N96 hatalmas probléma!

A készülékek szervízes tapasztalataival, illetve szervízeléssel kapcsolatos témák
Fórum szabályok
Ebben a fórumban csak a készülékek gyári hibáival, szervizelésével kapcsolatos tapasztalatokat várjuk. A készülékeknek megvannak a saját topikjai általános célokra, tehát itt kizárólag szervízeléssel foglalkozunk. A nem ide tartozó témákat töröljük!
A fórum használat című topikot mindenképp olvasd el!
Todo
5. szint
5. szint
Hozzászólások: 2394
Csatlakozott: 2010-01-17 vas. 20:48:02
Készüléktípus: Galaxy S7
Tartózkodási hely: SZEGED
Has thanked: 56 times
Been thanked: 444 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Todo »

Dalmand írta::sad: Sziasztok!
Az a problémám, hogy van egy N96 mobilja a kedvesemnek és töltés után folyamatosan felvillant a kijelző, majd kialudt. Pár perc után pedig kikapcsolt és többé nem lehet bekapcsolni! előtte hetekig naponta többször is kiírta, hogy Váratlan hiba lépett fel és indítsa újra a készülékét! De olyankor kikapcsolni sem lehetett! De most már be sem! Mi lehet a gond?
Mit tegyek?
Elöször próbáld meg erről az oldalról : viewtopic.php?f=64&t=40
a "Szoftveresen halott telefon újraélesztése" cimű részt alkalmazni! Ha nem sikerülne akkor szervíz!
These users thanked the author Todo for the post:
Dalmand (2011-11-23 szer. 10:22:34)
Rating: 2.63%
Dalmand
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011-11-23 szer. 00:35:42
Készüléktípus: N96
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 0

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Dalmand »

Sziasztok!

A segítségeteket kérem!
Van egy N96-os készülékem amin 1-2 hónapja volt főpanel csere! Gari már sajna nincs rá!
Sokszor fotózás közben kiírta, hogy „Váratlan hiba történt és indítsa újra a készülékét” de olyankor nem lehetett csak ha az akkut leveszem!
Ezt elég sűrűen csinálta!
Most viszont legutóbb folyamatosan felvillant és kialudt a kijelző töltés közben és amikor feltöltötte a telót akkor még csináltam egy videót és utána kikapcsolt a készülék!
Órákig nem is tudtam bekapcsolni…amikor sikerült akkor csak megszólalt a Nokia hang és utána semmi!
Azt hittem meg halt végleg, de aztán a következő bekapcsolásnál furcsa és hangos sistergést lehetett hallani…és egyből kivettem az akkut! Azóta ha nagynehezen bekapcsol akkor a gépem ugyan látja, Hál Isten az adataimat le tudtam így menteni…de teljesen sötét a kijelző!
Néha fény mellett nagyon halványan lehetett látni valamit a háttérképből, de nem világít a kijelző!
Mi lehet a baja és mit tudnék vele kezdeni?
Újra lehet valahogy éleszteni a telót?
Szervizbe gondolom egy vagyont elkérnének érte…?! :confused3:

Kérlek segítsetek!
Előre is köszönöm!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Macika »

Dalmand írta:Sziasztok!

A segítségeteket kérem!
Van egy N96-os készülékem amin 1-2 hónapja volt főpanel csere! Gari már sajna nincs rá!
Sokszor fotózás közben kiírta, hogy „Váratlan hiba történt és indítsa újra a készülékét” de olyankor nem lehetett csak ha az akkut leveszem!
Ezt elég sűrűen csinálta!
Most viszont legutóbb folyamatosan felvillant és kialudt a kijelző töltés közben és amikor feltöltötte a telót akkor még csináltam egy videót és utána kikapcsolt a készülék!
Órákig nem is tudtam bekapcsolni…amikor sikerült akkor csak megszólalt a Nokia hang és utána semmi!
Azt hittem meg halt végleg, de aztán a következő bekapcsolásnál furcsa és hangos sistergést lehetett hallani…és egyből kivettem az akkut! Azóta ha nagynehezen bekapcsol akkor a gépem ugyan látja, Hál Isten az adataimat le tudtam így menteni…de teljesen sötét a kijelző!
Néha fény mellett nagyon halványan lehetett látni valamit a háttérképből, de nem világít a kijelző!
Mi lehet a baja és mit tudnék vele kezdeni?
Újra lehet valahogy éleszteni a telót?
Szervizbe gondolom egy vagyont elkérnének érte…?! :confused3:

Kérlek segítsetek!
Előre is köszönöm!
Ha pesti vagy, szívesen megnézem, elképzelhető, hogy átvezetőfólia a hiba. Látni kellene mindenképpen.
Ha átvezetőfólia-hibája van, akkor 5.500 Ft körül tudok szerezni hozzá gyárit.
De ez egyáltalán nem biztos.
Sajnos nem mai csirke már.
These users thanked the author Macika for the post:
Dalmand (2011-11-27 vas. 10:08:52)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
trabbi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011-09-06 kedd 11:41:55
Készüléktípus: N96
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: trabbi »

Lehet,hogy a szalagkábel a ludas, sőt szerintem valószinű de a legbiztosabb egy nokia service pont.
These users thanked the author trabbi for the post:
Dalmand (2012-03-02 pén. 08:46:53)
Rating: 2.63%
Telefonjaim: BOSCH (a régi tégla fajta) ► Alcatel OT320 ► Motorola C... ► Nokia 3310 ► Nokia 3410 ► Siemens C55 ►Nokia 3200 ► Nokia 3230 ► Sony Erissson K510 ► Nokia 3250 ► Nokia N96 (jelenleg is )
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Macika »

trabbi írta:Lehet,hogy a szalagkábel a ludas, sőt szerintem valószinű de a legbiztosabb egy nokia service pont...
...ahol 16-17e Ft-ért hozzá is nyúlnak a készülékhez...
Plusz ÁFA természetesen. :)
These users thanked the author Macika for the post:
Dalmand (2012-03-02 pén. 08:46:39)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Dalmand
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011-11-23 szer. 00:35:42
Készüléktípus: N96
Nem: Férfi
Has thanked: 8 times
Been thanked: 0

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Dalmand »

Sziasztok! Van egy NOKIA N96 készülékem,de ha bekapcsolom vagy nem látni semmit a kijelzőjén, vagy csak nagyon haloványan és akkor is tele van csíkokkal! Nem is világít és sokszor még a billentyűzet sem! Jól át :angry: b...tak :censored: vele! A Kedvesemnek vettem már lassan egy éve de össz visz kb.2-3 hónapot használta, de akkor is folyton szervízben volt ilyen-olyan problémákkal! Elvileg kicserélték a főpanelt is, de utána is nemsokkal állandóan lefagyott, belassúlt, váratlan hiba történt,stb..., még egyszer csak nem lehetett látni semmit sem a kijelzőjén! Újként vettem annál a hülye XXL GSM -nél 56 ezerért! és csak 1 hó jótálást kaptam rá! Jól bepaliztak! Az lenne a kérdésem, hogy vajon mi lehet a baja a telónak és kb. mennyi lenne a javítása ...mivel nincs már rá gari! Ha valaki tudna ebben segíteni azt meg köszönném! A kedvesem nagyon megszerette ezt a telót! Előre is köszönöm a válaszokat, segítségeteket!
- Van még egy telója egy N95 8GB, de azzal is folyton gondok vannak! Már tanácstalan vagyok! Folyton lefagy , belassul,... pedig már újra telepítettem, frissítettem és mégis lassú! a Telóban kb. 3gb kép van de ez nem hiszem, hogy befolyásolja! A gyári visszaállítás sem szokott segíteni! Ezzel mi lehet a gond?
Köszi még egyszer a segítséget, tanácsot, választ!
Avatar
Macika
6. szint
6. szint
Hozzászólások: 8928
Csatlakozott: 2009-05-01 pén. 11:47:34
Készüléktípus: Huawei P30 Pro 8 256
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Has thanked: 321 times
Been thanked: 605 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: Macika »

Dalmand írta:Sziasztok! Van egy NOKIA N96 készülékem,de ha bekapcsolom vagy nem látni semmit a kijelzőjén, vagy csak nagyon haloványan és akkor is tele van csíkokkal! Nem is világít és sokszor még a billentyűzet sem! Jól át :angry: b...tak :censored: vele! A Kedvesemnek vettem már lassan egy éve de össz visz kb.2-3 hónapot használta, de akkor is folyton szervízben volt ilyen-olyan problémákkal! Elvileg kicserélték a főpanelt is, de utána is nemsokkal állandóan lefagyott, belassúlt, váratlan hiba történt,stb..., még egyszer csak nem lehetett látni semmit sem a kijelzőjén! Újként vettem annál a hülye XXL GSM -nél 56 ezerért! és csak 1 hó jótálást kaptam rá! Jól bepaliztak! Az lenne a kérdésem, hogy vajon mi lehet a baja a telónak és kb. mennyi lenne a javítása ...mivel nincs már rá gari! Ha valaki tudna ebben segíteni azt meg köszönném! A kedvesem nagyon megszerette ezt a telót! Előre is köszönöm a válaszokat, segítségeteket!
- Van még egy telója egy N95 8GB, de azzal is folyton gondok vannak! Már tanácstalan vagyok! Folyton lefagy , belassul,... pedig már újra telepítettem, frissítettem és mégis lassú! a Telóban kb. 3gb kép van de ez nem hiszem, hogy befolyásolja! A gyári visszaállítás sem szokott segíteni! Ezzel mi lehet a gond?
Köszi még egyszer a segítséget, tanácsot, választ!
Muszáj kövérrel írni? Ha nem teszed, nem vesznek komolyan?

Szóval.
Akár az N95-2, akár az N96 4-4,5 éves modell. Hiába adták el Neked újnak, akkor is legalább 3 éves.
Sajnos ezek a slide mobilok nem arra készültek, hogy sokat csúsztatgassák őket szét és arra is nagyon vigyázni kell, hogy ne menjen por a csúszkába. Az átvezetőfólia is igen érzékeny, mozgó-kopó alkatrész.

Iszonyat drágán adták 56rugóért, kb. a harmadát érte egy éve.

Ne haragudj meg, de egy ennyire nem hozzáértőtől származó leírásból ember meg nem mondja mi a baja és hogy mennyi a javítása. Ami biztos, hogy öreg készülék és sorban fognak előjönni a bajai.
Szerintem nem érdemes megjavíttatni, mert minden alkatrész drága hozzá, olcsón csak utángyártott kínai sz.r van...
Ráadásul, amit leírtál, az igen nagy valószínűséggel HW-s hiba (ázás/esés miatt), az pedig mindig főpanelcserével gyógyul. Az meg egy készülék ára...
These users thanked the author Macika for the post:
Dalmand (2012-03-02 pén. 08:46:30)
Rating: 2.63%
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill
Avatar
trabbi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011-09-06 kedd 11:41:55
Készüléktípus: N96
Nem: Férfi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: trabbi »

Dalmand írta:Sziasztok! Van egy NOKIA N96 készülékem,de ha bekapcsolom vagy nem látni semmit a kijelzőjén, vagy csak nagyon haloványan és akkor is tele van csíkokkal! Nem is világít és sokszor még a billentyűzet sem! Jól át :angry: b...tak :censored: vele! A Kedvesemnek vettem már lassan egy éve de össz visz kb.2-3 hónapot használta, de akkor is folyton szervízben volt ilyen-olyan problémákkal! Elvileg kicserélték a főpanelt is, de utána is nemsokkal állandóan lefagyott, belassúlt, váratlan hiba történt,stb..., még egyszer csak nem lehetett látni semmit sem a kijelzőjén! Újként vettem annál a hülye XXL GSM -nél 56 ezerért! és csak 1 hó jótálást kaptam rá! Jól bepaliztak! Az lenne a kérdésem, hogy vajon mi lehet a baja a telónak és kb. mennyi lenne a javítása ...mivel nincs már rá gari! Ha valaki tudna ebben segíteni azt meg köszönném! A kedvesem nagyon megszerette ezt a telót! Előre is köszönöm a válaszokat, segítségeteket!
- Van még egy telója egy N95 8GB, de azzal is folyton gondok vannak! Már tanácstalan vagyok! Folyton lefagy , belassul,... pedig már újra telepítettem, frissítettem és mégis lassú! a Telóban kb. 3gb kép van de ez nem hiszem, hogy befolyásolja! A gyári visszaállítás sem szokott segíteni! Ezzel mi lehet a gond?
Köszi még egyszer a segítséget, tanácsot, választ!
Hello nálad az N96 nál tuti ,hogy szallagkábel nálam is ez volt és ugyan ezek a tünetek pontosan. Szóval az sajnos csere ... Nem tudom mennyi de 10+ ezer ... N95 hmm hát 3gb kép az elég sok és ha azt nézzük,hogy azoknak van thumbnailja(magyarul nem tudom mi a megfelelő) akkor eléggé lassitja a telefont. Remélem segitettem
Telefonjaim: BOSCH (a régi tégla fajta) ► Alcatel OT320 ► Motorola C... ► Nokia 3310 ► Nokia 3410 ► Siemens C55 ►Nokia 3200 ► Nokia 3230 ► Sony Erissson K510 ► Nokia 3250 ► Nokia N96 (jelenleg is )
jani0109
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012-06-25 hétf. 21:32:10
Készüléktípus: N96
Nem: Férfi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: jani0109 »

Üdv mindenki!
Következő lenne a problémám. A Nokia N96-os készülékemben megfeküdt a szalagkábel, vettem is bele ebay-ről egy utánagyártottat. Rendben is működött a telefon mindaddig míg nem kezdtem el jobban próbálgatni.:( Szóval nem működik a főkamera, a wifi, hívni sem tudok, nem működik a hívás gomb, stb. Ja és kb. egy 10 perces használat után megfagy az egész.
mi lehet a probléma és mit tudnák vele kezdeni.(szoftverfrissítés?..).
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Avatar
MrAngelo
Kiemelt 5. szint
Kiemelt 5. szint
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2009-01-13 kedd 10:26:07
Készüléktípus: LG G4 + Sony Xperia Tab Z
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Veszprém
Has thanked: 52 times
Been thanked: 86 times

Re: N96 hatalmas probléma!

Hozzászólás Szerző: MrAngelo »

jani0109 írta:Üdv mindenki!
Következő lenne a problémám. A Nokia N96-os készülékemben megfeküdt a szalagkábel, vettem is bele ebay-ről egy utánagyártottat. Rendben is működött a telefon mindaddig míg nem kezdtem el jobban próbálgatni.:( Szóval nem működik a főkamera, a wifi, hívni sem tudok, nem működik a hívás gomb, stb. Ja és kb. egy 10 perces használat után megfagy az egész.
mi lehet a probléma és mit tudnák vele kezdeni.(szoftverfrissítés?..).
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv
Ha kábelcsere előtt (míg a gyári jó volt) minden működött akkor nem valószínű, hogy szoftveres a gond, inkább az új szalagkábel a ludas, főleg ha kétes az eredete. Azért egy próbát megér, hard reseteld le a telót, ha utána se lesz jó akkor nem úszod meg egy eredeti szalagkábel vásárlása nélkül. Amivel az a baj, hogy talán többe kerül mint maga a teló.
These users thanked the author MrAngelo for the post:
jani0109 (2012-06-26 kedd 17:25:54)
Rating: 2.63%
Válasz küldése

Vissza: “Szervíz”