Asus Transformer TF101

Tablet típusú készülékekkel foglalkozó témák
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Ez a drágaság, igaz márciusban került piacra, de a piacon még mindig tartja az árát. Magyarországra nemrégen jutott el, én az első darabot kicsit kevesebb mint egy hónapja láttam (azóta szerelmes is vagyok belé :D ).
Kép
A Transformer egy "egyszerű", sablon Tegra2-es lapka, 1GB RAM-al, 16/32GB beépített memóriával (bővíthető microSD-vel), stb. Ami a különlegességét adja, az a 10.1"-os, 1280*800 pixel felbontású IPS panel (ugyan az a típusú kijelző mint pl az iPad-ban vagy az iPhone4-ben), illetve a dokkoló. Ez utóbbi nem is akármilyen, mert belehelyezve a gépet egy teljes billentyűzetet kapunk, ráadásul a csatlakozó forgótengelyen helyezkedik el, így mint egy kis netbook kezelhető.
Kép
Általánosságba véve, ha külföldön vesszük, ár/érték aránya kitűnő. eBay-en, Amazonon már 400$-ért megrendelhető a 16gigás változat, 500$-ért pedig a 32GB-os (a 3G modullal ellátott TF101G elég kevés helyen kapható, jelenlegi bejelentett piaca Taiwan, ára ismeretlen). A dokkoló magában 150$, míg tablettel együtt vásárolva "csak" 100$ plusz, de nem létszükséglet, így elhagyhatjuk. Itthoni ára (Media Markt-ban láttam) dokkolóval, 16GB-osan 169.990Ft (kicsit drága az amerikaihoz képest).
Kép
Na de beszéljünk magáról a kütyüről. Kezdeném a külsőségekkel (igen, ilyen sekélyes volnék :D ). A többi tablettel ellentétben, ebből nem spórolták ki az anyagot. Nem a súlyáról beszélek (habár az sem kevés, 680g), hanem a felépítéséről. A pénzünkért cserébe ugyanis minőségi anyagokat és felépítést kapunk. A készülék elején az egész előlapot befedő Gorilla Glass védőüveg kapott helyet, alatta a 10.1"-os IPS panel, és a 10 pontot érzékelő kapacitív érzékelő. Az üveg a szélek felé haladva átvált fémbe, az egész kütyü szélét ugyanis egy rezes-barna színű fémkeret öleli körbe. Majd a hátlapon folytatódnak a színek, egy enyhén domborított, bevéséssel csúszásmentesített műanyag hátlapot kapunk, a minőségibb fajtából. Ezen semmi csicsa nincs, egy nagy ASUS felirat, illetve felül középen a hátlapi 5MP-es kamera, és kifújt.
Kép
Mint mondtam, az egész Transformer színvilágát ez a rézbarna árnyalat uralja, ami egyaránt illik az urakhoz és a hölgyekhez. És most nézzük a csatlakozókat. A Transformer, a Samsung tabletjeihez hasonlóan, egy saját csatlakozóval intézi el mind a töltést, az adatkapcsolatot a számítógéppel, illetve a dokkolóhoz történő kapcsolást. Ez a csatlakozó a készülék alján található, két üreg kíséretében (ezek szolgálnak a billentyűzet stabil csatolására). A készülék oldalain a kötelező bekapcs gomb, és a két hangerő gomb kapott helyet, átellenben pedig miniHDMI kimenet és 3.5-es Jack aljzat található (ez utóbbi érdekessége, hogy mikrofont is tud fogadni, ha van megfelelő headsetünk). Felül nincs semmi.

Az előlapon az újgenerációs Android tabletektől megszokott üresség fogad minket, bekapcsolva a Pad-ot felvillan a 10colos IPS kijelző. Az Asus mérnökei egy bizonyos megfontolásból elég nagy peremet hagytak a tablet szélére, ez a megfontolás pedig a könnyű kézbentartást célozza, ugyanis így nem kell félni, hogy véletlen valamit megnyomunk míg a szélénél fogjuk a drágaszágunkat. A szoftverről sokat nem tudok mondani, Android Honeycomb, ami nemrég frissült 3.2-re minden országban a Transformerre (a frissítés főleg alkalmazáskompatibilitási frissítés), illetve ezt az Asus kiegészítette pár szoftverrel. Kapunk az alapok mellé egy videószerkesztőt (nem kell egy egész Sony Vegast beleképzelni, de alapszintű vágásokra, gyors szerkesztésre tökéletes), irodai programcsomagot (Polaris Office), egy rakás Asus programot (szinkronizáló, felhőprogram, widgetek, stb), könyvolvasókat, és társai. Az Asus az alap felületet szvsz a saját ikonjaival egészítette ki a bal alsó sarokban (egyértelműbbek mint az alap Honeycomb ikonok), illetve az SRS funkciókkal (ugyanis a tabletünkben egy olyan hangkodek chip kapott helyet, ami az SRS Labs teljes támogatását élvezi (és így kiváló hangminőséget kapunk elméletileg). Ezzel ki is fújna a szoftveres módosítások listája.

A belsőségek a megszokottak, mint említettem, Tegra2 250 SoC (1GHz-en mindkét mag), az ehhez járó NVidia GPU, 1GB RAM (ebből közel 750MB látható, általánosan 500MB van szabadon), beépített 16/32GB-os NAND (amit egy érdekes megfontolásból SDIO csatolóra tettek, így SD kártyának látja a rendszer), Broadcom 4329 WiFi b/g/n chip, GPS és Bluetooth 2.1 támogatás, és nagyjából ennyi.

Érdekesség még, hogy a Transformer ugyan azt az alaplapot kapta, mint a végleges NVidia Tegra2 fejlesztőkit, a Venture, így az arra készült programok, modok, mind működnek (nagy valószínűséggel) a Transformerünkön.



Egyelőre ennyi, az én kincsem már úton van Amerikából (ezen cikk megírásakor még Miami-ban dekkol, biztos jó az idő :D ), ahogy megérkezik, frissítem a személyes tapasztalatokkal!
These users thanked the author fonix232 for the post:
zlauriny (2011-09-03 szomb. 19:37:48)
Rating: 2.63%
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: potter55 »

Ezzel lehet telefonálni? :o :blink:
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
NBK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: NBK »

Az egyik ismerősömnek ilyenje van, meg van vele elégedve. Szerintem azért ennyi pénzért már lehet venni egy komolyabb laptopot oprendszer nélkül.

Potter nincs benne GSM modul.
NBK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: NBK »

Bár minden ima ilyen gyors meghallgatásra kerülne, készen van a Tablet rész, god bless botond :D
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Na igen, jó is lenne :D Köszönjük botond!

Az én Transformerem már az országban van, tegnap este fél tíz óta, holnap jön meg Debrecenbe... remélem nem lesz túl sok a vám, mondjuk így is eddig ingyen volt.
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Nos, megérkezett. Szerda reggel 7 előtt pár perccel a postás épp legszebb álmomból vert fel vele... A vám kereken 18600Ft volt, ami amellett hogy az egészet 16GB-osként vettem 365$-ért (plusz 50$ szállítás, amiben benne volt a biztosítás is), és 32GB-osként érkezett ide (azaz "spóroltam" vele 100$-t), nagyon jó ár (főleg hogy azt a 415$-t (közel 81ezer HUF) a SlateDroid fórum állta). A töltő természetesen amcsi volt, egyelőre sufnimegoldással megy (fogtam egy régi vezetéket aminek hiányzott a kimeneti feje (tehát a konnektorfej megvolt), a vezetéket blankolva rákötöttem az amcsi fej lyukaira, egy kis szigszalag, és mehet is), de hamarosan veszek átalakítót is (a töltő 100-240V-al megy, 50-60Hz-en). Normál USB töltő nem jó hozzá, mert egyrészt USB3-as feje van, másrészt 15V-ot vesz fel a szokásos 5 helyett.

Tartozékokban elég gyér, a szép fényes dobozban legfelül a tablet maga, a kiemelést segítő nejlonfóliában, alatta egy kis papírtok benne a kezelési útmutató és a garancialevél (world-wide garancia, azaz itthon is él), alatta pedig a töltőfej, és az USB kábel. Ha valaki billentyűzettel veszi, feltételezem az is hasonló módon található meg benne (kivétel ha a különdobozos megoldás kapható csak, itthon még csak egybedobozban láttam, de eBay-en meg két külön dobozként hirdették).

Rendeltem hozzá Kínából egy ötdolláros műbőr tokot, ami egy nappal rá, csütörtökön érkezett, dupla műanyagfóliában, helyes értékfeltüntetéssel (a tokot a rendelés után pár nappal vettem, szóval míg a tablet maga postára került 15-én, én aznap utaltam a tokra a pénzt). Prímán passzol, kényelmes, könnyen kezelhető, kétállású támasztós mappa, elegáns megjelenés, és alig észrevehetően műbőr (inkább eredeti bőr hatású, nagyon jó minőségű utánzat). Főleg varrva van, de a képernyőrész szélein a védőcsíg ragasztott. A másik pakk (benne egy bújtatós neoprén tok, stylus, fülhallgató, képernyővédő fólia, stb) még úton van.


A géppel meg vagyok elégedve, ahhoz képest hogy minden szempontból az új, nem rootolható sorozatból kellene legyen (sorozatszám, revisionszám, stb), nem abból van, így pillanatok alatt felrakhattam rá a ClockWorkMod recovery-t, és (jelenleg) a Revolver 2.5 ROM-ot. A Prime-ot próbáltam de hiányzott belőle a VooDoo sound (ugyan az mint a Galaxy S VooDoo sound modulja), a Parts app (ezzel lehet különböző kiegészítéseket, pl bootképernyőket letölteni), és még pár apróság.
Kernelnek jelenleg a Clemsyn-féle V9 van, nagyon jól szuperál, egyszer nem akadt le 1640MHz-en (mindkét mag most ennyin duruzsol), és most várok további overclock-ot lehetővé tévő kernelekre :D

Ubuntut még nem raktam fel, így arról nem tudok mit mondani, de már folyamatban van az is!
These users thanked the author fonix232 for the post:
zlauriny (2011-09-03 szomb. 19:41:27)
Rating: 2.63%
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
nmolnar
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2009-03-23 hétf. 09:24:12
Készüléktípus: Samsung S7 Edge Samsung T815
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: nmolnar »

Szia fonix232!

Lenne pár kérdésem a készülékkel kapcsolatban, mert nem tudok dönteni a Samsung Galaxy Tab 10.1 és e között.
Bár én dokkolóval együtt veszem, ha erre esik a választásom.

Szóval: van-e usb a tablet-en is vagy csak a dokkolón?
Hogyan szuperál az SRS? Tehát hangzás részről jó-e?
Le tudja-e játszani a feliratos divx-et?
Fényképek milyen minőségűek? (tablet pc-khez viszonyítva természetesen)
Mivel nincs benne 3G (lehet külföldről olyan típust venni már? Mikor érkezik vajon a Transformer 2 - abban lesz-e?) usb-n keresztül mobilnetes stick-et fogad-e?
Illetve usb-n keresztül pendrive bedugható-e, kezeli-e?
GPS oldalról google maps teljes kijelzőn működik-e illetve igo8 valahogy rávarázsolható-e?

Elnézést a sok kérdésért és előre is köszönöm a válaszaidat!

Norbi
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Fuh, tényleg sok kérdés, de megválaszoljuk :D

A tableten nincs USB sajnos, csak az alsó felén az Asus saját csatlakozója, amihez ígérik ugyan az USB host átalakítót, de nem nagyon akar jönni. A dokkolón viszont kettő is van, plusz SD kártya foglalat, a 2 USB pedig HUB-al tovább osztható.
Az SRS kiváló benne, igaz a fizikai felépítés miatt sok modellen a bal hangszóró nem olyan hangos, de erre van egy egyszerű szoftveres megoldás. A füles kimenete egyszerűen verhetetlen! A kis gagyi márkátlan 2$-os kínai fülesen keresztül olyan hangokat produkál hogy csak néztem!
DivX lejátszására van sok alkalmazás a Marketen, így igen, le tudja, sőt, még a fullHD (1080p) MKV-vel is megbírkózott akadás nélkül (abba bele volt kódolva a felirat ugyan, NEM RÁÉGETVE, az MKV támogatja hogy fáljon belül legyen külön felirat).
A fényképezője közepes, de napfényben egész jó képeket készít. A vaku hiánya néha kicsit idegesítő. Videóban kis moddinggal megy az 1080p is, 30FPS-en, MP4-be.
A 3G modemek egy része megy egy bizonyos firmware-el, így annál kell maradnod (tudtommal ez a Prime 1.4), de tudtommal a magyar USB-s stickek nagy része támogatott. A Transformer2-ben tudtommal nincs 3G, és el lett halasztva meghatározatlan ideig a megjelenése.
Pendrive-ot fogad, megfelelő kernellel akár NTFS-ben is, igaz, Ext3-nak jobban örülne szerintem. De a beépített tárhely eddig még mindenre elég vol ;)
Google Maps alapból rajta van, a tablet verzió (mint az összes Google programból), így az is szépen muzsikál. Egyéb GPS-ből az Aurát próbáltam, azon kívül hogy nagyon el vannak méretezve a dolgok, fullscreen-ben megy, hiba nélkül.
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
nmolnar
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2009-03-23 hétf. 09:24:12
Készüléktípus: Samsung S7 Edge Samsung T815
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: nmolnar »

Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat fonix232!

Nagyban elősegítetted ezzel döntésemet a két tablet pc közül. :)

Én mindenképpen Magyarországon fogom megvásárolni és dokkolóval együtt nagyságrendileg 1 hónapon belül. (140.000 Ft körül már kapható a 16GB-os változat, neked vámmal közel 100e volt, plusz a dokkoló még lenne vagy 25e, szóval minimális a különbség)

Ez lesz az első bárminemű Android-os készülékem, de gondolom vagy te vagy más fórumtárs szívesen segít majd nekem pl. az általad írt szoftveres hangzás javítással vagy az olyan firmware feltelepítésén, mely akár a Telenoros usb-s mobilnet-emet támogatja. Természetesen nem fizikálisan, hanem itt fórumon keresztül.

Addig is köszönöm a segítséget!

Norbi
Avatar
fonix232
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:24:05
Készüléktípus: ZTE Blade
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Behind you!!!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Asus Transformer TF101

Hozzászólás Szerző: fonix232 »

Természetesen segítek! Megjegyzem, nekem 32GB-os modell jött, ami inkább 160k dokkolóval, így a 40ezer forint különbség kicsit elgondolkodtató, de itthon legalább tutira megfelelő szervízzel, csatlakozókkal, stb lesz.
Ami érdekelne, hogy lehet-e külön Mo-n dokkolót venni. Ugyanis néztem több helyen is, de nem volt! Sőt, rendelni se tudtak :S
  • ZTE Blade - CyanogenMod 7
  • Haipad M7 - PhoenixMod [0805] v1.1
  • Asus Transformer TF101 32GB - Revolver 2.5, Clemsyn kernel v9, custom sound mod
Válasz küldése

Vissza: “Tablet készülékek”