymSMB - fájlmegosztás vez.nélküli hálón PC-k & mobilok

Hozzászólás Szerző: Damir »

slice14 írta:Mindent úgy állítotam be a telón, a gép is látjaa telót csak nem enged be a teló megosztásába.
Nekem 5800-án, sőt, eddig mindegyik telefonomon ment a dolog oda-vissza :roll:

Próbáltad úgy, hogy rámész a Hálózatra és nem adod hozzá a telefont, hanem megvárod míg megjelenik és rákattintasz?
slice14
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009-11-06 pén. 09:19:37
Készüléktípus: Google Nexus S
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: SymSMB - fájlmegosztás vez.nélküli hálón PC-k & mobilok

Hozzászólás Szerző: slice14 »

Damir írta:
slice14 írta:Mindent úgy állítotam be a telón, a gép is látjaa telót csak nem enged be a teló megosztásába.
Nekem 5800-án, sőt, eddig mindegyik telefonomon ment a dolog oda-vissza :roll:

Próbáltad úgy, hogy rámész a Hálózatra és nem adod hozzá a telefont, hanem megvárod míg megjelenik és rákattintasz?
Pont igy csináltam, mivel nem tudtam létre hozni kapcsolatot a a PC-ról -> 5800 irányába. Tehát nem tudom addig a hálózati eszközt csatolni. Látni látja a telót, de nem csatlakozik rá..
Válasz küldése

Vissza: “Hálózat, internet”