A nagy szervizes topik

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
ferret
Fő moderátor
Fő moderátor
Hozzászólások: 5559
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 21:06:08
Készüléktípus: RedmiNote4+250 old nokia
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a nyúlon túl
Has thanked: 112 times
Been thanked: 348 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: ferret »

Ha hibátlan lenne, akkor a reális ára 15-20ezer lenne. Persze vannak akik ennél többért árulják, de ők csak szeretnék eladni.
Múlthéten volt egy usb hibás 5000-ért, más hibája nem is volt. Az hamar elkelt.
These users thanked the author ferret for the post:
Basslovers (2014-07-13 vas. 20:24:58)
Rating: 2.63%
Kép Kép
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

Basslovers írta:
szakos68 írta:[...] N8-ast. Az USB csatlakozóját egyáltalán nem érzékeli[...]
Hello evribádi!

szakos86-hoz hasonló próblémával küzdök az E7-esemmel. Az USB-je teljesen megadta megát, de annyira, hogy egy picit sem lehet bele életet lehelni, ráadásul ezt úgy, hogy tavaly januárban pont ilyen problémával volt szervízelve egy malajziai Nokia Care-ben. Persze a garancia a javításra csak egy év volt, no meg egy telefon miatt nem repülnék vissza, hogy rájukborítsam az asztalt. :pislog:
A telefonom másik friss parája, hogy a múlt heti VOLT feszt első napja kicsit megviselte a gyereket és "eltört" a kijelző. Nem betört, nem pókhálósodik, sőt csak bizonyos szögből látható a törésvonal és ugyanyúgy pontosan dolgozza fel az érintéseket is, szóval olyan mintha csak az üveg sérült volna az érintőpanel nem. (?)

Az USB csatlakozó legolcsóbb javítási költsége a már említett 6000 Ft? Nincs erre valami olcsóbb, "okosabb" megoldás? (Amúgy tök korrekt ár az a 6 rugó, nekem RM 110-ért javították, ami kb. 7000 Ft, persze nem mintha hosszú távra oldották volna meg a drágák a problémámat. :duhos2: )
A kijelző iylen szintű sérülése, hogy gyógyítható? Csak full panelcsere, vagy van esetleg lehetőség csak a Gorilla Glass cseréjére is? Ennek kb. mi az anyagi vonzata?

A legutolsó kérdésemet nem tudom, hogy feltehetem e itt, de szerintetek egy ilyen hibákkal rendelkező, amúgy teljesen működőképes gépért mennyi zöldhasúval dobnának meg? /Amennyiben nem megengedett itt ilyen kérdés, akkor pls mod my comment és sorry!/
A telefonod nagyjából a reális értékénél többől lenne helyre hozható, ideje elgondolkodni az utódon sajnos.

Az érintőpanel anyagára 7-8e Ft, a csere munkadíja 2e körül lehet.
Az USB-csati pedig (ha cserélhető másodszor is, HA úgy csinálták meg, hogy nem jött fel most sem a fólia a panelről (amihez elég nagy szerencse kell)) 5-6 rugó biztosan van.
Szerintem nem fogsz 15ezret kiadni rá.
These users thanked the author Macika for the post:
Basslovers (2014-07-14 hétf. 08:27:32)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Basslovers
1. szint
1. szint
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2009-02-12 csüt. 17:53:14
Készüléktípus: Nokia Lumia 620 + Nokia E7
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Basslovers »

Macika írta:A telefonod nagyjából a reális értékénél többől lenne helyre hozható, ideje elgondolkodni az utódon sajnos.

Az érintőpanel anyagára 7-8e Ft, a csere munkadíja 2e körül lehet.
Az USB-csati pedig (ha cserélhető másodszor is, HA úgy csinálták meg, hogy nem jött fel most sem a fólia a panelről (amihez elég nagy szerencse kell)) 5-6 rugó biztosan van.
Szerintem nem fogsz 15ezret kiadni rá.
ferret írta:Ha hibátlan lenne, akkor a reális ára 15-20ezer lenne. Persze vannak akik ennél többért árulják, de ők csak szeretnék eladni.
Múlthéten volt egy usb hibás 5000-ért, más hibája nem is volt. Az hamar elkelt.
Köszi ferret és Macika a válaszokat!
Igen, hasonló megfontolásból már be is szereztem egy Lumia-t (bár nem hinném, hogy méltó utódot sikerült szereznem, de ez van).

Akkor jelenlegi helyzet alapján nyomok egy full adatmentést, aztán bontható készülékként megpróbálom elpasszolni (esetleg javítás után megtartom csere és #bulikaphone-nak :whaaa: ).
Spityu27
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2013-03-24 vas. 13:23:58
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Spityu27 »

üdv! S.O.S! kérdés! tud-e valaki segíteni? van defy-m(mb525) és van egy kis(nagyon-nagy) gondom!megadta magát a gyári rendszer és az usb is! :( tölteni tölt a teló, csak nem jelzi a teló, de a gép se ismeri fe! factory resetre se indul el,a moto logónál meg áll,gyári recoveryből tudok feltenny custom recoveryt vagy valami romot hogy működjön a teló vagy megszívtam?
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

Spityu27 írta:üdv! S.O.S! kérdés! tud-e valaki segíteni? van defy-m(mb525) és van egy kis(nagyon-nagy) gondom!megadta magát a gyári rendszer és az usb is! :( tölteni tölt a teló, csak nem jelzi a teló, de a gép se ismeri fe! factory resetre se indul el,a moto logónál meg áll,gyári recoveryből tudok feltenny custom recoveryt vagy valami romot hogy működjön a teló vagy megszívtam?
Csak jelzem, hogy olvastam a segélykérést, de nem tudok segíteni. Hátha más...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
sozs
3. szint
3. szint
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 13:23:33
Készüléktípus: LG K42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Kaposvár
Has thanked: 10 times
Been thanked: 36 times
Kapcsolat:

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: sozs »

Ha Macika nem tud segíteni, akkor tényleg nem lehet. Talán Odinnal a partíciót is formázni? Macika? (lehet hülyeséget mondok...akkor sorry)
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Macika »

sozs írta:Ha Macika nem tud segíteni, akkor tényleg nem lehet. Talán Odinnal a partíciót is formázni? Macika? (lehet hülyeséget mondok...akkor sorry)
Motorola Defy.

Ha vinné az Odin, már csinálnám...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
BlackOps
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2408
Csatlakozott: 2009-01-12 hétf. 20:23:35
Készüléktípus: Galaxy S6 Duos
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 42 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: BlackOps »

Spityu27 írta:üdv! S.O.S! kérdés! tud-e valaki segíteni? van defy-m(mb525) és van egy kis(nagyon-nagy) gondom!megadta magát a gyári rendszer és az usb is! :( tölteni tölt a teló, csak nem jelzi a teló, de a gép se ismeri fe! factory resetre se indul el,a moto logónál meg áll,gyári recoveryből tudok feltenny custom recoveryt vagy valami romot hogy működjön a teló vagy megszívtam?
Ha a bootloader előjön akkor RSD lite, és full sbf flash segíthet, bár nem tudom mit jelent, h az USB is megadta magát. Ha van bootmanager, cwm, akkor még úgy is.....de azt ha tudnád, akkor gondolom már megtetted volna.
Galaxy S6 Duos SM-G920FD :cool3:
G920FXXU3COI9
PHOENIX SEGÉDLET ver.:2.0
Spityu27
2. szint
2. szint
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2013-03-24 vas. 13:23:58
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: Spityu27 »

BlackOps írta:
Spityu27 írta:üdv! S.O.S! kérdés! tud-e valaki segíteni? van defy-m(mb525) és van egy kis(nagyon-nagy) gondom!megadta magát a gyári rendszer és az usb is! :( tölteni tölt a teló, csak nem jelzi a teló, de a gép se ismeri fe! factory resetre se indul el,a moto logónál meg áll,gyári recoveryből tudok feltenny custom recoveryt vagy valami romot hogy működjön a teló vagy megszívtam?
Ha a bootloader előjön akkor RSD lite, és full sbf flash segíthet, bár nem tudom mit jelent, h az USB is megadta magát. Ha van bootmanager, cwm, akkor még úgy is.....de azt ha tudnád, akkor gondolom már megtetted volna.
mint írtam az usb megadta magát, a gép sehogy se látja, se xp, se win7 se win8... így rsd lite kilőve sajna :(
TJ91
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014-07-31 csüt. 14:26:27
Készüléktípus: Nokia E7
Nem: Férfi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: A nagy szervizes topik

Hozzászólás Szerző: TJ91 »

Üdv mindenkinek.

2 hónapja vettem egy használt Nokia E7-es készüléket. Nagyon jó kis telefon. Viszont egy kicsit elkezdett hülyéskedni. Most pedig már elég komoly a gond.
Azzal kezdte hogy néha megjelent a fülhallgató ikon a kijelzőn pedig nem volt bedugva a füles. Kikapcsoltam visszakapcsoltam és minden oké volt. Na ezt már egy párszor eljátszotta
Utána videózni szerettem volna vele. El is indítottam a kamerát erre közölte a telefon hogy "Jelenleg nem áll rendelkezésre memória" és kilépett. Ez is csak akkor oldódott meg ha kikapcsolom és újraindítottam.
Na de itt a következő. Telefonáltam vele, és mikor végeztem a mondandómmal elvettem a fülemtől a telefont visszajött a kijelző de halványan és nem reagált semmire csak a menü gombra. De hát ugye azzal nem igazán tudok hívást kinyomni.
Na ilyenkor mi lehet vele a gáz?
Már újra is telepítettem és ugyan ez. És még az is előjött hogy az ébresztőórát se tudom kikapcsolni csak ha nyomva tartom a kikapcsoló gombot és megvárom hogy kikapcsoljon a telefon.
Ezek szerint nem szoftveres gond van.
De ha valaki tudna rá megoldást azt megköszönném.
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”