iPhone 4, Android után :)

Apple márkájú készüléktípusok témái
tegeske
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 692
Csatlakozott: 2009-02-08 vas. 14:31:49
Készüléktípus: Galaxy S II KH3
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

iPhone 4, Android után :)

Hozzászólás Szerző: tegeske »

Ígértem, hogy nyitok egy ilyen topicot, hiszen többen is agyalnak rajta, hogy váltanak iPhone 4-re androidról!

Immáron 7 órája nyúzom a készüléket, az elején furcsa volt. Több, mint fél éve nyúzom az androidot, így elég nehézkes az átállás!

Az első dolog, ami rosszul érintett, hogy a készülékben nem tudtam vásárlás után beállítani a google accountomat :( Persze itthon iTunes segítségével már pofonegyszerű volt, s szépen rátette az összes névjegyemet. Már a tegnapi nap folyamán szenvedtem az iTunes-sal, beléptem a régi felhasználó nevemmel, amikor kiírta, hogy erősítsem meg a bankkártyám adatait. Ekkor szokott lenni egy 1 eurós regisztrációs díj. Nálam jelen esetben az iTunes levont 1000 Ft-ot :shock: Nem kell mondjam, hogy meglepődtem... Arra gondoltam, hogy volt tartozásom, vagy mit tudom én... Ma megvettem a készüléket, egyből beléptem az iTunes (appstore) felhasználói fiókommal, amikor megint levolt 520 Ft-ot! Nem semmi... Nekem megvan még a Galaxy S-em is és mostmár itt van mellé az iPhone 4 :) Galaxy S-emen minden megvan csinálva, szupergyors ROM van rajta, lagfix meg minden, de az iPhone mellett elbújhat :( Komolyan mondom annyira gyors az iPhone a Galaxy S mellett, hogy az valami hihetetlen. Minden egyből megy, amire rányomok. Bevallom nagyon féltem a kisebb kijelzőtől, de pont annyival kisebb a készülékház, hogy így tökéletes az egész :) Gyorsan megcsináltam a jailbreak-et, leszedtem Cydia-ból azt a cuccot, ami segítségével tudok tört alkalmazásokat feltelepíteni :) 7,4 Gb alkalmazást és 6 Gb zenét 40 perc alatt másolt fel, ez még oké :) Végre megvan minden olyan játék, amiről eddig csak álmodoztam :) Ugyanaz a program, amim volt androidon pl.: Tango, Műsorújság sokkal jobban meg vannak csinálva iPhone-on!

A facetime valami hihhhhhhhhhetetlen jó minőségű! Nem az eddig megszokott gagyi kockás 3G-s videóhívás, tényleg gyönyörű képe van! Szerencsére a Tango nevű ingyenes programmal megy Android és iPhone között is a 3G-s/WiFi-s videó/hanghívás is :)

Folyamatosan keresem a vissza bombot xD Egyszerűen ehhez idő kell, mire rászokok, hogy már nem úgy megy! Ami a legviccesebb, hogy a home gombot folyamatosan nyomom 20-30 másodpercig is, hogy váltson már a programok között (multitasking), mire rájövök, hogy 2x kell röviden megnyomni :) Ehhez is hozzá kell még szoknom :D
Ami viszont zavar, hogy a youtube program mobilinternettel ocsmány! OCSMÁNY! Galaxy S-en, ott is be lehetett nyomni a HQ-t és minden szép volt, de itt kockás, csúnya! (Ha valaki tud erre megoldást, akkor legyenszíves szóljon nekem)

Egyenlőre ennyi, ha lesz még valami szembetűnő dolog, azt leírom!
Ha bárkinek van kérdése, óhaja, sóhaja, írjon nyugodtan :)
...Sharp GX10-SE T610-N.3650-6600-6680-N70-SE W800i-N73-N80-SE P990-N95-N82-N95 8GB-LGKU990-SE X1-5800-iPhone 3G-LGKM990-iPhone 3Gs-SE Satio-Samu Omnia II-Acer Liquid-HTC Desire-SE X10-Samsung Galaxy S-iPhone 4-ZTE blade- I love my Desire HD!
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: iPhone 4, android után :)

Hozzászólás Szerző: moco »

Gratula! :)
Javítsd ki akkor légyszíves a profilodat is. (le ne merd szedni a GS-t! :D)
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
gyoref
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:22:10
Készüléktípus: Iphone 3GS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: iPhone 4, android után :)

Hozzászólás Szerző: gyoref »

Ez a kontakt gmail névjegyzék itunes dolog hogy is van pontosan ? köszi a választ
Iphonom lett :) Vessetek a mókusok elé :)
tegeske
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 692
Csatlakozott: 2009-02-08 vas. 14:31:49
Készüléktípus: Galaxy S II KH3
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: iPhone 4, android után :)

Hozzászólás Szerző: tegeske »

gyoref írta:Ez a kontakt gmail névjegyzék itunes dolog hogy is van pontosan ? köszi a választ
Mivel N82-őd van, így nem tudhatod, hogy miről szól az egész... Lényegében annyi, hogy nem SIM kártyán tárolod a névjegyeidet, hanem a google szerverén (gmail-en), és így bármikor új telót veszel, csak beírod a címed, a jelszót és voálá ott van az összes névjegyed :) Nah, androidon pofonegyszerű ezt összehozni, az egészet telefonon be lehet állítani... iPhone-on nincs ilyen lehetőség, csak iTunes-ba, és onnan rászinkronizálja a telefonodra :)
...Sharp GX10-SE T610-N.3650-6600-6680-N70-SE W800i-N73-N80-SE P990-N95-N82-N95 8GB-LGKU990-SE X1-5800-iPhone 3G-LGKM990-iPhone 3Gs-SE Satio-Samu Omnia II-Acer Liquid-HTC Desire-SE X10-Samsung Galaxy S-iPhone 4-ZTE blade- I love my Desire HD!
Avatar
moco
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 12730
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 15:36:40
Készüléktípus: Samsung Note 20
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 930 times
Been thanked: 1093 times

Re: iPhone 4, android után :)

Hozzászólás Szerző: moco »

tegeske: köszi :)
VESZEKEDNI CSAK PRIVÁTBAN LEHET! AKI A FÓRUMBAN VESZEKSZIK,1 HÉTRE KITILTOM !! :deal:
S10+ Dual / SGS4
Avatar
gyoref
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:22:10
Készüléktípus: Iphone 3GS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: iPhone 4, android után :)

Hozzászólás Szerző: gyoref »

Mivel N82-m van tudom miről szól mert rajta is müködik :P Az a kérdés , hogy miért és Hogyan kerülnek a névjegyek
a gmail fiókból az itunes-ba :)
Amúgy tudtommal nem kell ehhez az itunes azért nem értem mert 1 kollegának az iphonján gond nélkül
felkerültek telón keresztül is .


Tessék: http://www.google.com/mobile/sync/
Iphonom lett :) Vessetek a mókusok elé :)
tegeske
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 692
Csatlakozott: 2009-02-08 vas. 14:31:49
Készüléktípus: Galaxy S II KH3
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: iPhone 4, android után :)

Hozzászólás Szerző: tegeske »

gyoref írta:Mivel N82-m van tudom miről szól mert rajta is müködik :P Az a kérdés , hogy miért és Hogyan kerülnek a névjegyek
a gmail fiókból az itunes-ba :)
Amúgy tudtommal nem kell ehhez az itunes azért nem értem mert 1 kollegának az iphonján gond nélkül
felkerültek telón keresztül is .


Tessék: http://www.google.com/mobile/sync/
Igen így is lehet, de nekem szimpibb az, hogy az iTunes-ban az infó fülön belül ott van, hogy Contacts, Calendar stb... És ott belépsz a google fiókoddal és ennyi!
...Sharp GX10-SE T610-N.3650-6600-6680-N70-SE W800i-N73-N80-SE P990-N95-N82-N95 8GB-LGKU990-SE X1-5800-iPhone 3G-LGKM990-iPhone 3Gs-SE Satio-Samu Omnia II-Acer Liquid-HTC Desire-SE X10-Samsung Galaxy S-iPhone 4-ZTE blade- I love my Desire HD!
Avatar
gyoref
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:22:10
Készüléktípus: Iphone 3GS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: iPhone 4, android után :)

Hozzászólás Szerző: gyoref »

Rendben :) Csak már kezdtem felkapni a vízet hogy már ez is csak itunes-szal megy mint szinte minden...
Iphonom lett :) Vessetek a mókusok elé :)
tegeske
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 692
Csatlakozott: 2009-02-08 vas. 14:31:49
Készüléktípus: Galaxy S II KH3
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: iPhone 4, android után :)

Hozzászólás Szerző: tegeske »

Sikerült megoldanom a HD videó lejátszását mobilinternettel youtube-on xD Mostmár megy a facetime is 3G-n! Csak Cydia-ból lekellett szedni a My3G-t! ;)
...Sharp GX10-SE T610-N.3650-6600-6680-N70-SE W800i-N73-N80-SE P990-N95-N82-N95 8GB-LGKU990-SE X1-5800-iPhone 3G-LGKM990-iPhone 3Gs-SE Satio-Samu Omnia II-Acer Liquid-HTC Desire-SE X10-Samsung Galaxy S-iPhone 4-ZTE blade- I love my Desire HD!
tegeske
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 692
Csatlakozott: 2009-02-08 vas. 14:31:49
Készüléktípus: Galaxy S II KH3
Tartózkodási hely: Szeged
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: iPhone 4, android után :)

Hozzászólás Szerző: tegeske »

Második nap azt veszem észre, hogy a teló nem akar merülni! Galaxy sokkal gyorsabban merült, pedig azt ennyit sohasem nyomkodtam! Ma telefonon kellett elolvasnom a napi oldalaimat (mobilport, mobilarena, pdaplus, pdafanclub stb..) és azt vettem észre, hogy ez a retina kijelző tényleg csodás! Annyira olvasható, annyira éles, annyira szép, hogy az hihetetlen! Ugyanazt a tárgyat lefotóztam Galaxy S-el és iPhone 4-el is, s eddig az etalonnak tartott GS kijelzőjén azt kellett észrevennem, hogy túlélénkíti a szineket (ezt Migabi kollega is megerősítette)! Az iPhone 4 kijelzője sokkal természetesebb, sokkal szebb! A böngésző kb ugyanolyan gyors, számomra ez is jobban kezelhető! Igaz flash nincs, de az nálam Galaxy S-en is ki volt kapcsolva, mert azzal nagyon akadozott az egész!

Nekem egy Motorola S9-es bluetooth fülhallgatóm van, amit imádok, GS-el gyönyörűen szól, de iPhone 4-el halkabb! Nem halk, ne értsétek félre, csak halkabb, mint amihez a fülem hozzászokott! DE!!!! Rendes (zsinoros) fülessel SOKKAL hangosabb az iPhone 4, s szebben is szól!

Ma még a kamerát teszteltem! A felvett videó minősége tökéletes! Végre van tap-to-focus a videónál, így videózás közben egy közeli tárgyról is tudunk éles felvételt készíteni, s a másik pillanatban már ismét a háttérre fókuszálhatunk!

Telefonálás teljesen rendben van, sőt van szegeden egy kis "kocsma" (mi kávézni, teázni, zenegépet hallgatni járunk le hétköznap, hétvégén meg az idézőjelet el lehet hagyni) ami alaksori, s eddig EGYETLEN telefonomnak sem volt 1-es EDGE csíknál erősebb vétele! iPhone 4-nek 1-es 3G jele volt ;)
Ahhoz képest, hogy két hónapja még köpködtem az Apple-re és az iPhone-ra, tessék itt van, szeretem :pirul:

A billentyűzetről nem írnék, hisz mindenkinek más az ízlése!
Egyébként nem tudom miért, de egy iPhone 3G/3GS/4 mellett a GS kijelzője olyan, mintha műanyag lenne... Tudom, hogy nem, de akkoris :)
...Sharp GX10-SE T610-N.3650-6600-6680-N70-SE W800i-N73-N80-SE P990-N95-N82-N95 8GB-LGKU990-SE X1-5800-iPhone 3G-LGKM990-iPhone 3Gs-SE Satio-Samu Omnia II-Acer Liquid-HTC Desire-SE X10-Samsung Galaxy S-iPhone 4-ZTE blade- I love my Desire HD!
Válasz küldése

Vissza: “Apple”