A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
paller
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014-08-01 pén. 21:31:04
Készüléktípus: Nokia N80
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: paller »

Sziasztok!

Macika tavaly nagyon kedvesen segítettél nekem egy n80-ast helyretenni lásd http://nokiaprogramok.hu/forum/viewtopi ... 96#p389696 :)
Azóta a telefon teljesen jól működött. Nagyon nagy könnyebbség volt, hogy nem kellett lecserélnem!

Viszont a szalagkábel kezdi megadnimagát. Úgy láttam, hogy még beszerezhető hozzá ez az alkatrész így megkérdezném, hogy esetleg tudnál segíteni ezen?

Nagyon szépen köszönöm!
paller
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

paller írta:Sziasztok!

Macika tavaly nagyon kedvesen segítettél nekem egy n80-ast helyretenni lásd http://nokiaprogramok.hu/forum/viewtopi ... 96#p389696 :)
Azóta a telefon teljesen jól működött. Nagyon nagy könnyebbség volt, hogy nem kellett lecserélnem!

Viszont a szalagkábel kezdi megadnimagát. Úgy láttam, hogy még beszerezhető hozzá ez az alkatrész így megkérdezném, hogy esetleg tudnál segíteni ezen?

Nagyon szépen köszönöm!
paller
Nézd, ha TE tudsz hozzá szerezni megfelelő minőségű szalagkábelt, akkor rajtam nem fog múlni, kicserélem. De nagyon nem szeretek N80-at szerelni...

Na persze nem kívánságműsor... :)

Ha hozod, természetesen igyekszem igen rövid idő alatt megcsinálni, még ha nem is biztos, hogy megvárhatóan...

Én nem vállalok anyagbeszerzést már.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5555
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: ferret »

Macika írta:
paller írta:Sziasztok!

Macika tavaly nagyon kedvesen segítettél nekem egy n80-ast helyretenni lásd http://nokiaprogramok.hu/forum/viewtopi ... 96#p389696 :)
Azóta a telefon teljesen jól működött. Nagyon nagy könnyebbség volt, hogy nem kellett lecserélnem!

Viszont a szalagkábel kezdi megadni magát. Úgy láttam, hogy még beszerezhető hozzá ez az alkatrész így megkérdezném, hogy esetleg tudnál segíteni ezen?

Nagyon szépen köszönöm!
paller
Nézd, ha TE tudsz hozzá szerezni megfelelő minőségű szalagkábelt, akkor rajtam nem fog múlni, kicserélem. De nagyon nem szeretek N80-at szerelni...

Na persze nem kívánságműsor... :)

Ha hozod, természetesen igyekszem igen rövid idő alatt megcsinálni, még ha nem is biztos, hogy megvárhatóan...

Én nem vállalok anyagbeszerzést már.
http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltel ... 44133.html
Kép Kép
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

Az a helyzet, hogy szerintem nem ráforrasztott csatlakozósorokkal adják ennyiért (a fotó ellenére).
Volt már ilyenből gond. Ezt a fóliát elég nehéz forrasztani, nagyon pontos hőmérsékletű páka kell hozzá.
Ha viszont így, kompletten hozod és jól is működik, akkor rajtam nem múlik. :)
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
paller
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014-08-01 pén. 21:31:04
Készüléktípus: Nokia N80
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: paller »

:) Nagyon szépen köszönöm Ferret neked is a hozzászólásod, és utánanézek, hátha..
De nagyon nem szeretek N80-at szerelni... Na persze nem kívánságműsor... :)
Igen ezt a múltkor is említetted.. :D Meg tudom érteni ;) Láttam, hogy nem volt egy egyszerűen szerelhető szerkezet. S ennek ellenére jó munkát végeztél nagyon!
Ha hozod, természetesen igyekszem igen rövid idő alatt megcsinálni, még ha nem is biztos, hogy megvárhatóan...
Nem is szeretnélek feltartani, a legutóbb is baromi rendes dolog volt tőled, hogy úgy bevállaltad az időddel, hogy kiderítsd mi lehet a probléma.

Most ez egyértelműen szalagkábel hibának tűnik, pont ugyan olyan tüneteket produkál, mint 4-5 éve, amikor cserélték utoljára. Megint először a hang ment el, kihangosítón jó. S tegnap elkezdett csíkozni a képernyő, amikor összecsuktam a telefont, pont mint akkor.
These users thanked the author paller for the post:
Macika (2015-09-20 vas. 14:00:33)
Rating: 2.63%
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: nsee »

Sziasztok!
Két dolog miatt kérdezek.
Az első mondjuk piti tétel, de nem találtam alkatrészt.
N97 (nem a mini) oldalsó csúszó kapcsolót szeretném pótolni, valakinél esetleg egy darab feleslegben?? :)
(visszakerült hozzám a telefon és szeretném helyreállítani) gúgli nem segített. :oops:

A másik egy kicsit húzósabb.
Alcatel One Touch Pop8 P320X (tablet) gravitáció győzött a kijelző bánta, felső 1/4 részen repedések és ezek körül
nincs értelmezhető megjelenítés, alatta működőképes a felület.
Bekapcsol, minden jó, de a kijelző szakaszosan nagyon gyorsan vibrál.
A "gyári" szervizt" még nem hívtam, előbb itt kérdezek, próbálok informálódni, szerintetek érdemes javíttatni?
Esetleg ajánlás kihez, hová vihetném javításra?
THX
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
fireman
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2009-06-03 szer. 20:29:47
Has thanked: 10 times
Been thanked: 42 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: fireman »

Erre gondoltál?:

http://www.ebay.com/itm/Nokia-N97-E6-00 ... 3aaf44f8c4

ugyan itt van alkatel kijelző 16ezerért.
These users thanked the author fireman for the post:
nsee (2015-09-24 csüt. 07:26:58)
Rating: 2.63%
OnePlus One 11S + (Samsung Galaxy S3 LTE + S2)
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: nsee »

fireman írta:Erre gondoltál?:

http://www.ebay.com/itm/Nokia-N97-E6-00 ... 3aaf44f8c4

ugyan itt van alkatel kijelző 16ezerért.
Szia!
Rosszul írtam, nem gondolkoztam a kapkodás közben.
Nem a kapcsoló, hanem a csúszó műanyag gomb, de látom van az is. Valakivel majd megrendeltetem mert nem vagyok regisztrálva ilyen oldalakhoz. Köszi a linket!! ;) :taps1:
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
Avatar
fefe86
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 10:59:04
Készüléktípus: iPhone 5S 32GB + Nokia N9 64GB
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém vonzáskörzete
Has thanked: 23 times
Been thanked: 47 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: fefe86 »

srácok, van nálam egy Samsung galaxy core plus g350 teló. Digitizer cserére hozták. Jött vele az új is. Összeraktam, de nem kóser. Ebayes a dolog a kolléga elmondása szerint, de valami feltűnt. a Gyári érintőpanelen csak a Samu logo van, ezen jobb oldalt meg akad egy DUOS felirat is. Méretileg tökéletes, csatlakozás látszólag egyforma. Másik típushoz valót hoztak, vagy szimplán rossz a minősége? Semmit nem érzékel. (És még mielőtt menne a találgatás, heti szinten cserélek betört érintőpaneleket, de az általam beszerzetteknél ilyen nem fordult még elő...)
Kép
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

fefe86 írta:srácok, van nálam egy Samsung galaxy core plus g350 teló. Digitizer cserére hozták. Jött vele az új is. Összeraktam, de nem kóser. Ebayes a dolog a kolléga elmondása szerint, de valami feltűnt. a Gyári érintőpanelen csak a Samu logo van, ezen jobb oldalt meg akad egy DUOS felirat is. Méretileg tökéletes, csatlakozás látszólag egyforma. Másik típushoz valót hoztak, vagy szimplán rossz a minősége? Semmit nem érzékel. (És még mielőtt menne a találgatás, heti szinten cserélek betört érintőpaneleket, de az általam beszerzetteknél ilyen nem fordult még elő...)
Kép
Mivel más a gyári azonosítója is, ezért simán elképzelhető, hogy HW-sen is van eltérés a két készülék digitizere között.
Gondolom, ez volt olcsóbb. :)
És így lett drágább...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”