Puppy Linux - régi gépekre

Minden, ami a Linux operációs rendszerekkel kapcsolatos
Avatar
DAv7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2009-02-12 csüt. 17:54:43
Készüléktípus: GT-S5830
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vác
Has thanked: 7 times
Been thanked: 90 times

Puppy Linux - régi gépekre

Hozzászólás Szerző: DAv7 »

Sziasztok!
Szeretném segítségeteket kérni. Adott egy ősrégi gép, pontosabban van egy 450Mhz-es processzorja, 128 MB RAM-ja, van benne egy 10GB-s, 4BG-os és egy 2,5GB-os merevlemez, egy 100Mbit/s-es hálókártya, és egy S3Virge 4 megabájtos videokártya. A helyzet az, hogy találtam egy Puppy Linux nevezetű disztrót, mely még CD-ről is jó sebességgel fut a gépen. Szeretném rápakolni a HDD-re, de van egy kis bökkenő. Leírás alapján felraktam a gépre, majd utána a GRUBot kell telepíteni. Ezt is megcsináltam leírás alapján, de egyszerűen csak a GRUB command promptja jön be. Virtuális gépen is megcsináltam a VMware programmal, első nekifutásra sikerült. A rendes, régi gépen, pedig többszöri(6-7.) próbálkozásra sem bírtam elindítani a merevlemezről. Ha valaki tudna segíteni a témában, annak nagyon hálás lennék :)

Mi is a Puppy Linux?

A Puppy Linux egy számítógépre telepíthető OS. Néhány jólismert OS még a Microsoft Windows, Apple OSX, és az MS-DOS. A Puppy Linux a GNU/Linux alapjain nyugszik. Teljesen ingyenes és nyílt forráskódú szoftvercsomag.

Miben különbözik a többitől?
Kis méret, ~100MB! Ez sok hasznos és egyedi lehetőséget biztosít.
'Elő' rendszerindítás CD-kről, DVD-kről, USB kulcsokról, és sok más, hordozható eszközökről.
RAM-ból futtatható, ezzel nagyon gyorssá téve magát mind az öreg PC-ken, minde pedig a kevés tárhellyel rendelkező régi laptopokon.
Nagyon alacsony rendszerigényű.
Alacson rendszerindítási idő, általában 30-40 másodperc.
Sok programot tartalmaz: szövegfeldolgozók, adatbáziskezelők, böngészők, játékok, képszerkesztők és sok más hasznos programok.
A Puppy nagyon könnyen használható és kevés technikai tudás szükséges hozzá. A legtöbb hardvereszköz automatikusan felismerésre kerül.

több infót itt találtok: Puppy Linux hivatalos oldal
Avatar
nagy.renato
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2010-12-26 vas. 13:36:00
Készüléktípus: In my signature
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 0
Been thanked: 118 times

Re: Puppy Linux - régi gépekre

Hozzászólás Szerző: nagy.renato »

DAv7 írta:Sziasztok!

...

több infót itt találtok: Puppy Linux hivatalos oldal
Nekem Ubuntunál volt hasonló problémám nemrégiben. Viszonylag új laptopra szerettem volna telepíteni, de nem ismerte az Nvidia Optimus technológiát. Nekem is csak parancssor jött be. Utánaolvasva arra jutottam, hogy megfelelő videokártya driver nélkül nem fog sikerülni ablakosítani. Lehetséges, hogy nálad is ez a probléma. A Puppy nem tud összebarátkozni a videokártyával. Várj még egy kicsit a többi hozzászólóra, de szerintem a megoldás egy másik Linux lesz.

Én ilyen lite verziókban csk a Fluxbuntu-t és az általad említett Puppy-t ismerem.

Szerk.: Utánanéztem. Esetleg próbálj ki egy uhu 1.2-t. Működnie kell.
Nokia Lumia 625

Samsung Galaxy Tab 2 [P3110]
Avatar
DAv7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2009-02-12 csüt. 17:54:43
Készüléktípus: GT-S5830
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vác
Has thanked: 7 times
Been thanked: 90 times

Re: Puppy Linux - régi gépekre

Hozzászólás Szerző: DAv7 »

Nah. helyzetjelentés a frontról :D közben sikerült működésrebírni HDD-ről is a Puppy-t.
A megoldás az volt, hogy nem a leírásokban használt, sima GRUB bootloadert, hanem a GRUB4DOS-osat telepítettem. Itt a beállítások maguktól értetődnek, könnyebb telepíteni, mint a GRUB-ot. Szóval az indítással már nincs gondom :)

Másik nagy dolog:
Internet, méghozzá vezeték nélküli. Van egy TPLINK WR321G(azthiszem) adapterem, USB-s csatlakozással. A linux felismeri, de nem tudja használni. Próbálgattam többféle driver-t, de egyik sem hozott sikert. Láttam, hogy van ilyen driverwrapper, vagy mi, szóval, a windowsos driverek *.inf fájljából csinál vmi katyvaszt és elvileg működnie kéne a dolognak, gyakorlatilag viszont csak van, nem csinál semmi. Még csak nem is villog a vevő, csak folyamatosan világít. Ehhez kérném még segítségeteket :)
Avatar
nagy.renato
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2010-12-26 vas. 13:36:00
Készüléktípus: In my signature
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 0
Been thanked: 118 times

Re: Puppy Linux - régi gépekre

Hozzászólás Szerző: nagy.renato »

DAv7 írta: Internet, méghozzá vezeték nélküli. Van egy TPLINK WR321G(azthiszem) adapterem, USB-s csatlakozással. A linux felismeri, de nem tudja használni. Próbálgattam többféle driver-t, de egyik sem hozott sikert. Láttam, hogy van ilyen driverwrapper, vagy mi, szóval, a windowsos driverek *.inf fájljából csinál vmi katyvaszt és elvileg működnie kéne a dolognak, gyakorlatilag viszont csak van, nem csinál semmi. Még csak nem is villog a vevő, csak folyamatosan világít. Ehhez kérném még segítségeteket :)
Néztem ezt azt, végül találtam valamit:
Ezen az oldalon a 3. hozzászólásban a hozzászóló azt állítja, hogy neki megy.
Ír egy linket, majd hozzáteszi, hogy a 11. hozzászólásban van a megoldás. Én úgy látom ott egy belkinről van szó, de elméletileg működik. Fontos hozzátenni, hogy az itteni linkeken Ubuntu Linuxot tárgyalnak, de egy próbát megér.
These users thanked the author nagy.renato for the post:
DAv7 (2011-07-04 hétf. 21:26:55)
Rating: 2.63%
Nokia Lumia 625

Samsung Galaxy Tab 2 [P3110]
Avatar
DAv7
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2009-02-12 csüt. 17:54:43
Készüléktípus: GT-S5830
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vác
Has thanked: 7 times
Been thanked: 90 times

Re: Puppy Linux - régi gépekre

Hozzászólás Szerző: DAv7 »

mindjárt kipróbálom ;)
Válasz küldése

Vissza: “Linux”