Nokia panaszok

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

Damir írta:
Walaki01 írta:
Damir írta:
Akkor is, ha nem a te hibádból nem jó a kártya? :shock:
Sajna ez őket nem érdekli. Konkrétan, amikor megvettem az 5800-mat, én is ki akartam cserélteni a SIMet szám megtartásával. 7 éve használom, kiszolgált 3 telót, tehát úgy gondoltam időszerű a csere. Ekkor közölték velem, hogy ennyi az ára. :crazy:
Na várj, az nem ugyanaz. Ha a SIM nem működik megfelelően az új telóban, akkor ingyen cserélik. Tudom, én is cseréltetni akartam (dominós vagyok), és azt mondták a boltban, hogy csak úgy lehet ingyen, ha azt írják, hogy nem működik megfelelően. ;)
Ha hibás a sim akkor ingyen cserélik! Ha 2 évnél öregebb akkor szintén ingyenes a csere
Namost szerintem a 7 éves SIM öregebb mint 2 év. A telót pedig nem a szolgáltatónál, hanem Nokia márkakereskedésben vettem, mert jobban kedvelem a független készüléket.
Tehát nem mehettem azzal oda,hogy az náluk vásárolt telóval nem műxik a SIM.Egyébként műxik, csak szegényem már meglehetősen leharcolt állapotban van. (Kopás látszik az érinkezőkön a ki-be rakosgatás miatt.)
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Macika »

Walaki01 írta:
Damir írta:
Akkor is, ha nem a te hibádból nem jó a kártya? :shock:
Sajna ez őket nem érdekli. Konkrétan, amikor megvettem az 5800-mat, én is ki akartam cserélteni a SIMet szám megtartásával. 7 éve használom, kiszolgált 3 telót, tehát úgy gondoltam időszerű a csere. Ekkor közölték velem, hogy ennyi az ára. :crazy:
Nálam, amikor vettem a GalaxyS-t, bemondásra ingyen cserélték a SIM-et a Telenornál. Igaz, még barnás Pannon GSM-es volt, szerintem vagy 9-10 éves...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Sutyerák
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010-08-26 csüt. 15:10:10
Készüléktípus: Motorola Milestone
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Sutyerák »

Üdv!

Lenne egy Nokia 5000, azt hiszem BB5, mert a DT4-es generátor nem működik hozzá. Annyi lenne a gondom, hogy nem tudom a biztonsági kódot. Egyik fórumon találtam megoldást, de sajnos nincs hozzá ilyen típusú USB kábelem. Esetleg BP-en van valaki, aki tudna kölcsönözni ilyet, vagy baráti áron megcsinálná-e nekem a készüléket? Előre is köszönöm!
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

A gond az,hogy az nem USB port, hanem egy speciális szervízkábel csatlakozója. Ilyen pedig tudtommal nem kapható. Ezt sajna csak szervizes szaki tudja neked, jó pénzért megoldani. :hmm2: Talán próbáld meg felvenni privátban a kapcsolatot Macika fórumtársunkkal! Ő pont budapesti. ;)
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
forest601
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011-03-14 hétf. 01:09:03
Készüléktípus: Nokia 5800
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: forest601 »

Üdv!

Lenne egy Nokia 5000, azt hiszem BB5, mert a DT4-es generátor nem működik hozzá. Annyi lenne a gondom, hogy nem tudom a biztonsági kódot. Egyik fórumon találtam megoldást, de sajnos nincs hozzá ilyen típusú USB kábelem. Esetleg BP-en van valaki, aki tudna kölcsönözni ilyet, vagy baráti áron megcsinálná-e nekem a készüléket? Előre is köszönöm!
http://www.smartnews.hu/2008/07/elfelej ... egfejtese/
Avatar
Walaki01
4. szint
4. szint
Hozzászólások: 1657
Csatlakozott: 2010-09-06 hétf. 21:55:28
Készüléktípus: Nokia 5800 Xpress Red
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 130 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Walaki01 »

forest601 írta:
Üdv!

Lenne egy Nokia 5000, azt hiszem BB5, mert a DT4-es generátor nem működik hozzá. Annyi lenne a gondom, hogy nem tudom a biztonsági kódot. Egyik fórumon találtam megoldást, de sajnos nincs hozzá ilyen típusú USB kábelem. Esetleg BP-en van valaki, aki tudna kölcsönözni ilyet, vagy baráti áron megcsinálná-e nekem a készüléket? Előre is köszönöm!
http://www.smartnews.hu/2008/07/elfelej ... egfejtese/
A gond csak az, hogy ehhez a telóhoz nincs USB kábel, sőt a kereskedelemben nem is kapható. Ezen,csak egy speciális szervíz csatlakozó van. Tehát ez a módszer bukta. :sad:
Kép
Számolj le a negatív hozzáállással, mint a nem fog sikerülni! Legyél pozitív! Biztosan el fogom rontani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.
Gregy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011-01-04 kedd 21:37:30
Készüléktípus: nokia 5530
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Gregy »

Sziasztok! Az lenne az én problémám hogy van egy Nokia 5530 as készülékem és egyik percről a másikra nemtudom bekapcsolni!:( Rányomok a bekapcsológombra és rezzen egyet és annyi volt! Tudna ebben valaki segíteni h ilyenkor mitévő legyek? Előre is köszönöm!:)
Avatar
potter55
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2009-01-26 hétf. 18:44:55
Készüléktípus: Nokia N73
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Szfvártól 30km-re
Has thanked: 10 times
Been thanked: 551 times

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: potter55 »

Gregy írta:Sziasztok! Az lenne az én problémám hogy van egy Nokia 5530 as készülékem és egyik percről a másikra nemtudom bekapcsolni!:( Rányomok a bekapcsológombra és rezzen egyet és annyi volt! Tudna ebben valaki segíteni h ilyenkor mitévő legyek? Előre is köszönöm!:)
1. Vedd ki az aksit kb 5 percre és utána próbáld meg megint.
2. Próbáld meg memóriakártya nélkül bekapcsolni.
3. Ha sehogy se megy akkor
Hard reset: zöld gomb, piros gomb, kamera gomb és bekapcsoló gombokat lenyomva tartani, amíg ki nem írja, hogy "irja be a pin kódot"

Vagy ezzel fel tudod éleszteni ("Szoftveresen halott telefon újraélesztése").
Mindkét módszernél az adataid elvesznek.
Szignózás: Itt egy új hack, amihez nem kellennek szignófájlok, csak telepíteni és követni az utasításokat.

Köszönöm funkció. Használd, ahányszor neked segít valaki. :)

Nokia mobilok zenei klipekben. :D
Gregy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011-01-04 kedd 21:37:30
Készüléktípus: nokia 5530
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: Gregy »

Köszi szépen a segítséget! Hard reset nem működik mivel a zöld és a piros gomb is érintős. A többivel meg próbálkozom!;)
kozel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010-04-15 csüt. 10:37:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Nokia panaszok

Hozzászólás Szerző: kozel »

Sziasztok! 5230as a telefonom. Az a gondom hogy nagyon hamar lemerül a telefon. Volt szervízben és papir szerint fődarab csere volt. Azóta eltelt 2 hónap és ujra ugyanazt csinálja a telefon. 1gigás kártya volt benne a napokban tettem bele 4gigásat kb. azóta jött elő a probléma. A kártyának lehet ehhez köze vagy tudtok valami megoldást? Köszi!
Válasz küldése
  • Similar Topics
    Válaszok
    Megtekintve
    Utolsó hozzászólás

Vissza: “Szervíz”