Nokia C7-00

Kizárólag a Nokia C szériával foglalkozó témák
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: ferret »

tkiceg írta:Sziasztok!
Van már ismét egy elég bosszantó problémám ezzel a telefonnal.
Nem tudja esetleg valaki hogy miért van az hogy internet nélkül egyszerűen használhatatlan a nokia térképek szolgáltatás?
Semmi jelet nem talál net nélkül soha semmilyen formában..
Kb 3 hete kezdte, már próbálkoztam mindennel szoftveresen, újrahúztam az egészet meg hasonlók, de semmi!
Nem lehet hogy a nokia kever már megint valamit, és be akarja szüntetni a symbianos offline gps navigációt? Az időjárást is csak úgy beszüntették..
Köszönöm előre is
Ha a térkép le van töltve a telefonra, akkor a nokia hiába szünteti meg, amíg rajta van a telefonon a térkép, addig menni fog, kivéve, ha a telefonban van a hiba. Nem kizárt, hogy a GPS vevő megadta magát.
Kép Kép
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

ferret írta:
tkiceg írta:Sziasztok!
Van már ismét egy elég bosszantó problémám ezzel a telefonnal.
Nem tudja esetleg valaki hogy miért van az hogy internet nélkül egyszerűen használhatatlan a nokia térképek szolgáltatás?
Semmi jelet nem talál net nélkül soha semmilyen formában..
Kb 3 hete kezdte, már próbálkoztam mindennel szoftveresen

, újrahúztam az egészet meg hasonlók, de semmi!
Nem lehet hogy a nokia kever már megint valamit, és be akarja szüntetni a symbianos offline gps navigációt? Az időjárást is csak úgy beszüntették..
Köszönöm előre is
Ha a térkép le van töltve a telefonra, akkor a nokia hiába szünteti meg, amíg rajta van a telefonon a térkép, addig menni fog, kivéve, ha a telefonban van a hiba. Nem kizárt, hogy a GPS vevő megadta magát.
A beallitasoknal nincs kikapcsolva a gps?
Vagy szabad eg alatt varjal 5-10 percet.
tkiceg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013-10-19 szomb. 02:58:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: tkiceg »

nokiae668 írta:
ferret írta:
tkiceg írta:Sziasztok!
Van már ismét egy elég bosszantó problémám ezzel a telefonnal.
Nem tudja esetleg valaki hogy miért van az hogy internet nélkül egyszerűen használhatatlan a nokia térképek szolgáltatás?
Semmi jelet nem talál net nélkül soha semmilyen formában..
Kb 3 hete kezdte, már próbálkoztam mindennel szoftveresen

, újrahúztam az egészet meg hasonlók, de semmi!
Nem lehet hogy a nokia kever már megint valamit, és be akarja szüntetni a symbianos offline gps navigációt? Az időjárást is csak úgy beszüntették..
Köszönöm előre is
Ha a térkép le van töltve a telefonra, akkor a nokia hiába szünteti meg, amíg rajta van a telefonon a térkép, addig menni fog, kivéve, ha a telefonban van a hiba. Nem kizárt, hogy a GPS vevő megadta magát.
A beallitasoknal nincs kikapcsolva a gps?
Vagy szabad eg alatt varjal 5-10 percet.

Beállításoknál merre található olyan funkció hogy gps be ill kikapcs? Én még nem találkoztam ilyennel, de ha van ilyen, és kikapcsra van állítva, akkor elég szomorú mekkora láma vagyok.. :)
Szabad ég alatt is vagy bárhol várok akár fél órát is, semmi nem történik. Internetkapcsolatnál talál jelet, de már kb két hete azzal se mindig. Már lassan fél éve használóm a telefont, és egészen kb másfél hónappal ezelőttig szinte bárhol talált jelet net nélkül is azonnal.
Mitől mehet tönkre egy gps vevő csak úgy magától? Hihetetlen hogy állandóan van valami ezzel a telefonnal, pedig alapjáraton nálam mindig is csak nokia jöhetett szóba, és a symbian is bejön nekem, a hibáin kívül. Ez a c7-es is majdnem tökéletes számomra, leszámítva a kameráját, mert az siralmas szerintem, és egy kicsit lassúcska is azért az egész rendszer, de nekem ez se gond.. De hát így.. :(
tkiceg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013-10-19 szomb. 02:58:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: tkiceg »

Meg lenne egy kérdésem, a régebbi delight szoftvert pár hete lecseréltem a legújabbra, annak reményében is hogy hátha megjavul a gps-em.
Na szóval, tudok értelmezni minden leírást meg mindenről tudom miről van szó, mik az újdonságok stb, de van egy ilyen hogy : - added Transbelle Lighthouse Theme (Z:\)
Nagyon jó ez a téma, régen tetszik már, láttam képeken is. Örömmel láttam hogy beleintegrálták a legújabb delight verzióba, de nem tudom hogyan varázsoljam elő..? Az hogy a z meghajtón van talán, azt gondolom, de azon belül hol a telepítője vagy hogy van ez?
Visszatérve a gps-re, ha valóban az ment tönkre a telefonban, javítható az egyáltalán, érdemes e foglalkozni vele, meg mennyibe kerül? Mert nekem nagyon fontos funkció. Esetleg inkább egy új telefon?
caldera
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013-05-17 pén. 21:19:02
Készüléktípus: E51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: caldera »

A GPS ki-be kapcsolása gyári szoftveren (gondolom a Delight-ban is itt van): Beállítások/Alkalmazás beállítások/Helymeghatározás/Helymeghat. módszerek
peterb
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011-08-31 szer. 17:58:57
Készüléktípus: C7-00
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: peterb »

Sajnos nálam is megvan ugyanez a GPS gond. Kezdettől fogva gyengébb volt, mint a jó öreg Mio P350 PDA-m, de mintha a Belle-re frissítés óta fokozódott volna a gond, már nem emlékszem pontosan. Az energiatakarékos módban gyakorlatilag egyáltalán nem talál műholdat, de amúgy is már legalább Hatvannál be kell kapcsolnom, hogy Pestig összeszedje magát, ha egyáltalán összeszedi... Amilyen ígéretesnek tűnt ez a telefon mielőtt vettem, akkora csalódás lett végül. :(
Avatar
Damir
Kiemelt 6. szint
Kiemelt 6. szint
Hozzászólások: 8779
Csatlakozott: 2010-04-06 kedd 20:58:49
Has thanked: 48 times
Been thanked: 349 times

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: Damir »

peterb írta:Sajnos nálam is megvan ugyanez a GPS gond. Kezdettől fogva gyengébb volt, mint a jó öreg Mio P350 PDA-m, de mintha a Belle-re frissítés óta fokozódott volna a gond, már nem emlékszem pontosan. Az energiatakarékos módban gyakorlatilag egyáltalán nem talál műholdat, de amúgy is már legalább Hatvannál be kell kapcsolnom, hogy Pestig összeszedje magát, ha egyáltalán összeszedi... Amilyen ígéretesnek tűnt ez a telefon mielőtt vettem, akkora csalódás lett végül. :(
A mobil GPS nem összehasonlítható egy PDA vagy PNA GPS vevőjével. Illetve menet közben nagyon nehezen talál műholdat, megállsz, és max 5 perc alatt jelet fog találni.
Én Belle-en használtam navit C7, N8 és 808 telefonokkal, semmi gond nincs a vevővel.
Ha tényleg gond van vele, akkor lehet hardveres gond is. Alapvetően a vevő jól működik, egy hibátlan telóban.
peterb
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011-08-31 szer. 17:58:57
Készüléktípus: C7-00
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: peterb »

Kicsit foglalkoztam vele délután, a vevő jól működik, itt valami más disznóság van.
Csak a gyári térképszoftver van a telefonon, más GPS-t kezelő dolog már nagyon régóta nincs, régen is csak 2-3 volt, talán a Belle-re frissítés óta semmi. Ezt elindítottam, "várakozás GPS-re", sokáig semmi. Se energiatakarékos, se normál módban. Ugyanezt csinálta már régóta, szabad térben is.
Ezután feltettem a GPSInfoQt-t, ami viszont a legelső indításkor 10 mp-en belül talált egy csomó műholdat, épületben, ablak mellett. Ez a GPS hideg starthoz rövid idő (normál GPS mód van beállítva), bármilyen vevő is van benne, szóval előzőleg már kellett valamit csinálnia a térképszoftverrel is, ami nem látszott. Kikapcsoltam a telefont, gondolván, hogy úgy majd hátha lesz hideg start, vagy újra produkálja a hibát, de nem, ezután 3-4 mp-en belül megvoltak a műholdak. Most már a térképszoftver is ugyanilyen gyorsan megtalálta a pozíciót. Autóban hazafelé induláskor elindítottam a navigációt, ugyanígy jól indult az is, ment is rendesen, de pár perc után magától újraindult a telefon. Utána úgy menet közben indítottam el a navigációt, kb. 15 mp alatt újra ment minden rendesen, aztán már nem is volt semmi gond hazáig. Mindez energiatakarékos módban.
Kellően érzékeny is: tégla családi ház közepén, ablakoktól távol, betonfödém alatt 9-10 műhold, többször indítva semmi gond. Viszont: ezt 3-4 órája próbálgattam, most újra elindítottam a GPSInfoQt-t és az ablaktól 2m-re hosszú percekig nem talált jelet egyáltalán, az ablaknál nagy nehezen összeszedte magát, most megint megy, 9-ból 5 műholdat tud használni a szobában.
Az az érzésem, hogy ez inkább valami szoftveres gond lesz, kérdés, hogy mit kellene tenni ahhoz, hogy lehetőleg ne valami kellemetlen szituációban makacsolja meg magát majd újra...
peterb
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011-08-31 szer. 17:58:57
Készüléktípus: C7-00
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: peterb »

tkiceg írta:Hihetetlen hogy állandóan van valami ezzel a telefonnal, pedig alapjáraton nálam mindig is csak nokia jöhetett szóba, és a symbian is bejön nekem, a hibáin kívül. Ez a c7-es is majdnem tökéletes számomra, leszámítva a kameráját, mert az siralmas szerintem, és egy kicsit lassúcska is azért az egész rendszer, de nekem ez se gond.. De hát így.. :(
Hasonlóképpen vagyok ezekkel én is, mennyire segíthet ezeken egy CFW? Akár olyan áron is, ha utána csak angolul beszél. Az említett Delight-ra ránéztem, a change log nagy része nekem nem sokat mond, de látok pár hasznos tételt is a kisebb-nagyobb bosszantó dolgokra. HA nem ront semmit a mostani helyzethez képest, de pl. végre menne a zseblámpa és a rezgő hívásjelzés takarékos módban is, és letakarítaná róla azt a rengeteg fölösleges vackot, akkor nekem már megérné. :-)
Avatar
Salmi
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:20:43
Készüléktípus: N808 + N9 + Mate 10 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 68 times
Been thanked: 135 times
Kapcsolat:

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: Salmi »

peterb írta:Akár olyan áron is, ha utána csak angolul beszél.
Magyar nyelvi fájl elérhető a C7-hez (is). Csak le kell tölteni és bemásolni a többi, flasheléshez felhasznált fájl közé: http://n8delight.blogspot.co.uk/2014/01 ... 64_16.html :deal:
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “C-széria”