Google Nexus 6

A fel nem sorolt készülékmárkák témáinak helye
Avatar
lipiN70
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 22:29:44
Készüléktípus: P8 Lite
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp\\XXII\XIII\XI.ker
Has thanked: 36 times
Been thanked: 79 times

Google Nexus 6

Hozzászólás Szerző: lipiN70 »

Kép

Bár pletykákat már lehetett hallani, bizonyosan sokaknak torkán akadt a falat, amikor a hathüvelykes jelzőt a leadben elolvasták. Bizony, a Nexus 6 a Google első phabletméretű referenciamodellje, és elnézve néhány gyártó kifejezetten ötletes megoldását a nagy képernyőtér kihasználására, ideje volt a fejlesztőknek elé egy olyan készüléket lerakni, amellyel hasonló kreatív helykihasználásra lehet őket ösztönözni. A Nexus 6 159,3 x 83 x 10,1 milliméteres méreteivel és 184 grammos súlyával valóban gigászi mobilkészülék lesz, az összeszerelési minőséget éppen ezért tekintélyes fémkeret biztosítja, amely már az új Moto X esetében is remek hajlítás elleni képességekről tett tanúbizonyságot, az ilyesmi mostanság pedig elég népszerű visszajelzési szempont YouTube-szerte.

Hardveresen a Nexus 6 abszolút csúcskategóriás készülék: az 1440 x 2560 pixeles AMOLED kijelző 493 ppi-s pixelsűrűségével a piac egyik kiemelkedő megjelenítője lehet, és hogy a QHD felbontás mellett a rendszer bármiféle megakadást elkerüljön, a Google, pontosabban a Lenovo felé eladás alatt álló Motorola a Qualcomm idei legerősebb rendszerchipjét, a négy 2,7 GHz-es Krait 450 maggal megtámogatott, 32 bites Snapdragon 805-öt mellékelte a bivalyerős Andreno 420-as IGP-vel egyetemben.A Nexus 6 pedig szellős, ám remekül optimalizált szoftveres felhozatallal lesz megvásárolható, így nem várunk teljesítményingadozást. Rendszermemóriából 3 gigabájt jár, a belső tárhely mérete pedig 32 vagy 64 gigabájt lesz, ami remek hír, a microSD kártyafoglalat hiánya viszont kevésbé az.

Nem csak sebességben akar nagyot szólni a Nexus 6: a hátlapra 13 megapixeles, autofókuszos kamerarendszer került optikai képstabilizátorral (az előlapi szenzor 2 megapixeles), 4K felvételi képességekkel, dupla ledes villanóval és HDR móddal. A felvétel mellett a visszajátszás is ütős lehet köszönhetően a két előlapi hangszóróknak. Adatkommunikációs fronton sem lehet panasz: a Cat.6-os LTE-modem akár 300 Mbps-os adatátvitelre képes megfelelő 4G hálózaton, WiFi-ből802.11a/b/g/n/ac szabványok járnak (meg két csatorna), USB-ből 2.0, Bluetooth-ból pedig 4.0. Nem maradhatott ki az NFC, ahogyan a GPS, GLONASS és Beidou szatellitek jeleinek vétele sem. Az üzemidő eddig nem volt a Nexus telefonok erőssége, az új jövevény viszont ígéretes, 3220 mAh-s akkumulátort kapott, amelytől nem alaptalan remek üzemidőt várni, főleg az Android Lollipop üzemidőt érintő optimalizációi okán. A Google egyenesen 24 órás használatot ígér, bármit is értsen ez alatt.

hivatalos oldal: http://www.google.com/intl/all/nexus/6/
unbox: https://www.youtube.com/watch?v=L3_emQHLByo

forrás: http://mobilarena.hu/hir/megerkezett_az ... nexus.html

nagyon várós.. :whistle:
múlt: ericsson337>768>motorola3690>panasonicGD70>siemensC45>nokia3510i>3200>6230i>N70&6233>N958GB&3110C>E72&2700C>SGS&C5>Note I
Avatar
lipiN70
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 22:29:44
Készüléktípus: P8 Lite
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp\\XXII\XIII\XI.ker
Has thanked: 36 times
Been thanked: 79 times

Re: Google Nexus 6

Hozzászólás Szerző: lipiN70 »

múlt: ericsson337>768>motorola3690>panasonicGD70>siemensC45>nokia3510i>3200>6230i>N70&6233>N958GB&3110C>E72&2700C>SGS&C5>Note I
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 6

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Akkor én lennék az első? :D
These users thanked the author reddoors for the post:
Macika (2015-04-22 szer. 20:04:07)
Rating: 2.63%
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Google Nexus 6

Hozzászólás Szerző: Macika »

Lenyomtam a stoppert, várom, hány perc múlva jönnek a negatívumok... :D
These users thanked the author Macika for the post:
moco (2015-07-10 pén. 12:38:34)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 6

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Macika írta:Lenyomtam a stoppert, várom, hány perc múlva jönnek a negatívumok... :D
Eddig rosszat nem tudok mondani , nagyon tetszik a masina. Jók a mutatók is , android 5.1 -re frissítettem. A rossz az , hogy el kell adnom az S4-et :).
Kép
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Google Nexus 6

Hozzászólás Szerző: Macika »

reddoors írta:
Macika írta:Lenyomtam a stoppert, várom, hány perc múlva jönnek a negatívumok... :D
Eddig rosszat nem tudok mondani , nagyon tetszik a masina. Jók a mutatók is , android 5.1 -re frissítettem. A rossz az , hogy el kell adnom az S4-et :).
Egyszer én is úgy kipróbálnék másodiknak egy referenciakészüléket.
A 4-es már nem pálya, de az 5-ös még meglehet, amúgy is szeretem az LG-t.
A Motorolától eddig kivert a víz, de inkább csak a szoftver miatt.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Google Nexus 6

Hozzászólás Szerző: Damir »

Macika írta:
reddoors írta:
Macika írta:Lenyomtam a stoppert, várom, hány perc múlva jönnek a negatívumok... :D
Eddig rosszat nem tudok mondani , nagyon tetszik a masina. Jók a mutatók is , android 5.1 -re frissítettem. A rossz az , hogy el kell adnom az S4-et :).
Egyszer én is úgy kipróbálnék másodiknak egy referenciakészüléket.
A 4-es már nem pálya, de az 5-ös még meglehet, amúgy is szeretem az LG-t.
A Motorolától eddig kivert a víz, de inkább csak a szoftver miatt.
Mi a baj a Motoval?
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 6

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Macika írta:
reddoors írta:
Macika írta:Lenyomtam a stoppert, várom, hány perc múlva jönnek a negatívumok... :D
Eddig rosszat nem tudok mondani , nagyon tetszik a masina. Jók a mutatók is , android 5.1 -re frissítettem. A rossz az , hogy el kell adnom az S4-et :).
Egyszer én is úgy kipróbálnék másodiknak egy referenciakészüléket.
A 4-es már nem pálya, de az 5-ös még meglehet, amúgy is szeretem az LG-t.
A Motorolától eddig kivert a víz, de inkább csak a szoftver miatt.
Nekem ez az első motorola készülékem, a forma , anyaghasználat mindig is tetszett. A Motorola készülékeknek amúgy is van egy egyedülálló formaviláguk... A készülék nagyon minőségi érzést sugároz , nagyon szép a kijelző ,gyönyörű amoled panel. A snapdragon 805 remekül elboldogul a 2K felbontással. Az külön jó pont , hogy vízálló .Még tesztelés alatt van nagyon új a készülék .. :)
A referencia telefonok nekem mindig is bejöttek , az összes NEXUS készülék megfordult nálam (kivéve az elsőt) volt amelyik többször is . Remélem ezzel a készülékkel hosszabb távra tervezhetek ,most ,hogy kicsit lelassultak az események a fejlesztésben.
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
reddoors
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 4711
Csatlakozott: 2009-02-10 kedd 21:03:02
Készüléktípus: Huawei MATE 9
Nem: Férfi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 550 times

Re: Google Nexus 6

Hozzászólás Szerző: reddoors »

Annyit azért megjegyeznék , hogy ez a 6" csak erős idegzetűeknek ajánlott hétköznapi használatra. :mrgreen: Ez véleményem szerint a felső lélektani határ , amit talán ésszerű keretek között lehet használni. ;)
Huawei MATE 9 Android 7
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Google Nexus 6

Hozzászólás Szerző: Macika »

Damir írta:
Macika írta:
reddoors írta:Eddig rosszat nem tudok mondani , nagyon tetszik a masina. Jók a mutatók is , android 5.1 -re frissítettem. A rossz az , hogy el kell adnom az S4-et :).
Egyszer én is úgy kipróbálnék másodiknak egy referenciakészüléket.
A 4-es már nem pálya, de az 5-ös még meglehet, amúgy is szeretem az LG-t.
A Motorolától eddig kivert a víz, de inkább csak a szoftver miatt.
Mi a baj a Motoval?
A Moto-tól EDDIG vert ki a víz, az amerikaiaknak készült szoftverrel. Tehát az android előtti időkben. A Defy bizonyított, de megint ott volt a kis gond, a magyar nyelv hiánya. Jó, tudok angolul, de akkor is!!!

HW-sen mindig rendben volt...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb”