A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
maggi_1886
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1369
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 19:51:36
Készüléktípus: ZTE Blade Nokia N82
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: maggi_1886 »

strust írta:Hát egy próbát megér... De szerintem 1 pixel hiba miatt nem cserélik ki :S Egész kijelzőt kell cserélni hozzá... Azt hiszem 3-4 halott pixel után cserélnek csak :S
nekem is van egy pixel hibám :idea: meg lehet szokni.még szerencse hogy nem a kijelző közepén van.akkor jobban idegesítene :!:
Samsung Galalxy SII vk.6.4 final
Nokia N82 Black 2Gb Micro Sd
bizo3120
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009-03-08 vas. 13:52:59
Készüléktípus: n95
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: bizo3120 »

hello
a napokban vettem egy n 95öt és vannak gondok vele.nagyon lötyögött a csúszka és vettem hozzá egy házat. a csúszkát ami rögzíti 6 csavar az olyan hogy a készletbe nem volt hozzá csavarhúzó.ez nem is lenne gond mert 2 óra alatt sikerült kiszedni de egy óracsavarhúzót elköszörültem hozzá:D.ha fel vagy le tolom a telót akkor van ott 2-2 csavar.olyanhoz kellene kulcs. az igaz hogy azok olyanok mint ami a csúszkánál volt de mivel nincs kulcsom ezért nagyon bele kellett nyomni a csavarhúzót és félek hogy megnyomom az lcd-t vagy betöröm.
a másik gond az hogy van a 4 multimédia gomb amikor a lefele csúsztatom.azt átraktam egy másik csúszkára és amikor vettem fel lehet megnyomtam nagyon mert az egyik gomb nem működik.
a harmadik gondom az hogy hiába nyomom meg a kényképező gombot csak az autófokuszt leövi be és semmi.egyszerűen nem csinál képet.
az első 2 hibához lenne cuccod otthon konkrétan az a csavarhúzó+ egy olyan gombsor és feladnád póstai utánvétellel akor kifizetném, persze előtte megegyezünk az árban!!!!!!!!!
a harmadik bibhez viszont lenne ötleted?
üdv.:tomi
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Nézzük sorba:
:arrow: Csavarhúzót sajna nem tudok eladni neked :( Nekem is csak 1 van :) És ez jól szolgál már egy ideje :) Semmi pénzért nem válnék meg tőle :)
Bármelyik szupermarketbe tudsz venni csavarhúzókészletet amibe van torx 6-os csavarhúzó ;) Az kell a kijelző alatti csavarokhoz, és a telefon hátuljába levő csavarokhoz is :) Viszont a csúszkához már torx 5 kell! Amit egy fokkal nehezebb beszerezni... Viszont ha tökéletes csúszkát akarsz akkor azokat a csavarokat nagyon be kell húzni...(nekem jelenleg nincs torx 5-ösöm mert ismét elkopott... 300 forintos 5-ös torx-ot szoktam venni, mert más nincs itt a környéken... a boltos már szó nélkül adja amikor bemegyek :D )
:arrow: A gombsorodat valószínűleg meg tudnám csinálni ;) Én is így jártam először... Ilyen kis fém kupolaszerűség van a gombsorban amit sikeresen megtörtél, behorpasztottál... Lényeg az, hogy folyamatosan érintkezik... Azt kell visszahorpasztani esetleg kicserélni ;)
:arrow: A kamera gombod vagy elromlott, vagy a forrasztás engedte el (n95-nél gyakori hiba, hogy leesik a kamera gomb) Egy egyszerű műszerész ismerős simán meg tudja javítani ;) (Sajna nekem még nincs forrasztóm hozzá, de szeretnék majd venni hogy az ilyen jellegű hibákat tudjam javítani) Esetleg egy kis kontakt spray-t fújjál ki valami kis üvegcsébe és cseppents rá az érintkezőre egy picit és nyomigáld míg ki nem szárad ;) Hátha segít....

Ha szétszeded a kijelzős részt, akkor a kijelző alatt találsz majd egy mágnest! Azt ne felejtsd el áttenni az új házba! Az a kis mágnes érzékelteti a csúszka mozgását ;) (az emberek 99%-a nem veszi észre azt a kis alkatrészt :) )
Kép
Kép
hollosy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009-03-08 vas. 01:52:15
Készüléktípus: n95 8gb
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: hollosy »

Hát köszi a pixelhibával kapcsolatos hozzászólásokat.
Igazából kizárólag sötét felületen lehet észrevenni, menüben, vagy bármi világosabb képnél nem igazán látszik csak ha direkt keresem.
Meg szerencsére ugye a képernyő legalján van.
Szerintetek érdemes futni vele egy kört a boltosnál, vagy tényleg kinevetnek, hogy ez ennyire kis apró hiba?
Ma egész nap használtam kb a telót, és nem zavart annyira. De ha van rá lehetőség, és sztetek is érdemes, akkor lehet kicseréltetném.
Egyik ismerősöm cserétletett komplett kijelzőt az n95-jében és 8 ezer ft volt elvileg cakkumpakk szereléssel együtt. Uh van remény, ha végképp elviselhetetlenné válik :)
csak ugye mivel egyetlenegy árva pixelről van szó, eléggé kieső területen, nem akarom hogy hülyének nézzenek a boltban :)
savoli
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009-03-09 hétf. 11:37:22
Készüléktípus: nokia e63
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: savoli »

Sziasztok!
A pixelhibával kapcsolatban. Kb. 3 hete vettem egy új Nokia e63-at. Másnap vettem észre, hogy van a kijelzőn két pixelhiba. Visszavittem a boltba, megemlítettem a hibát és szó nélkül kicserélték a készüléket a 72 órás cseregarancián belül. Tették ezt úgy, hogy be sem kapcsolták a telefont, a hiba ellenőrzése végett. Végül elnézést kértek az esetleges problémáért :taps2: A bolt nem GSM szaküzlet, hanem egy országos hálózattal rendelkező, műszaki cikkeket árúsító üzlet volt.
Hát ilyen is van!
Üdv: Zsolt
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Ne offoljunk! Ez a topik nem erről szól, hanem a hibák javításáról ;)

Pixelhibával kapcsolatban: Egy próbát megér a cseréltetése... Vagy személyesen kérdezd meg, vagy hívd fel őket...
Kép
Kép
Avatar
Jokimo
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009-01-18 vas. 11:02:27
Készüléktípus: iPhone 11 Pro
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Jokimo »

Hallo strust!

Van egy N73-mas tellám és hát szegényke picit már öregecske. Eladni nem akarom, úgy is keveset adnának érte, úgyhogy rendbe rakatom. A prbléma a következő: a joyt, ha lenyomom, akkor nem kattan csak simán benyomható. Rettentő érzékeny lett, gyakorlatilag ha ránézek már benyomódik. :) Tuti csereérett. Mennyibe fáj egy ilyet cserélni és Te meg tudod-e csinálni? Plusz egy full készülékház csere is érdekelne. (elő-hátlap, készülék test)
Avatar
-Dr-Strust-
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009-01-06 kedd 16:20:33
Készüléktípus: Sony Xperia Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Z:/private mappa :)
Has thanked: 31 times
Been thanked: 32 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: -Dr-Strust- »

Joy-t nem tudok cserélni, mert forrasztani kell :(
Viszont a készülékházad szívesen kicserélem ;)
Kép
Kép
Avatar
nsee
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:04:50
Készüléktípus: Huawei M20 - LG G4
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: árnyékvilág
Has thanked: 75 times
Been thanked: 80 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: nsee »

strust írta:Joy-t nem tudok cserélni, mert forrasztani kell :(
Viszont a készülékházad szívesen kicserélem ;)
Csak meg kéne venned már azt a spec forrasztót! :yes:
Bele sem merek gondolni, ha szükségem lenne egy forrasztásra és nem tudod megoldani :? :blink:
Huawei M20
LG G4
N8-00 Dark Grey
N95
Avatar
keny
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009-01-16 pén. 13:59:53
Készüléktípus: Samsung GS5 5.0 +64Gb
Nem: Férfi
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: keny »

strust írta:...(nekem jelenleg nincs torx 5-ösöm mert ismét elkopott... 300 forintos 5-ös torx-ot szoktam venni, mert más nincs itt a környéken... a boltos már szó nélkül adja amikor bemegyek :D )

Patrik, csörgess meg és adok egyet ami örökös.
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”