Nokia C7-00

Kizárólag a Nokia C szériával foglalkozó témák
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

sambala írta:Miért van az, hogy a wlanom állandóan szétkapcsol, ha nem használom? Az nem is lenne baj, ha nem megy mindig, de így az email-jeimet se kapom meg! Az utolsó mail, amit jelez a telefonom 07. 24-én jött... :( Mit lehet ezzel kezdeni? Hiába nyomkodom nem találok rá megoldást :S :(! A telefont állandó wifivel használom itthon, máshol nincs rá szükségem, azért nincs netem előfizetve!
Nem teljesen értem a problémádat.
Nálam az exchange beállításban van csak állandó kapcsolat, a többi (imap/pop3) fiók esetén 5perc a legsűrűbb szinkronizálás, de ennél jóval ritkábbat használok.. Szerintem te az állandó helyett a manuálisat választottad (ez egyébként a default).
sambala
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011-04-26 kedd 18:17:09
Készüléktípus: Nokia N8-00
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: sambala »

Sajnos én sem értem!
A wlan keresése automatikuson van... Eddig sem nyúltam semmihez mégis tökéletesen működött viszont két hete nem!
Abból vettem észre a hibát, hogy nem csipog, ha emailt kapok! Annyit látok hogy megtalálja az itthoni hálózatot, majd csatlakozik is hozzá, de egy perc se telik el és már nem azt írja ki hogy csatlakoztatva, hanem hogy megtalált wlanok :S, ebből gondoltam, ezért nem kapom meg az email-jeimet :S.. és egyszerűen nem értem, hogy mit és hol lehet beállítani...
nokiae668
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1297
Csatlakozott: 2009-02-07 szomb. 19:11:47
Készüléktípus: Xiaomi mi 9 SE
Nem: Férfi
Has thanked: 183 times
Been thanked: 211 times

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: nokiae668 »

sambala írta:Sajnos én sem értem!
A wlan keresése automatikuson van... Eddig sem nyúltam semmihez mégis tökéletesen működött viszont két hete nem!
Abból vettem észre a hibát, hogy nem csipog, ha emailt kapok! Annyit látok hogy megtalálja az itthoni hálózatot, majd csatlakozik is hozzá, de egy perc se telik el és már nem azt írja ki hogy csatlakoztatva, hanem hogy megtalált wlanok :S, ebből gondoltam, ezért nem kapom meg az email-jeimet :S.. és egyszerűen nem értem, hogy mit és hol lehet beállítani...
Teleptsd újra a telót! :hmm2: ;)
tibby
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011-06-26 vas. 18:35:16
Készüléktípus: C7
Has thanked: 27 times
Been thanked: 0

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: tibby »

Nekem is ezt csinálja, bár én nem emailezek, szóval annyira nem zavar.
Próbáld azt, hogy elindítod a böngészőt, a háttérben futtatod, úgy talán fenntmarad a wifin.
sambala
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011-04-26 kedd 18:17:09
Készüléktípus: Nokia N8-00
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: sambala »

Úgy valóban nem kapcsol szét, csak így nagyon eszi az aksit...!
Kicsit más: előfordul másnál is, hogy a hívott számot egyszerűen nem tárcsázza a telefon? Szétbontja kis idő múlva, de nem csörgeti ki! :S Sőt többen nem egyszer hívni próbáltak, de azt jelezte nekik, hogy ki vagyok kapcsolva, a telefonom pedig mindvégig előttem volt bekapcsolva, úgy hogy hozzá sem nyúltam ... :S
Emellett pedig olyan is van, hogy nem jelzi ki a nevet csak a számot, pedig csak egyszer van benne a szám... értetlenül állok ezek előtt...
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: Todo »

sambala írta:Sajnos én sem értem!
A wlan keresése automatikuson van... Eddig sem nyúltam semmihez mégis tökéletesen működött viszont két hete nem!
Abból vettem észre a hibát, hogy nem csipog, ha emailt kapok! Annyit látok hogy megtalálja az itthoni hálózatot, majd csatlakozik is hozzá, de egy perc se telik el és már nem azt írja ki hogy csatlakoztatva, hanem hogy megtalált wlanok :S, ebből gondoltam, ezért nem kapom meg az email-jeimet :S.. és egyszerűen nem értem, hogy mit és hol lehet beállítani...
Szia!
Menü>Beállitások>Kapcsolatok>Wlan>Opciók>Beállitások. Lehet, hogy itt az "Energiatakarékosság" be van kapcsolva és azért bont a Wifi ha semmilyen alkalmazás nem fut ami adatkapcsolatot használ!
Menü>Beállitások>Kaspcsolatok>Beállitások>Célok: Itt alapértelmezettnek az internetnek kell lennie és az otthoni hálozatodnak pedig
prioritás1-nek!
A gyári email beállitásokról pedig itt olvashatsz bővebben: viewtopic.php?f=136&t=3122#31
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: Todo »

sambala írta:Úgy valóban nem kapcsol szét, csak így nagyon eszi az aksit...!
Kicsit más: előfordul másnál is, hogy a hívott számot egyszerűen nem tárcsázza a telefon? Szétbontja kis idő múlva, de nem csörgeti ki! :S Sőt többen nem egyszer hívni próbáltak, de azt jelezte nekik, hogy ki vagyok kapcsolva, a telefonom pedig mindvégig előttem volt bekapcsolva, úgy hogy hozzá sem nyúltam ... :S
Emellett pedig olyan is van, hogy nem jelzi ki a nevet csak a számot, pedig csak egyszer van benne a szám... értetlenül állok ezek előtt...
A hívás probléma az lehet hálozati gond is, vagy esetleg régi simkártya hiba! A 2 évnél régebbi kártyát a szolgáltató ingyen cseréli!
A szám biztosan csak egyszer szerepel? Esetleg nincs rajta a simkártyán is és a telefonkönyvnél pedig mind a két memória használatban van?
Esetleg ugyan az a szám 2 különböző név mellett nem szerepel (nemrég itt a fórumon volt rá példa)?
astroboy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011-01-17 hétf. 20:24:57
Készüléktípus: nokia lumia 625
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: astroboy »

sambala írta:Úgy valóban nem kapcsol szét, csak így nagyon eszi az aksit...!
Kicsit más: előfordul másnál is, hogy a hívott számot egyszerűen nem tárcsázza a telefon? Szétbontja kis idő múlva, de nem csörgeti ki! :S Sőt többen nem egyszer hívni próbáltak, de azt jelezte nekik, hogy ki vagyok kapcsolva, a telefonom pedig mindvégig előttem volt bekapcsolva, úgy hogy hozzá sem nyúltam ... :S
Emellett pedig olyan is van, hogy nem jelzi ki a nevet csak a számot, pedig csak egyszer van benne a szám... értetlenül állok ezek előtt...

Nekem is csinálta ezt. Teljes térerő mellett nem tudtam telefonálni és engem sem lehetett hívni. Net minden más működött. Kétszer küldött a szolgáltató sim kártya szoftware frissítést, de ezek csak par napra oldották meg a dolgot. Végül cserélve lett a kártya és azóta jó.
Avatar
Doky586
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 581
Csatlakozott: 2009-01-15 csüt. 19:58:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 47 times

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: Doky586 »

sambala írta:Emellett pedig olyan is van, hogy nem jelzi ki a nevet csak a számot, pedig csak egyszer van benne a szám...
Ez nálam is szokásává vált mostanában. Sim kártyám üres, telefonszám 1x szerepel.
Talán azóta mióta a telefonkönyvben bepipáltam hogy necsak a telefon, hanem a szolgáltatói számokat is mutassa. A sim számok előtt most sincs pipa. Majd kiderül. Most kivettem a szolgáltató elől is így csak 1pipa maradt.
Todo írta:Menü>Beállitások>Kapcsolatok>Wlan>Opciók>Beállitások. Lehet, hogy itt az "Energiatakarékosság" be van kapcsolva és azért bont a Wifi ha semmilyen alkalmazás nem fut ami adatkapcsolatot használ!
Nálam is "Energiatakarékosság" van itt. Nem szükséges hogy állandóan kapcsolódva legyen. Az email letöltéshez ezen beállításnak semmi köze.
Nekem energiatakarékosan csak akkor kapcsolódik ha a beállított időközönként letölti (óránként) a leveleimet.

Aki nem állította be az automatikus letöltést a postafióknál, annak csak manuális kérésre szinkronizál.
Esetleg ha widgetként van kint akkor a főképernyő webeszközök online/offline beállítása is hatással lehet rá.
sambala
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011-04-26 kedd 18:17:09
Készüléktípus: Nokia N8-00
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Nokia C7-00

Hozzászólás Szerző: sambala »

Ezer hála minden válaszért!
Az energiatakarékosság nincs bekapcsolva, úgyhogy más lehet a bibi... a szolgáltatónál meg rá fogok kérdezni akkor én is, mert ez már bosszantó... ezzel az email beállítással meg elbogarászgatok majd, köszi a linket!
Válasz küldése

Vissza: “C-széria”