Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Minden, ami nem tartozik a felsorolt fórumokba.
Avatar
Venemo
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2009-06-18 csüt. 18:01:44
Készüléktípus: Nokia N900
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Venemo »

Na, hát azért ez sehol nincsen az MSDN-hez képest, de ígéretes! :)
Broothy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 20:47:15
Készüléktípus: Nokia N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Broothy »

Venemo írta:Na, hát azért ez sehol nincsen az MSDN-hez képest, de ígéretes! :)
Ez ugye vicc volt, nyugtass meg?! :o
Avatar
Venemo
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2009-06-18 csüt. 18:01:44
Készüléktípus: Nokia N900
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Venemo »

Broothy írta:
Venemo írta:Na, hát azért ez sehol nincsen az MSDN-hez képest, de ígéretes! :)
Ez ugye vicc volt, nyugtass meg?! :o
Sajnos nem. :P

A tutorials linknél 2 darab tutorial... :) Persze jóez, csak nekem valahogy nem tűnik olyan komolynak.

Mindenesetre, ha majd lesz valamim, ami ezt futtatja, tutire ki fogom próbálni.

u.i.: jujj, csak most látom, hogy mivel Botond az én hsz-emet tette az elejére, olyan, mintha én nyitottam volna ezt a topikot... :D
Broothy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 20:47:15
Készüléktípus: Nokia N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia N900

Hozzászólás Szerző: Broothy »

Venemo írta:
Broothy írta:
Venemo írta:Na, hát azért ez sehol nincsen az MSDN-hez képest, de ígéretes! :)
Ez ugye vicc volt, nyugtass meg?! :o
Sajnos nem. :P

A tutorials linknél 2 darab tutorial... :) Persze jóez, csak nekem valahogy nem tűnik olyan komolynak.

Mindenesetre, ha majd lesz valamim, ami ezt futtatja, tutire ki fogom próbálni.

u.i.: jujj, csak most látom, hogy mivel Botond az én hsz-emet tette az elejére, olyan, mintha én nyitottam volna ezt a topikot... :D
Hát, a tutorialt azt csak úgy megemlítettem, annak nem sok köze van a doksihoz, de aki el akar kezdeni ezzel foglalkozni, annak tökéletes (én is itt kezdtem), és már egész jól kenem :) Amire én gondoltam az a class reference ( http://qt.nokia.com/doc/4.5/classes.html ).
Nézz meg pl. egy osztályt: http://qt.nokia.com/doc/4.5/qpushbutton.html
Gyönyörűen fel van építve, melyik headerben van, mik az ősosztályok, propertiek, functionok, signalok, slotok szépen röviden összefoglalva. Aztán a detailed description-ban pedig minden egyes elem meg van magyarázva, van rá példa, képernyőkép, sőt, hivatkozás az examples-ek közül az érintett programokra. És nem olyan gyógy example-k, mint az MSDN-en.
Az MSDN-en ezzel szemben hogy néz ki egy osztály doksija?
http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... utton.aspx
A példákon, meg az őt tartalmazó namespace-n kívül hol a dokumentáció??? Hol vannak a button property-jei, függvényei, eseményei?
Én ezírt csodálkoztam annyira, hogy pont az MSDN-t hoztad fel.
Azért csak 2 tutorial van egyébként, mert nem kívánja a teljes eszközrendszer eszközkészletét globálisan bemutatni, csak az elvet érteti meg, mi az a Q_Object, mi a singal, mi a slot, és hogy használod a tervezőt. Az osztályok specifikus bemutatása az examplekben van, de ott már érteni kell az alapvető elveket.
Avatar
Venemo
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2009-06-18 csüt. 18:01:44
Készüléktípus: Nokia N900
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: Venemo »

Naaaa... Azért ez egy picit durva. :) .NET alá fejlesztesz, és nem találtad még meg az MSDN-en az osztályok propertyjeinek, metódusainak és eventjeinek a dokumentációját? :D
Na, akkor a varázslat: az általad linket oldal alján ott van egy All members nevű link, ami ezt kiadja. (Ugyanígy ott vannak a kapcsolódó témakörök, az adott névtérről szóló cikkre link, és egyebek) Ezen az oldalon aztán minden egyes propertynek és egyéb cuccnak (a függvényeknek például overload-onként külön) van egy kb. akkora doksija, mint maguknak az osztályoknak. Mindegyikhez külön-külön példa tartozik több nyelven is. (A Button funkcionalitásánál bonyolultabb dolgokhoz nyilván jóval hosszabb.)
Természetesen framework verziót is tudsz választani, ill. alapból a legújabb stabil verziót adja, és mindenhova odaírja, hogy melyik verzió alatt támogatott.
A másik, hogy az örökölt propertyket is listázza és részletezi, hogy mit honnan, ott van az összes protected member is szépen, részletesen, meg minden. :)
(Én egyébként a telepíthető verzióját preferálom, nem a webeset.)
Tutorialok: szinte mindenről van. Így, hogy több éve foglalkozom vele, is találok olykor olyat, amit még nem láttam, és hasznos. (pl. most épp legutóbb WCF REST, ASP.NET Routing, WCF Syndication, hogy csak egy párat említsek.)

(Egyébként szerintem felesleges egymás hsz-eit idézni, látszik, hogy senki mást nem érdekel a téma... :D )

Közben meg nézegettem a doksit, amit Te linkeltél a Qt-ról. Egyre jobban tetszik. :)

Egy kérdés azért felvetődött: Miért kezdődik minden osztály neve Q-val? :D
Avatar
botond
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 6811
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:09:08
Készüléktípus: Huawei P20 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 25 times
Been thanked: 58 times
Kapcsolat:

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: botond »

Esetleg itt egy-két példán keresztül levezethetnétek a kezdő lépéseket, hogy akik kedvet kapnak, el tudjanak indulni valahol.
Tehát értem ezalatt azt, hogy pl miket kell letölteni hozzá pontosan, majd egy egyszerű "Hello World" progi, és annak a futtatása, stb.

Személy szerint engem is érdekel, feltéve, ha faszán tudnék majd ezzel fejleszteni az N900-ra.
Broothy
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009-05-19 kedd 20:47:15
Készüléktípus: Nokia N900
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: Broothy »

Igen, ezzel az idézés dologgal mondtál valamit :D Én megmondom őszintén nekem elég negatív előítéleteim vannak a Microsoftos termékekkel és dolgokkal szemben, így az MSDN átnézése is annyira korlátozódott anno, amikor először szükségem lett rá, hogy megnyitottam, megkerestem, ami kell és "na gondoltam, hogy semmi...". Azóta a Google a barátom bármilyen .NET kérdésben, és csak nagy' ritkán találom az MSDN-en a megoldást. Persze így, azzal amit linkeltél már valóban egy kerek doksit kapunk, de nekem valahogy akkor is átláthatatlan a dolog, persze ez már csak az én rigolyám.

Most nagyon másnapos vagyok, de ahogy majd időm (és fejem) engedi összerittyentek egy Qt start tutorialt! Örülök, hogy nem csak engem érdekel ez a téma, remélem nektek is élvezet lesz majd (ha kipróbáljátok) a Qt programozás!

Ja, és az osztályok csak azért kezdődnek Q-van, hogy elkülönüljenek a c++ és a Java osztályoktól, valamint mert coooool :)
Avatar
Venemo
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2009-06-18 csüt. 18:01:44
Készüléktípus: Nokia N900
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Kapcsolat:

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: Venemo »

Broothy írta:Ja, és az osztályok csak azért kezdődnek Q-van, hogy elkülönüljenek a c++ és a Java osztályoktól, valamint mert coooool :)
Erre valók a namespace-ek, nem?
Na mindegy! :)

Ha összedobsz valami tutoriált, én is elolvasom majd! Hajrá! :)
Avatar
Salmi
Admin segéd
Admin segéd
Hozzászólások: 1807
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 11:20:43
Készüléktípus: N808 + N9 + Mate 10 Pro
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Tatabánya
Has thanked: 68 times
Been thanked: 135 times
Kapcsolat:

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: Salmi »

Avatar
FifiTheReal
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009-03-23 hétf. 17:24:18
Készüléktípus: 5800XM SanDisk16GB SU-8W
Tartózkodási hely: Szombathely
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Fejlesztés QT és .NET framework rendszereken

Hozzászólás Szerző: FifiTheReal »

Sajnos én nem tudok programozni, de hátha valakit érdekel:
Megjelent a Qt 4.6.0 és a QtCreator 1.3.0

És a hozzászólások között van egy jó videó a Qt 4.6 Multitouch képességéről.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb”